ساده‌ترین روش‌های افزایش رشد مو

۱۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در حالی که ژنتیک نقش بسیار مهمی در رشد موهای سالم دارد، عوامل دیگری هم می‌توانند روی آن تاثیرگذار باشند.
افزایش رشد مو

شاید تا به حال برای شما سوال شده باشد که آیا روشی وجود دارد که باعث افزایش رشد مو تدریجی شود؟ آیا محصولی وجود دارد که به سرعت رشد موها کمک کند؟ در این بخش از مجله دلتا می‌خواهیم به بررسی این روش‌ها بپردازیم.

موی انسان چطور رشد می‌کند؟

مو از ریشه در پایین فولیکول زیر پوست رشد می‌کند. خون موجود در پوست سر به فولیکول می‌رود و اکسیژن و مواد مغذی ریشه مو را تامین می‌کند که به رشد مو کمک می‌کند. وقتی موهای شما رشد می‌کند، پوست سر را کنار زده و از کنار غده‌ چربی عبور می‌کند.

افزایش رشد مو

۸ راهکار برای افزایش سرعت رشد مو

از رژیم‌های غذایی محدودکننده اجتناب کنید

رژیم‌های غذایی محدودکننده می‌توانند مواد مغذی لازم برای رشد مو را کاهش دهند. از آنجا که رشد مو نسبت به بسیاری از عملکردهای دیگر بدن در اولویت قرار ندارد، به محض اینکه بدن شما دچار کمبود مواد غذایی شود اولین جایی که دچار آسیب‌های ناشی از این کمبود می‌شود، موهای شما است. همچنین برای رهایی از جوش‌های بر اثر غذاهای ناسالم می‌توانید مطلب ترفندهایی که شما را از شر جوش‌ها خلاص می‌کنند! را بخوانید.

میزان مصرف پروتئین را برای افزایش رشد مو بررسی کنید

داشتن یک رژیم غذایی سالم برای سلامت کل بدن از جمله موها ضرورت دارد. یک رژیم غذایی مناسب دارای میزان کافی پروتئین است. پروتئین برای افزایش رشد مو ضروری است. بهتر است که روزانه ۵۰ گرم پروتئین یا بیشتر مصرف کنید تا موهای سالم داشته باشید.

از عصاره‌ها و روغن‌های گیاهی استفاده کنید

عصاره‌های گیاهی نه تنها رایحه‌ خوبی دارند بلکه خواص فراوانی برای سلامت بدن از جمله موها هم دارند. یک تحقیق نشان داده است که مصرف روزانه‌ ۴۰۰ میلی‌گرم روغن دانه‌ کدو به شکل کپسول می‌تواند باعث افزایش رشد مو در مردان شود.

افزایش رشد مو

مواد مغذی لازم برای افزایش رشد مو را دریافت کنید

برخی ویتامین‌ها، مواد معدنی و اسیدهای چرب خاص برای سلامت کلی بدن مهم هستند و همچنین در تامین انرژی لازم بدن برای افزایش رشد مو نقش اساسی دارند. یک تحقیق نشان داده است که مصرف مکمل‌های امگا ۳ و امگا ۶ به مدت ۶ ماه می‌تواند از مو در برابر ریزش محافظت کند.

پوست سر را ماساژ دهید

این عمل می‌تواند باعث آرامش و کاهش استرس شود. ماساژ منظم پوست سر می‌تواند باعث حفظ سلامت موها و تحریک رشد آن‌ها شود. ماساژ پوست سر با گشاد کردن عروق خونی زیر پوست، باعث محکم‌تر شدن و ضخیم‌تر شدن تارهای مو می‌شود. در نتیجه موها کمتر آسیب می‌بینند و کمتر دچار ریزش می‌شوند.

افزایش رشد مو

پیشنهاد مطالعه: برای مطالب بیشتر آرایش مناسب لباس سفید چیست؟ را بخوانید.

اپلیکیشن مجله دلتا
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

کارهای ضروری برای داشتن ناخن‌های زیبا

اگر می‌خواهید ناخن‌های زیبایی داشته باشید، باید هر روز کارهای نگهداری از ناخن را انجام دهی…