دکوراسیون آشپزخانه خود را زیبا و به‌روز کنید

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آشپزخانه شما باید زندگی و امور روزمره شما را راحت‌تر کند. شما باید بتوانید به راحتی در آن آشپزی کنید و حس خوبی به این بخش از خانه خود داشته باشید.
نکات دکوراسیون در آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه قطعا یکی از مهم‌ترین مواردی است که در هر خانه‌ای باید به آن توجه زیادی شود. دکوراسیون آشپزخانه اگر زیبا طراحی شود فضای آشپزخانه به یک فضای بسیار خوشایند تبدیل خواهد شد. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکات دکوراسیون در آشپزخانه می‌پردازیم.

پیشخوان آشپزخانه را مرتب کنید

از نکات دکوراسیون در آشپزخانه این است که سطح پیشخوان را مرتب نگه دارید. ممکن است خیلی از وسایل و ظروفی که روی پیشخوان آشپزخانه قرار داده‌اید و به ندرت از آن‌ها استفاده می‌کنید، مانع این شود که به راحتی بتوانید کار کنید. بنابراین این وسایل را بشناسید و آن ها را از روی پیشخوان بردارید. همیشه سطح پیشخوان را تمیز کنید و تنها وسایلی که بسیار پرکاربرد هستند را به روی آن قرار دهید.

نکات دکوراسیون در آشپزخانه

وسایل شبیه هم را پیش یکدیگر قرار دهید

یکی از نکات دکوراسیون در آشپزخانه در چیدمان کابینت‌های آشپزخانه این است که، برای راحتی بیشتر خودتان، ظروف و وسایل شبیه هم را در کنار یکدیگر قرار دهید. برای مثال فیلترهای قهوه را در کنار فنجان‌های قهوه بچینید و تمام ادویه‌ها را در یک کابینت و در نزدیک اجاق گاز قرار دهید.

نکات دکوراسیون در آشپزخانه

از وسایل نظم دهنده استفاده کنید

برای استفاده از حداکثر فضای داخل کابینت، ظروف را با توجه به اندازه آن‌ها بچینید. همچنین می‌توانید از نظم دهنده‌ها و اکسسوری‌های چرخان داخل کابینت‌ها استفاده کنید که هزینه زیادی هم ندارند. دقت کنید که قبل از خرید این وسایل اندازه کابینت‌ها را بگیرید. ما در مطلبی دیگر در مورد نحوه چیدمان ظروف داخل کابینت توضیح داده‌ایم، پیشنهاد می‌کنم که آن را مطالعه کنید.

وسایل نظم دهنده

از آینه در دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید

از نکات دکوراسیون در آشپزخانه اینکه می‌توانید آینه‌ای پشت اجاق گاز قرار دهید تا اثر انرژی مثبت را، با بازتاب شعله‌ها بیشتر کند. این آینه در هنگام پخت و پز اتفاقات پشت شما را نشان می‌دهد، پس آن را در مکانی قرار دهید که بیشتر در آن بخش آشپزی می‌کنید.

آینه در آشپزخانه

از تابلوهای هنری و قاب عکس‌ها در دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید

هر انسانی سلیقه متفاوت خود را دارد و عوامل مختلفی می‌توانند به آن‌ها انرژی مثبت انتقال دهند. از نظر فنگ‌شویی تابلوهای هنری و قاب عکسی را در آشپزخانه قرار دهید تا با دیدن آن‌ها، هر زمانی که در آشپزخانه هستید، انرژی مثبت بگیرید.

چیدمان زیبای آشپزخانه

پیشنهاد مطالعه: مطلب انجام این کارها در چیدمان اتاق خواب ممنوع! را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

ترفندی برای درست کردن تختخواب به شیوه‌ای جدید

همچنین بخوانید: چیدمان اتاق خواب کوچک ابتکارهای جالب در ساخت دکوراسیون منزل ترفندهایی برای…