ترفندهایی که شما را از شر جوش‌ها خلاص می‌کنند!

۱۳
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مراقبت از پوست جوش‌دار پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد. این مراقبت شامل ایجاد تغییراتی در سبک زندگی هم می‌شود.

مراقبت روزانه و پاکسازی پوست جوش دار از جمله مهم‌ترین راهکارها برای جوان و شاداب نگه‌داشتن پوست است. برای اینکه یک پوست شاداب و سرحال داشته باشید و در عین حال با کنترل چربی پوست احتمال بروز آکنه و جوش را کمتر کنید این مطلب از مجله دلتا را مطالعه کنید.

نکته‌های مهم برای مراقبت از پوست جوش دار

صورت خود را دو بار در روز و بعد از تعریق بشویید

توصیه می‌کنیم زمانی که از خواب بیدار می‌شوید، اول از همه صورت خود را بشویید. صورت خود را فقط دو بار در روز (یک بار صبح و یک بار شب) بشویید، مگر اینکه عرق کرده‌ باشید. دقت کنید که شست‌وشوی بیش از حد صورت باعث تحریک پوست می‌شود. اگر به این‌دست از مطالب علاقه دارید، مطلب آرایش مناسب لباس سفید چیست؟ را بخوانید.

پوست جوش دار

از اسکراب یا لایه‌بردارهای ناملایم برای پوست جوش دار استفاده نکنید

باید با پوست جوش‌دار با ملایمت رفتار کنید. توجه کنید که جوش مثل آلودگی نیست و با لایه‌برداری بیش از حد پوست برطرف نمی‌شود. بنابراین استفاده از لایه‌بردارهای ناملایم و اسکراب شدید پوست نه تنها کمکی نخواهد کرد، بلکه می‌تواند منجر به قرمزی و تحریک بیشتر پوست شود.

پوست جوش دار

پوست خود را دستکاری نکنید

اگر از افرادی باشید که دارای پوست جوش دار هستند، به احتمال زیاد وسوسه می‌شوید آن را دستکاری کنید. باید در نظر داشته باشید که دستکاری کردن جوش‌ها باعث می‌شود جای جوش‌ها روی پوستتان باقی بماند‌. علاوه بر این می‌تواند باکتری‌ها را به منافذ دیگر منتقل کرده و یک جوش کوچک را تبدیل به یک آکنه‌ی التهابی کند.

در صورت لزوم جوش را درست تخلیه کنید

می‌‌توانید برای تخلیه‌ی جوش خود از روش اصولی کمک بگیرید. یک کمپرس گرم را روی منافذ باز خود قرار دهید. دو عدد گوش پاک‌کن را روی دو طرف جوش سرسیاه یا سرسفید فشار دهید. بهترین کار این است که این کار را برای انواع عمیق‌تر جوش‌ها مانند پاسچول انجام ندهید‌‌.

پوست جوش دار

محصولات مراقبت از موی خود را عوض کنید

محصولات مراقبت از مو از شامپو گرفته تا نرم‌کننده‌ی مو و لوازم حالت‌دهنده‌ی مو همگی می‌توانند منجر به بروز جوش در نواحی پیشانی و گردن شوند‌. از هر نوع محصول حاوی چربی دوری کنید. اگر گمان می‌کنید روتین مراقبت از موهای شما باعث ایجاد پوست جوش دار برای شما شده است، روتین خود را عوض کنید.

پوست جوش دار و چربپیشنهاد مطالعه: برای خواندن مطلب مشابه می‌توانید به نحوه ساخت ریمل طبیعی در خانه مراجعه کنید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

لباس‌های خود را به زیباترین شکل ست کنید

ست کردن رنگ های لباس با استفاده ار رنگ‌هایی که در چرخ رنگ در مجاورت هم قرار می‌گیرند استای…