فواید خوردن ۳ عدد خرما در طول روز

۱۳
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر در روز عادت به خوردن تنها سه عدد خرما داشته باشید دیگر با کمبود بسیاری از ویتامین‌ها در بدن خود مواجه نمی‌شوید.
فواید خرما

خرما سرشار از مواد معدنی ازجمله پروتئین، پتاسیم، فیبر، منگنز، ویتامین‌های ب ۶، ب ۱، ب ۲، ب۳ و ب ۵ بعلاوه منیزیم، کلسیم و آهن است. همراه مجله دلتا باشید تا با فواید خرما بیشتر آشنا شوید.

فواید مصرف روزانه خرما

مصرف ۳ تا ۴ عدد خرما در روز به همراه شیر، یک شروع خوب برای تجربه ۱۰ اتفاق مفید در بدن است:

کاهش کلسترول

مواد متعددی مانند پتاسیم و سولفور در خرما وجود دارد که نه تنها سلامت قلب را حفظ می‌کند بلکه به روند شکستن چربی در بدن نیز کمک می‌کند. برای افزایش میزان متابولیسم، کاهش کلسترول و کاهش وزن، صبح‌ها خرما مصرف کنید.

پیشگیری از شب‌کوری

مصرف روزانه خرما باعث حفظ سلامت چشم و همچنین جلوگیری از بیماری‌های چشمی از قبیل شب‌کوری می‌شود. خمیری را که از برگ خرما تهیه‌ شده است می‌توان به‌صورت خوراکی مصرف نمود تا شب‌کوری را کاهش دهد.

بهبود کم‌خونی

کم‌خونی کمبود تعداد سلول‌های گلبول‌های قرمز در خون انسان است و باعث کمبود آهن می‌شود. خرما حاوی مقدار زیادی آهن است که برای درمان کمبود آهن و کم‌خونی بسیار مناسب است.

درمان یبوست

خرما منبع غنی فیبر است که نقش مهمی در آسان شدن اجابت مزاج و عبور راحت مواد غذایی از طریق دستگاه گوارش دارد. تمام‌ کاری که شما باید انجام دهید این است که در آخر شب خرما را در آب بخیسانید. این خرماهای خیس‌خورده را صبح روز بعد مانند شربت میل کنید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید.

درمان اسهال

خرما رسیده در درمان اسهال به‌عنوان میوه‌ای که حاوی پتاسیم است به کنترل عملکرد روده کمک می‌کند.

درمان سرطان‌های شکمی

سرطان‌های ناحیه شکم شامل سرطان معده، سرطان کلیه، سرطان رحم، سرطان تخمدان، سرطان لوزالمعده و سرطان کبد می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که خرما خطر ابتلا به سرطان‌های ناحیه شکم را کاهش می‌دهد.

حفظ سلامت سیستم عصبی

پتاسیم فراوانی که در خرما وجود دارد سرعت و هوشیاری مغز را افزایش می‌دهد. پتاسیم که یک عنصر حیاتی برای سلول‌ها است سطح فشارخون و ضربان قلب را کنترل می‌کند و درنتیجه از بروز بیماری‌های قلبی و سکته قلبی جلوگیری می‌کند.

درمان آلرژی

خرما حاوی گوگرد آلی است که به‌ندرت در مواد غذایی دیگر یافت می‌شود. گوگرد آلی دارای مزایای متعددی برای سلامت است که شامل کاهش واکنش‌های آلرژیک و حساسیت فصلی است.

سلامت دندان

خرما حاوی فلورین است. فلورین یک عنصر شیمیایی مهم است که با از بین بردن پلاک و تقویت مینای دندان مانع از پوسیدگی دندان می‌شود.

حفظ سلامتی پوست

خرمای قرمز با ویتامین ث و فلانوئیدهایی که دارد می‌تواند خاصیت ارتجاعی پوست را ارتقا دهد و بافت زیرجلدی آن را غنی کند و درنهایت پوست شما را صاف کند. رطب همچنین حاوی ویتامین ب ۵ است که در جلوگیری از کشیده شدن پوست کمک می‌کند.

فواید مصرف روزانه خرما

پیشنهاد مطالعه: ازشما دعوت می‌کنیم تا مطلب فواید شگفت انگیز انجیر خشک برای سلامتی را بخوانید.

اپلیکیشن مجله دلتا
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

هشدار، قهوه این داروها را بی‌اثر می‌کند!

یک مطالعه‌ جدید در مورد مصرف دارو در افراد دوستدار قهوه نگرانی‌ ایجاد کرده. این مطالعه را …