راهنمای خرید رژ لب

۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
وقتی به آرایش کردن فکر می‌کنیم، رژ لب جزو اولین مواردی است که به ذهن ما می‌رسد. اضافه کردن یک رنگ به لب‌ها باعث ایجاد تغییر زیادی در حالت چهره شما می‌شود.

به ندرت پیش می‌آید که خانم‌ها به لوازم آرایشی، مخصوصا رژ لب علاقه نداشته باشند! اما با تنوع رنگی بسیار گسترده‌ای که وجود دارد، شاید گاهی خرید رژ لب برای شما مشکل باشد. در ادامه این مطلب در مجله‌ دلتا ما به شما کمک می‌کنیم تا انواع مختلف رژ لب‌ها را بشناسید.

انواع رژ لب بر اساس بافت

رژ لب‌ها با فرمول‌های متفاوتی ساخته می‌شوند. برای آسان شدن خرید رژ لب در ادامه به بررسی انواع عمده‌ رژ لب‌، مزایا و معایب آن‌ می‌پردازیم.

رژ لب‌های ساتن و کرمی

اکثر رژ لب‌های جامد دارای حالتی کرمی یا ساتنی هستند که باعث ایجاد سبکی و براقی طبیعی روی لب می‌شود. از لحاظ تاریخ مد، این دسته از رژ لب‌ها جزو پرطرفدارترین و محبوب‌ترین رژها هستند، زیرا روی لب احساس راحتی ایجاد می‌کنند. همچنین ظاهر لب را سالم نشان می‌دهند و رطوبت اضافه‌ای ندارند.

خرید رژ لب

برق لب

برق لب‌ها یا لیپ گلاس‌ها نیز مانند بقیه‌ رژها، پایه‌ مرطوب‌کننده دارند. برق لب‌ها درخشش و براقی بیشتری به لب‌ها می‌دهند که باعث می‌شود لب‌ها بزرگ‌تر و مرطوب‌تر به نظر برسند. برق لب‌ها معمولا به شکل رژ لب جامد هستند یا می‌توانند به شکل مایع، در لوله‌ای با یک قلم‌مو هم باشند.

خرید رژ لب

رژ لب‌های مات

رژ لب‌های مات در چند سال اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. این رژ لب‌ها نور زیادی را بازتاب نمی‌کنند، در نتیجه خشک‌تر و صاف‌تر هستند. همه‌ این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که رژ لب‌های مات ماندگاری بالاتری نسبت به رژ لب‌های ساتنی یا برق لب‌ها داشته باشند.

در رژ لب‌های ماتی که ماندگاری بالا دارند، پلیمرهایی وجود دارد که باعث می‌شود لایه‌ای مات و خشک روی لب ایجاد شود که به سختی پاک شود.

خرید رژ لب

رژ لب‌های شفاف و بالم لب‌ها

بعضی از رژ لب‌ها مخصوصا ساخته شده‌اند تا شفاف باشند. این به این معنی است که رنگدانه‌ها و پوشش رنگی کمی دارند. در نتیجه این رژها رنگ لب را بیشتر نشان می‌دهند و ظاهر طبیعی‌تری دارند. بعضی از این رژها ممکن است مانند لیپ گلاس‌ها حالت براقی هم داشته باشند. با خرید رژ لب‌ شفاف دیگر لازم به استفاده از لیپ گلاس‌ها نیست.

خرید رژ لب مشکی

سایه‌ی لب در خرید رژ لب

سایه‌های لب دسته بندی جداگانه و مخصوص به خود را دارند. این رژ لب‌ بیشتر در بین طرفداران آرایش‌های کره‌ای محبوب است و بسیاری از کمپانی‌های آرایشی کره‌ای تنوع گسترده‌ای از این رژ لب‌ها را تولید می‌کنند. این رژ لب‌ها معمولا با قلم یا براش بر روی لب زده می‌شوند.

خرید رژ لب مک

رژ لب‌های مرواریدی

رژ لب‌های مرواریدی طراحی شده‌اند تا نور را بازتاب کنند. برخلاف لاک‌های لب روی رنگ لب تمرکز دارند، رژ لب‌های مرواریدی بیشتر مربوط به درخشندگی و براق بودن لب‌ها هستند.

خرید رژ لب لچیک

خط لب

خط لب‌ها برای این طراحی شده‌اند تا مطمئن شوید که زاویه‌ها و گوشه‌های لبتان به خوبی رنگ دارند. ابتدا باید رژ لب مورد نظرتان را بزنید و در پایان با خط لب کار را تمام کنید.

مجله دلتا

رژ لب مدادی

رژ لب‌های مدادی ترکیبی از رژ و بالم لب هستند. ماندگاری بالایی دارند و معمولا فرم نسبتا ظریفی دارند. این مدل رژ لب‌ها در بافت‌ها و رنگ‌های زیادی ارائه می‌شوند.

مجله دلتا

پیشنهاد مطالعه: مطلب مشابه بانو جان رژ لب خوب انتخاب کن را مطالعه بفرمایید

اپلیکیشن مجله دلتا
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

در یک چشم به هم زدن خوش‌تیپ‌تر شوید

همه ما دوست داریم شیک، جذاب و خوش تیپ باشیم و برای همین فکر می‌کنیم باید حتما لباس گران یا…