جاذبه‌ای هیجان‌انگیز در نزدیکی تهران

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دره گرماگلو زیبایی بی‌نظیری دارد و پیشنهاد می‌شود افرادی که به طبیعت‌گردی علاقه‌مند هستند حتما از این دره بازدید کنند.
دره گرماگلو در قزوین

یکی از استان‌های کشور زیبای‌مان ایران، استان قزوین است. به جرات می‌توان گفت که در این استان نیز شگفتی‌های طبیعی و جذاب فراوانی وجود دارد که یکی از آنها دره گرماگلو است. در ادامه با مجله دلتا همراه باشید تا با دره گرماگلو در قزوین آشنا شوید.

دره گرماگلو کجاست؟

این دره در استان قزوین واقع شده است. دره گرماگلو ۱۷۷۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته و در جهت شمال به جنوب غربی واقع شده است.

در مسیری که گردشگران به سمت قلعه الموت حرکت می کنند می‌توانند از این دره زیبا نیز دیدن کنند عکس‌های بی‌نظیری بگیرند.

طولی که برای دره گرماگلو عنوان کرده‌اند حدود ۶۰۰ متر است و در کف آن یک رودخانه در حال جریان و عبور است. مردم این منطقه آب شرب خود را از چشمه‌هایی که در اطراف وجود دارند تامین می‌کنند و رودخانه‌های فصلی نیز از کوه‌هایی همچون هودکان و شاتان پر آب شده و در این قسمت در جریان هستند.

دره گرماگلو در الموت

جاذبه‌های طبیعی نزدیک دره گرماگلو 

قلعه الموت

قلعه الموت یکی از  آثار تاریخی استان قزوین است. قسمت زیادی از این قلعه دچار تخریب شده و از بین رفته و امروز تنها بخش‌هایی از آن را می‌توان مشاهده کرد. این قلعه در منطقه الموت قزوین و در شمال شرقی روستای گازرخان قرار گرفته است. بعد از رسیدن به قلعه الموت، منظره‌ای که از بالا می‌توان مشاهده کرد یکی از زیباترین مناظر طبیعی به شمار می‌رود.

جاذبه های دیدنی الموت

دریاچه اوان در نزدیکی الموت

در بازدید از قلعه الموت استان قزوین با یک تیر چند هدف را با هم بزنید. هم به بازدید از این قلعه قدیمی بروید و هم از جاذبه‌هایی که اطراف آن وجود دارد دیدن کنید. از جمله این اماکن می‌توان به دریاچه اوان اشاره کرد. این دریاچه با شهر قزوین حدود ۷۵ کیلومتر فاصله دارد و از آن‌جا که به قلعه الموت نیز نزدیک است فرصت خوبی برای مسافرین و گردشگران فراهم کرده تا زیبایی های طبیعی این استان را نیز مشاهده کنند.

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمنداینجا جهنم به بهشت تبدیل می‌شود.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

برای شبگردی در رامسر کجا برویم؟

جاهای دیدنی رامسر در شب شاید طور دیگری باشد. زیرا دیگر نوری نیست که سبزی جنگل را به آبی در…