دیوارهای خانه را رنگ کنیم یا کاغذ دیواری؟

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر اخیرا تصمیم گرفته‌اید که یک رنگ یا کاغذ دیواری مناسب را برای خانه‌ خود انتخاب کنید ولی در این راه سردرگم شده‌اید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.
تفاوت میان رنگ و کاغذ دیواری

ما قصد نداریم بگوییم رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری، ما فقط قصد داریم نکات مثبت و منفی این دو را به شما نشان دهیم، اما تصمیم نهایی بر عهده خود شما است. در این مطلب از مجله دلتا تفاوت میان رنگ و کاغذ دیواری می‌پردازیم.

کدام یک خانه را نورگیرتر می‌کند؟

وقتی صحبت نورگیری به میان می‌آید، رنگ‌ها به دلیل اینکه سطح براقی که دارند یک قدم از کاغذ دیواری‌ها جلوتر هستند. این سطح براق نور را منعکس می‌کند و در نتیجه فضا روشن‌تر به‌نظر می‌رسد. در صورتی که کاغذدیواری‌ها جاذب نور بوده و از این قابلیت بی‌بهره هستند.
تفاوت میان رنگ و کاغذ دیواری

ترکیب رنگ و کاغذ دیواری

در نهایت اگر نتوانستید بین رنگ و کاغذ دیواری یکی را انتخاب کنید، از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری استفاده کنید اما این ترکیب کردن باید هوشمندانه و معمارانه انجام بگیرد. نکات بیشتر در این زمینه را در مطلب استفاده از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در خانه بخوانید.

تفاوت میان رنگ و کاغذ دیواری

با رنگ خانه‌ بزرگ‌تر جلوه می‌کند یا کاغذ دیواری؟

اگر قصد دارید خانه کوچک خود را بزرگ‌تر جلوه دهید، رنگ‌ها بیشتر از کاغذ دیواری‌ها به شما کمک خواهند کرد. چرا که در خانه‌های کوچک هرچه فضا به دور از شلوغی و طرح‌های اضافی باشد، بزرگ‌تر به‌نظر می‌رسد. از سوی دیگر نمی‌توان کاغذ دیواری‌هایی را که طرح‌های زیبایی دارند هم نادیده گرفت. درست است که طرح روی آن‌ها خانه را کوچک‌تر نشان می‌دهد اما فریبنده‌تر و متفاوت‌تر از رنگ‌ها است.

رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری

وجود بافت‌های متفاوت

از تفاوت میان رنگ و کاغذ دیواری می‌توان به بافت آن‌ها اشاره کرد. اگر آن قدر جزئی‌نگر هستید که حتی بافت دیوارها هم برایتان مهم است، شک نکنید بهترین انتخاب برای شما کاغذ دیواری است. دنیای کاغذ دیواری‌ها آن قدر بزرگ و متنوع است که مطمئنا آنچه را که مد نظرتان است، پیدا می‌کنید.

بافت‌های متفاوت 

پیشنهاد مطالعه: مطلب اصول چیدمان اتاق خواب که حتما باید رعایت کنید را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این وسایل اضافه را سریعا از خانه دور بریزید

اگر کمی از مرتب کردن خانه غافل شوید، می‌بینید که با گذر زمان، آنقدر وسایل اضافه در خانه شم…