بهترین روش بازسازی پوست چیست؟

۸
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
چه بخواهیم و چه نخواهیم پیری رخدادی است که در زندگی همه روی می‌دهد و راه گریزی از آن نیست.

تغییراتی که در پوست صورت ایجاد می‌شود مانند بروز چین و چروک‌ها، از مشهودترین علائم روند افزایش سن هستند. اگرچه راهی برای ممانعت از پیر شدن وجود ندارد، اما می‌توان با روش‌های بازسازی پوست تا حد امکان ظهور نشانه‌های افزایش سن روی پوست را به تعویق انداخت. در این نوشتار از مجله دلتا می‌خواهیم به این مقوله بپردازیم.

بازسازی پوست چیست؟

پوست صورت را با روش‌های مختلف جراحی و بدون جراحی بازسازی می‌کنند. با توجه به عمق درمان پوست، روش‌های بازسازی با هم تفاوت دارند. بازسازی می‌تواند تقارن را به صورت بازگرداند. حتی می‌توان به صورت موضعی برای درمان چین و چروک‌ها، شل شدگی و افتادگی پوست و جای زخم‌ها اقدام کرد. اگر به این‌دست از مطالب علاقه دارید، مطلب بخورید و بیاشامید تا جوش‌های خود را درمان کنید!را بخوانید.

بازسازی پوست

انواع روش‌های بازسازی پوست

لیفتینگ

لیفت کردن یکی از روش‌های جراحی زیبایی پوست است و در واقع افتادگی‌های پوست را درمان می‌کند. این درمان برای بازسازی یا رفع آسیب‌های وارد شده به پوست انجام می‌گیرد. با لیفت کردن ظاهر پوست بسیار شاداب‌تر و جوان‌تر به‌نظر خواهد رسید.

کربوکسی تراپی

در این روش درمانی، گاز دی اکسید کربن، که گازی غیرسمی است را زیر پوست تزریق می‌کنند تا از این طریق مشکلات ناشی از گردش خون و تجمع چربی در مویرگ‌‌های زیر پوست حل شود. این درمان به کلاژن‌سازی، رفع تیرگی دور چشم و صاف شدن پوست کمک می‌کند.

میکرونیلدینگ

در روش میکرونیلدینگ با استفاده از سوزن‌های بسیار باریک با قطری در حد چند میکرون، صدها حفره ریز روی پوست ایجاد می‌شود و پوست را مجبور به ترمیم و کلاژن‌سازی می‌کند.
بازسازی پوست

میکرودرم

میکرودرم ابریژن را با ابزاری خاص انجام می‌دهند که دارای نوعی بلور ظریف از جنس اکسید آلومینیوم است و لایه بسیار نازکی با ضخامت میکرون را از روی پوست برمی‌دارد. از طرفی مکش نیز روی پوست ایجاد می‌شود و علاوه بر جمع کردن لایه‌های برداشته شده، جریان خون زیر پوست را نیز بهبود می‌بخشد.

مزوتراپی پوست

روشی است که با تزریق زیر جلدی، محلولی ساخته شده از عصاره گیاهان، انواع ویتامین‌ها، اسید‌های آمینه و مواد ضروری به بازسازی پوست صورت کمک می‌کند. با مزوتراپی می‌توان پوست را شاداب کرد و تیرگی‌های دور چشم را رفع نمود.
بازسازی پوست

مزایای بازسازی پوست

این عمل علاوه‌بر اهداف زیبایی و بازگرداندن جوانی، سبب پاکسازی پوست نیز می‌شود. روش‌های بازسازی کمک می‌کنند تا جای جوش و آکنه نیز از بین برود و این‌گونه لک‌ها روی پوست باقی نماند. یکی از مهم‌ترین مزایای آن، بهبود کیفیت زندگی افراد است. جوان‌تر و زیباتر به‌نظر رسیدن، جذابیت افراد را بالا می‌برد و روحیه شادابی به آن‌ها می‌بخشد.

بازسازی پوست آسیب دیده

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب فوت و فن داشتن ناخن‌های زیبا و محکم را بخوانید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

لباس‌های خود را به زیباترین شکل ست کنید

ست کردن رنگ های لباس با استفاده ار رنگ‌هایی که در چرخ رنگ در مجاورت هم قرار می‌گیرند استای…