روستای ارواح سنگی در تهران

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
روستای ارواح سنگی بالاتر از وردآورد تهران قرار دارد. این روستا در منطقه ۲۲ و بخشی از کن سولقان تهران محسوب می‌گردد.
روستای وردیج در تهران

در غربی‌ترین نقطه تهران و در دامنه کوه‌های البرز، سنگ‌هایی وجود دارند که با اشکال خاص خود منظره جالبی را به نمایش گذاشته‌اند. این شکل‌ها بیش از هر چیز شکل جمجمه انسان و بدن جانوران وحشی را به خود گرفته‌اند و شاید برای بسیاری این فرض پیش بیاید که جاندارانی تبدیل به سنگ شده‌اند. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با روستای وردیج در تهران آشنا شوید.

روستای وردیج در تهران

به این روستا، روستای “آدمک‌جیان” نیز می‌گویند. وردیج بزرگ‌ترین روستا در منطقه شمال غرب تهران محسوب می‌گردد. مسیر رسیدن به روستای ارواح سنگی در امتداد رودخانه‌ای است که در دره کن جاری است.

روستای ارواح سنگی در تهران

داستان ارواح سنگی

یکی از دلایل نام‌گذاری روستای وردیج با عنوان روستای ارواح سنگی، وجود دامنه ارواح سنگی یا آدمک‌جیان در آن منطقه است.

در این منطقه سنگ‌هایی وجود دارند که شکل‌های خاص آن‌ها باعث متمایز‌ شدن این روستا شده‌اند. هر یک از سنگ‌ها به‌صورت طبیعی، شکل و طرح عجیبی به خود گرفته‌اند. با نگاه کردن به هر یک از سنگ‌ها، تصویری از حیوان و یا سر انسان برای شما تداعی می‌شود.

مردم بومی این منطقه می‌گویند که این سنگ‌ها در گذشته جاندارانی بوده‌اند که به سنگ تبدیل شده‌اند. اما به‌ گفته زمین‌شناسان این سنگ‌های عجیب حاصل سال‌های طولانی فرسایش توسط آب و باد هستند. برخی دیگر نیز می‌گویند در گذشته در این منطقه قلعه‌ای وجود داشته که با گذر زمان تخریب شده و این سنگ‌ها بقایای آن قلعه تاریخی هستند.

جاذبه های وردیج

جاذبه‌های گردشگری وردیج

چشمه‌های متعدد از قبیل چشمه‌شاه و چشمه‌پااورزا، رودخانه‌های گوارا و باغ‌های سرسبز وسیع با درخت‌های گردو، توت، شاه‌توت و سیب و همچنین دامنه ارواح سنگی از جمله جاذبه‌های گردشگری روستای ارواح سنگی وردیج هستند.

روستای وردیج کجاست؟

تهران، کیلومتر ۹ اتوبان خرازی به‌سمت غرب، خروجی روستای وردیج و واریش، جاده وردیج-واریش، کیلومتر هشت، روستای وردیج.

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند روستایی باورنکردنی در میان تخته سنگ‌ها.

اپلیکیشن مجله دلتا
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

عجیب‌ترین جاده‌های جهان کدامند؟

در سفرهای زمینی جاده یکی از لذت‌بخش‌ترین قسمت‌های سفر است. انواع بسیاری جاده‌های کوهستانی،…