الا‌غ‌های این جزیره پیژامه می‌پوشند

۱۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رئا یکی از جزایر فرانسه است که الاغ‌های پیژامه‌پوش آن باعث جذب گردشگر و توجه جهانی به این منطقه شده است.
الاغ های پیژامه پوش در فرانسه

با مجله دلتا همراه شوید تا با داستان الاغ های پیژامه پوش در فرانسه و فلسفه‌ به وجود آمدن این پیژامه‌ها بیشتر آشنا شوید.

مکانی ایده‌آل برای گردشگری

رئا جزیره‌ای در فرانسه (در سواحل غربی فرانسه در نزدیکی لاروشل) و یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری این کشور است که به داشتن سواحل شنی، آب‌های خنک و نسیم ملایم شهرت دارد و برای خانواده‌ها و گردشگران مکانی ایده‌آل به حساب می‌آید. یکی دیگر از جاذبه‌های اصلی گردشگری این منطقه، الاغ‌های آن است!

جزیره رئا در فرانسه

الاغ های پیژامه پوش در فرانسه

الاغ‌های این جزیره الاغی از نژاد معمولی نیستند. آن‌ها به نژاد الاغ‌های پواتو تعلق دارند. در اصل این‌ها الاغ‌های منطقه‌ پواتو در فرانسه هستند و جزو بزرگ‌ترین نژاد‌ الاغ‌ها محسوب می‌شوند. این الا‌غ‌ها به دلیل هیکل بزرگی که دارند، بیشتر به جای قاطر در صنعت نمک این جزیره مورد استفاده قرار می‌گیرند. بارزترین ویژگی الاغ‌های پواتو، جدا از اندازه و بزرگی آن‌ها، موهای بسیار بلند آن‌ها است که به آن «کانادت» می‌گویند. این موهای بلند مانند رشته‌های نامرتب از بدن این الاغ‌ها آویزان است و باعث می‌شود هیکل بزرگ آن‌ها بیشتر به چشم بیاید. برای دیدن جاذبه‌های عجیب گردشگری در این روستای ایرانی همه آدم کوتوله هستند را بخوانید.

الاغ های پیژامه پوش جزیره رئا

به دلیل اندازه‌ بزرگ و قدرت زیاد، الاغ‌های پواتو در شورآب‌زارهای شرانت ماریتیم (Charente Maritime) و میادین بزرگ به کار گرفته‌می‌شدند. در این شورآب‌زارها نیش پشه‌ها و دیگر حشرات برای الاغ‌ها مشکل ایجاد می‌کردند. به منظور حفاظت از پاهای این الاغ‌ها از نیش پشه‌ها و حشرات دیگر، صاحبان آن‌ها هر روز قبل از این که الاغ‌ها سر کار بروند، به آن‌ها شلوارهایی خاص می‌پوشاندند. شلوارها را از جنس پرده‌های قدیمی قرمز چهارخانه یا خاکستری راه‌راه به نام «Anes en Culotte» یا «الاغ در زیرشلواری» می‌دوختند. پارچه شلوارهای این پیژامه‌ها جنسی خاص دارد و طرح آن معمولا راه‌راه است.

الاغ‌های این جزیره دیگر در نمک‌زارها کار نمی‌کنند اما سنت پوشیدن این شلوارها تا به امروز ادامه دارد و بیشتر به منظور جذب گردشگر این کار را انجام می‌دهند.

الاغ های پیژامه پوش در فرانسه

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند این مردم در اردبیل دهان ندارند.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

جاذبه‌های برج ایفل پاریس

جاذبه‌های برج ایفل پاریس …