ترفندهای معجزه‌آسا برای مراقبت از موهای فر

۱۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
موهای فر منحصربه‌فرد و زیبا هستند، اما همین موهای زیبا و مجعد ممکن است چالش‌های زیادی برایتان ایجاد کنند.

بسیار مهم است که بدانید مراقبت از موهای فر چگونه است و آن‌ها را به شکلی آرایش کنید که از بافت طبیعی فر و درشت برخوردار باشند. در این مطلب از مجله دلتا به این مبحث می‌پردازیم.

ترفندهای مراقبت از موهای فر

استفاده از شانه‌هایی با دندانه‌های درشت و فاصله‌دار

از آنجایی که موهای فر خشک‌تر و شکننده‌تر از موهای معمولی هستند، شانه‌زدن موها با برس‌های معمولی ممکن است باعث گره‌خوردگی، وز شدن موها و تخریب کوتیکول‌های مو شود. هر فر مو، نقطه‌ای مستعد برای شکسته‌شدن موها است. برای شانه‌کردن موهای خود به جای برس‌های معمولی به سراغ شانه‌هایی با دندانه‌های پهن بروید. این نوع شانه‌ها، برخلاف برس، حالت طبیعی فرهای مو را خراب نمی‌کنند. اگر به این‌دست از مطالب علاقه دارید، مطلب موهای خود را با بابونه رنگ کنید! را بخوانید.

مراقبت از موهای فر

شانه زدن موها از پایین به بالا

اگر موهای فر و مجعد دارید همیشه شانه کردن مو را از انتهای آن آغاز کنید. اگر موهای فر را از بالا به پایین شانه بزنید گره‌های مو را به سمت پایین هل می‌دهید و باعث گره‌خوردگی و شکستگی ساقه‌های مو می‌شوید.

مراقبت از موهای فر

استفاده از ماسک مو نرم‌کننده‌ی عمیق و آبرسان

استفاده از ماسک موهای نرم کننده‌ عمیق و آبرسان حداقل یک بار در هفته باعث می‌شود موها بدون این که فرهای ظریف و زیبایشان را از دست بدهند آبرسانی شوند. به خصوص اگر موهای شما رنگ شده باشد ماسک موهای نرم‌کننده باعث می‌شوند موهای شما وز نشوند و جلوه‌ای سالم و براق داشته باشند.

مراقبت از موهای فر

مراقبت از موهای فر با سرم مو

سرم مو یک محصول فوق‌العاده و ضروری برای موهای فر است. سرم مو نه تنها با موخوره و وز شدگی موهای فر مبارزه می‌کند بلکه به پیچ‌وتاب‌های ظریف موها جلوه‌ای زیبا و درخشان می‌دهد.

مراقبت از موهای فر مردانه

مراقبت از موهای فر با بابلیس

ممکن است استفاده از بابلیس برای موهای فر کاری زائد به نظر برسد اما این عمل باعث می‌شود بخش‌هایی از فر موها که به دلیل استفاده از شامپو حالت خودشان را از دست داده‌اند دوباره احیا شوند. آیرونی را انتخاب کنید که تقریبا به اندازه‌ قطر موهای شما است.

مجله دلتا

داشتن فرهای باز و زیبا با استفاده از «تکنیک آناناس»

استفاده از این تکنیک از وز شدن موها در زمان خواب جلوگیری کرده و نظم حلقه‌های فر موها را حفظ می‌کند. برای اجرای این تکنیک قبل از خواب موهای خود را در بالاترین نقطه سر خود به شکل دم‌اسبی جمع کنید و با یک کش موی پارچه‌ای خیلی شل ببندید. اجازه دهید فرهای مو در همان حالتی که هستند در بالای سرتان باقی بمانند.

مجله دلتا

استفاده از «دیسپانسر» سشوار

«دیسپانسر» ابزار جانبی سشوار است که روی خروجی آن قرار می‌گیرد و برای حفظ فر مو استفاده می‌شود. این وسیله تا حد زیادی از وز شدن موهای فر جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، با کمک دیسپانسر، فر موهای شما یکنواخت‌تر و حجیم‌تر می‌شود.

مجله دلتا

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب ترفندهای شگفت‌انگیز افزایش زیبایی در خانوم‌ها را بخوانید.

اپلیکیشن مجله دلتا
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

کارهای ضروری برای داشتن ناخن‌های زیبا

اگر می‌خواهید ناخن‌های زیبایی داشته باشید، باید هر روز کارهای نگهداری از ناخن را انجام دهی…