ایده‌های جذاب و شیک در چیدمان اتاق پذیرایی

۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اتاق پذیرایی یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در هر خانه‌ای بوده و از آنجایی که برای هم نشینی با اعضای خانواده و مهمانان مورد استفاده قرار می‌گیرد، دکوراسیون آن اهمیت زیادی دارد.
چیدمان و دکوراسیون اتاق پذیرایی

اتاق پذیرایی کلیدی‌ترین بخش هر خانه‌ای است چون ساکنین خانه اکثر وقت خود را در این بخش سپری می‌کنند و در واقع گل سر سبد هر منزلی اتاق پذیرایی آن است. بعضی نکات هستند که کمک می‌کنند چیدمان بهتر و ایده‌آل‌تری در اتاق نشیمن منزل خود داشته باشید. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکات چیدمان و دکوراسیون اتاق پذیرایی می‌پردازیم.

فضاهای ذخیره سازی را در نظر بگیرید

حتما شما هم موافق هستید که یک اتاق مرتب و منظم نصف راه دلپذیر بودن را رفته است. برای اینکه پذیرایی شما همیشه شیک باشد، مبلمان با فضاهای ذخیره سازی انتخاب کنید. به‌عنوان مثال می‌توانید از میزجلومبلی کشودار، کاناپه‌ها و پاف‌های صندوقی، میز تلویزیون با کشوهای کوچک استفاده کنید. فضاهایی که بتوانید لوازم دم‌دستی، کوسن‌های اضافی، شال مبل و … را در صورت لزوم به سرعت آنجا بگذارید و اتاق را نظم و سامان دهید.

چیدمان و دکوراسیون اتاق پذیرایی

اکسسوری‌ها را فراموش نکنید

اشیای دکوری و از همه مهم‌تر گیاهان را فراموش نکنید. گیاهان یک روش بسیار ساده برای اضافه کردن رنگ و لعاب به اتاق پذیرایی هستند.

چیدمان و دکوراسیون اتاق پذیرایی

استفاده از رنگ‌های خنثی و متضاد

یک طیف غنی و چشمگیر از رنگ‌های خنثی انتخاب کنید. مثلا در دکوراسیونی با دیوارهای سفید، صندلی چرمی کاراملی، اکسسوری‌های برنجی، کاناپه‌های خاکستری و بوفه ای به رنگ آبی-خاکستری گرچه بعضی عناصر با هم متضاد هستند اما ترکیب نهایی هارمونی و هماهنگی خواهد داشت.

رنگ‌ های خنثی و متضاد 

در چیدمان و دکوراسیون اتاق پذیرایی با بافت‌ها بازی کنید

استفاده از بافت‌های مختلف را در دکوراسیون داخلی پذیرایی فراموش نکنید و با اضافه کردن بافت‌های مختلف کنتراست در فضا ایجاد کنید. چرم، خز، فلز، سنگ، شیشه و گیاه. نگاه کنید و ببینید از هر کدام از این بافت‌ها یک وسیله و قطعه در اتاق پذیرایی دارید؟

با بافت‌ها بازی کنید

استفاده از چوب

همه ما این را خوب می دانیم که چوب، یکی از برترین عناصر برای گرما بخشیدن به حس و حال محیط است. روش‌های زیادی برای اضافه کردن چوب به دکوراسیون داخلی وجود دارد که هر کدام باعث می شود فضا کمی جذاب تر به نظر برسد. استفاده از چوب به عنوان دیوارکوب، میزهای عسلی، قاب عکس، اثار هنری می تواند زیبایی منحصر به فردی به فضا بدهد.

استفاده از چوب

گفتگو را در نظر بگیرید

مهم نیست که اتاق پذیرایی شما چقدر بزرگ باشد اما چیدمان مبلمان باید فضایی دنج و صمیمی برای گفتگو ایجاد کند. بهتر است فاصله بین دورترین صندلی‌ها در چیدمان یک ست مبل نهایتا ۲.۵ متر باشد. یک مبل بزرگ ممکن است برای یک اتاق پذیرایی بزرگ بسیار مناسب به نظر برسد، اما اگر به دنبال ایجاد یک پذیرایی دنج هستید، بهتر است از مبلمان کوچک‌تری استفاده کنید و کمی فاصله آن‌ها را به هم نزدیک کنید.

تعادل ایجاد کنید

تقارن ساده‌ترین راه رسیدن به تعادل است. در یک اتاق پذیرایی متقارن، میز به‌عنوان نقطه مرکزی چیدمان در نظر گرفته می‌شود و چیدمان دو طرف میز باید یکسان باشد. اگرچه همه اتاق‌های پذیرایی متقارن نیستند اما اگر به درستی دکوراسیون انجام شود نتیجه یک فضای ساده و در عین حال خیره کننده است. رسیدن به تعادل غیرمتقارن کمی سخت‌تر است.

تعادل ایجاد کنید

پیشنهاد مطالعه: مطلب آشپزخانه خود را زیباتر از قبل چیدمان کنید را بخوانید.

اپلیکیشن مجله دلتا
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

با این وسایل ارزان خانه خود را بزرگ‌تر کنید

اگر می‌خواهید فضای شما زیبا به‌نظر برسد، مهم است که از هر فضای پرت و بدون استفاده‌ای بهتری…