روستای سرخاب، بهشتی در نزدیکی تهران

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
روستای سرخاب یکی از روستاهایی است که می‌تواند به عنوان یک منطقه گردشگری جذاب، مناسب و مطلوب انتخاب شود.

روستای سرخاب که به عنوان بهشت ساوجبلاغ شناخته می‌شود، علاوه بر این‌که تفریح در یک منطقه مسکونی با امکانات مناسب را برای شما رقم می‌زند به گونه‌ای است که نوعی طبیعت گردی و لذت بردن از زیبایی‌های آن را به شما نشان می‌دهد. با مجله دلتا همراه باشید تا با روستای سرخاب در ساوجبلاغ آشنا شوید.

 روستای سرخاب در ساوجبلاغ

ساوجبلاغ به عنوان یکی از شهرستان‌های استان البرز در مجاورت کرج، طالقان، نظرآباد و اشتهارد قرار دارد. نام اصلی سرخاب، سرخ آباد است و از توابع بخش مرکزی شهرستان ساوجبلاغ شناخته می‌شود. سرخاب یک روستای ییلاقی است و به عنوان یکی از سر‌سبزترین مناطق ساوجبلاغ در میان بسیاری از گردشگران منطقه محبوبیت بسیار زیادی دارد.

این منطقه امروزه در کنار منطقه‌ای همچون کردان، به شهرت بسیار زیادی در صنعت گردشگری دست یافته است و به نظر می‌رسد در سالیان آینده به یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری در ایران مبدل گردد.

جاذبه‌های دیدنی سرخاب

از قسمت شرقی سرخاب، رودخانه‌های سرخاب و عباس‌آباد گذر می‌کنند که از رودخانه کردان سرچشمه می‌گیرند. گذر رودخانه‌ها از این منطقه، آب و هوای دل‌پذیری را به آن بخشیده است.

مناظر دیدنی سرخاب

سطح آب رودخانه در این منطقه بسیار مناسب بوده و باعث حاصلخیزی خاک شده است. به همین علت انبوه باغات این منطقه بسیار زیاد است و مناظر تماشایی بسیار زیادی را شکل داده است.

ویلاهای بسیار زیادی که در این منطقه مشاهده می‌شود، حس و حال قدم گذاشتن در روستاهای اروپایی را به انسان منتقل می‌کند. اغلب صاحبان این ویلاها از پر آب بودن منطقه استفاده کرده و استخرهای لوکسی را در حیاط‌های گسترده بنا کرده‌اند.

درختان میوه در اوایل بهار شکوفه می‌دهند و در گوشه و کنار روستا، شکوفه‌های رنگی و بخصوص شکوفه‌های صورتی رنگ به چشم می‌خورند. در فصل پاییز رنگ درختان، مجموعه‌ای باشکوه از رنگ‌های سبز، زرد، نارنجی و قرمز است.

جاذبه‌های اطراف سرخاب

اگر می‌خواهید علاوه بر طبیعت گردی در این روستا، از سایر جاذبه‌های سرخاب نیز دیدن کنید می‌توانید به مجموعه تپه‌‌های باستانی سرخاب رفته و ساعات دل‌انگیزی را نیز آن‌جا سپری کنید.

در واقع تپه سرخاب، تپه‌ای باستانی است که از دوره تیموریان به یادگار مانده است و در آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است. این تپه یک کیلومتر با روستای سرخاب فاصله دارد.

دسترسی به سرخاب

فاصله این روستا تا کرج تقریبا ۳۰ کیلومتر است. همان‌گونه که بیان کردیم شهرستان کرج در شرق سرخاب قرار دارد و از طریق آزادراه کرج – قزوین و جاده قدیم قزوین می‌توان به سرخاب رسید.

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند در این روستای ایرانی همه دو قلو هستند.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

زیباترین نقاط تهران در پاییز

در این مطلب از مجله دلتا می‌خواهیم جاهای دیدنی تهران در پاییز را معرفی کنیم؛ جاهایی که ساع…