بهترین روش بازسازی پوست

۳
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
چه بخواهیم و چه نخواهیم پیری رخدادی است که در زندگی همه روی می‌دهد و راه گریزی از آن نیست.

تغییراتی که در پوست صورت ایجاد می‌شود و بروز چین و چروک‌ها، از مشهودترین علائم روند افزایش سن هستند. اگرچه راهی برای ممانعت از پیر شدن وجود ندارد، اما می‌توان با روش‌های بازسازی پوست تا حد امکان ظهور نشانه‌های افزایش سن روی پوست را به تعویق انداخت. در این نوشتار از مجله دلتا می‌خواهیم به این مقوله بپردازیم.

بازسازی پوست چیست؟

پوست صورت را با روش‌های مختلف جراحی و بدون جراحی بازسازی می‌کنند. با توجه به عمق درمان پوست، روش‌های بازسازی با هم تفاوت دارند. بازسازی می‌تواند تقارن را به صورت بازگرداند. حتی می‌توان به صورت موضعی برای درمان چین و چروک‌ها، شل شدگی و افتادگی پوست و جای زخم‌ها اقدام کرد.

بازسازی پوست

انواع روش‌های بازسازی پوست

لیفتینگ

لیفت کردن یکی از روش‌های جراحی زیبایی پوست است و در واقع افتادگی‌های پوست را درمان می‌کند. این درمان برای بازسازی و یا رفع آسیب‌های وارد شده به پوست انجام می‌گیرد. با لیفت کردن ظاهر پوست بسیار شاداب‌تر و جوان‌تر به نظر خواهد رسید.

کربوکسی تراپی

در این روش درمانی، گاز دی اکسید کربن، که گازی غیر سمی است را زیر پوست تزریق می‌کنند تا از این طریق مشکلات ناشی از گردش خون و تجمع چربی در مویرگ‌‌های زیر پوست حل شود. این درمان به کلاژن سازی، رفع تیرگی دور چشم و صاف شدن پوست کمک می‌کند.

میکرونیلدینگ

در روش میکرونیلدینگ با استفاده از سوزن‌های بسیار باریک با قطری در حد چند میکرون، صدها حفره ریز روی پوست ایجاد می‌شود و پوست را مجبور به ترمیم و کلاژن سازی می‌کند.
بازسازی پوست

میکرودرم

میکرودرم ابریژن را با ابزاری خاص انجام می‌دهند که دارای نوعی بلور ظریف از جنس اکسید آلومینیوم است و لایه بسیار نازکی با ضخامت میکرون را از روی پوست برمی‌دارد. از طرفی مکش نیز روی پوست ایجاد می‌شود و علاوه بر جمع کردن لایه‌های برداشته شده، جریان خون زیر پوست را نیز بهبود می‌بخشد.

مزوتراپی پوست

روشی است که با تزریق زیر جلدی، محلولی ساخته شده از عصاره گیاهان، انواع ویتامین‌ها و اسید‌های آمینه و مواد ضروری به بازسازی پوست صورت کمک می‌کند. با مزوتراپی می‌توان پوست را شاداب کرد و تیرگی‌های دور چشم را رفع نمود.
بازسازی پوست

مزایای بازسازی پوست

بازسازی پوست علاوه بر اهداف زیبایی و بازگرداندن جوانی، سبب پاکسازی پوست نیز می‌شود. روش‌های بازسازی کمک می‌کنند تا جای جوش و آکنه نیز از بین برود و این‌گونه لک‌ها روی پوست باقی نماند. یکی از مهم‌ترین مزایای آن، بهبود کیفیت زندگی افراد است. جوان‌تر و زیباتر به نظر رسیدن، جذابیت افراد را بالا می‌برد و روحیه شادابی به آن‌ها می‌بخشد.

چگونه می‌شود نتیجه بازسازی پوست را حفظ کرد؟

پوست بزرگترین اندام بدن به شمار می‌رود. مراقبت از این عضو کشسان بدن و مرطوب نگه داشتن آن بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود از لوسیون‌ها و کرم‌های مرطوب کننده برای جلوگیری از خشکی و ایجاد ترک روی پوست به ویژه در فصل سرما استفاده شود.

بازسازی پوست آسیب دیده

پیشنهاد مطالعه: برای مطالب بیشتر می‌توانید به ۵ روش طبیعی برای داشتن پوست صاف و بی‌نقص مراجعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

با این لباس‌های چرم بدرخشید

قدمت کت چرم مردانه به سال ۱۹۰۰ میلادی بازمی‌گردد که در صد سال گذشته مهم‌ترین بخش استایل کل…