با کاغذ دیواری اتاق خواب را شیک و مدرن کنید

۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اتاق خواب فضایی است که باید حس آرامش داشته باشد به همین دلیل ایجاد ظرافت و زیبایی که توسط کاغذ دیواری در اتاق خواب به‌وجود می‌آید نیز اهمیت زیادی دارد.
کاغذ دیواری اتاق خواب

بسیاری از افراد ‌‌‌‌به‌ استفاده از کاغذ دیواری در اتاق خواب علاقه‌مند ‌‌هستند، اما در این میان تعداد کمی از افراد ‌‌‌‌به‌ چگونگی استفاده از آن در این فضا توجه ‌‌می‌کنند. ‌‌‌‌در این مطلب از مجله دلتا ‌‌‌‌به‌ بیان ایده‌‌‌‌هایی در زمینه کاغذ دیواری اتاق خواب ‌‌می‌پردازیم.

زیباسازی دیوار پشت تخت خواب

خرید یک تخت خواب ممکن است هزینه زیادی در برداشته باشد. از آن جایی که خرید تخت خوابی که از پشتی بلندی برخوردار است امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است، ‌‌می‌توانید با استفاده از یک کاغذ دیواری نمایی مشا‌‌‌‌به‌‌‌‌‌ به‌ دیوار پشت تخت خواب ببخشید.

بدون شک استفاده از کاغذ دیواری برای این قسمت بسیار مقرون ‌‌‌‌به‌صرفه‌‌‌تر ‌‌است. ‌‌‌‌به‌یاد داشته باشید که عرض کاغذ دیواری باید بزرگ‌‌‌تر از عرض تخت خواب باشد. اگر تمایل دارید هر از چند گاهی نسبت ‌‌‌‌به‌تعویض کاغذ دیواری اقدام نمایید، ‌‌می‌توانید از انواعی از آن‌‌‌‌ها که قابل تعویض ‌‌هستند، استفاده کنید.

پرده های ساده و شیک پذیرایی

استفاده از چند رنگ و طرح

هیچ الزا‌‌می‌ در این که شما صرفاً باید از یک طرح کاغذ دیواری استفاده کنید وجود ندارد.‌‌‌ ترکیب طرح‌‌‌‌های مختلف با هم کار سختی نیست، شما ‌‌می‌توانید از چندین طرح و رنگ ‌‌‌‌به‌طور همزمان در اتاق خواب استفاده نمائید. همان گونه که در تصویر زیر مشاهده ‌‌می‌کنید‌‌‌ ترکیب چند کاغذ دیواری تاثیر بیشتری در زیبایی دکوراسیون اتاق خواب زیر گذاشته است.

کاغذ دیواری اتاق خواب

استفاده از کاغذ دیواری طرح برجسته

شما ‌‌می‌توانید برای ایجاد کنتراست از کاغذ دیواری‌‌‌‌های طرح برجسته استفاده نمایید یا رنگ و طرح این عنصر دکوراتیو را در تضاد با مبلمان انتخاب کنید. علاوه بر آن استفاده از کاغذ دیواری‌‌‌‌های تیره و روشن در کنار هم نیز تضادی زیبا در فضا ایجاد ‌‌می‌کنند.

کاغذ دیواری طرح برجسته

استفاده از کاغذ دیواری‌‌‌‌های راه راه

کاغذ دیواری‌‌‌‌های راه راه نمایی متفاوت در اتاق خواب ایجاد ‌‌می‌کنند. اصولاً از این نوع کاغذ دیواری‌‌‌‌ها برای پوشش بخش تحتانی دیوار استفاده ‌‌می‌شود. کاغذ دیواری‌‌‌‌های راه راه نمایی مدرن ‌‌‌‌به‌ اتاق ‌‌می‌بخشند و طرح آن‌‌‌‌ها به‌‌صورت عمودی یا ‌‌‌‌به‌‌صورت افقی در بازار وجود دارند. کاغذ دیواری با طرح راه راه عمودی سقف دیوار را بلندتر نشان ‌‌می‌دهد و کاغذ دیواری با طرح افقی دیوار را عریض‌‌‌تر ‌‌می‌کند.

کاغذ دیواری‌‌‌‌های راه راه

استفاده از کاغذ دیواری گل‌دار

انتخاب یک کاغذ دیواری گلدار باعث ایجاد نمایی زیبا ‌‌می‌شود. این نوع کاغذ دیواری بیشتر برای اتاق خواب‌‌‌‌های دخترانه مورد استفاده قرار ‌‌می‌گیرد. اگر از این کاغذ دیواری برای پوشش تمام دیوارها استفاده شود، فضایی شلوغ ایجاد ‌‌می‌کند.

بهتر است از آن تنها برای پوشش دیوار اصلی و در کنار آن از کاغذ دیواری‌‌‌‌های ساده و حتی رنگ برای سایر دیوارها استفاده نمایید. اگر این کاغذ دیواری را برای اتاق خود انتخاب ‌‌می‌کنید استفاده از کوسن‌‌‌‌ها را فراموش نکنید.

کاغذ دیواری گل‌ دار

استفاده کاغذ دیواری طرح چوب

استفاده از کاغذ دیواری با طرح چوب باعث ایجاد فضایی گرم و دنج ‌‌می‌شود. استفاده از این کاغذ دیواری‌‌‌‌ها برای زمانی که تصمیم ‌‌‌‌به‌اجرای جزئیات ایده‌‌‌‌های معماری دارید مناسب ‌‌است.

کاغذ دیواری طرح چوب

پیشنهاد مطالعه: مطلب پرده های ساده و شیک برای پذیرایی منزل را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این وسایل اضافه را سریعا از خانه دور بریزید

اگر کمی از مرتب کردن خانه غافل شوید، می‌بینید که با گذر زمان، آنقدر وسایل اضافه در خانه شم…