۵ ترفند ساده برای براق کردن سینک ظرفشویی

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برای تمیز کردن سینک آشپزخانه از مواد شوینده شیمیایی و مضر استفاده نکنید ترفندهایی وجود دارد که با مواد طبیعی می‌توانید سینک ظرفشویی را برق بیندازید.
سینک ظرفشویی براق

می‌توان با چند ترفند ساده سینک ظرفشویی براق و تمیزی داشت. سینک ظرفشویی از مهم‌ترین قسمت‌های آشپزخانه است. تمیز نگه داشتن آن و جلوگیری از مرطوب بودن آن به‌شدت ضروری است زیرا رطوبت و عدم بهداشت در آن ناحیه می‌تواند باعث حشره زدن آشپزخانه شما شود. همچنین در بهداشت سلامت اعضای خانه نقش مهمی را بازی می‌کند. اما با چند ترفند ساده می‌توان سینک ظرفشویی براق و تمیزی داشت. با مجله دلتا همراه باشید.

استفاده از مسواک

مسواک تاثیر جادویی بر تمیز شدن شیر ظرفشویی شما دارد. از مسواک برای دسترسی پیدا کردن به کوچک‌ترین شکاف‌ها و لبه‌ها در اطراف سینک و شیر استفاده کنید. آن‌ها دوده، لکه‌های آهک و هر کثیفی دیگری را که ممکن است در سینک پنهان شده باشند پاک می‌کنند و از بین می‌برند.

از بین بردن خط و خش سینک ظرفشویی

سینک خود را پس از هر استفاده پاک و خشک کنید. از برس آشپزخانه و اسفنج برای تمیز کردن سریع، اما کامل سینک بعد از هر بار، استفاده کنید که واقعا به جلوگیری از انباشته شدن آهک و دوده‌گیری کمک خواهد کرد. برخلاف راه رواج پیدا کرده و استفاده از سفید کننده و جرمگیر برای تمیز کردن سینک آشپزخانه، شما این کار را انجام ندهید. زیرا پس از خشک شدن، لکه‌های تیره ایجاد می‌شود و سینک را کدر و مات می‌کند، این لکه‌های تیره به راحتی از بین نمی‌روند و حتی ممکن است برای همیشه باقی بمانند.

چگونه سینک ظرفشویی براق داشته باشیم

مواد تمیزکننده را سریع بشویید

هر کدام از تمیزکننده‌های آشپزخانه را که ترجیح می‌دهید از آن استفاده کنید، اسپری کنید، سپس بگذارید تا حداقل ۲ دقیقه بمانند، اما بیشتر ماندن آن‌ها بیشتر باعث لک خواهد شد و کار شما را سخت‌تر می‌کند.

از بین بردن لکه‌های آهک با لیمو

زمانی که به لکه‌های آهکی متراکم نزدیک می‌شوید، به‌خصوص در اطراف شیر آشپزخانه، ممکن است برخی مواد شوینده کافی نباشد. ویژگی‌های اسیدی لیمو آن را پاک کننده خوب و طبیعی برای لکه‌های آهک می‌سازد. یک عدد لیمو را نصف کنید، آن را روی شیر بکشید و این کار را در قسمت‌هایی که آهک رسوب کرده است، چندین بار بیشتر تکرار کنید و محکم‌تر بکشید، بگذارید دو ساعت بماند. آبکشی کنید و در نهایت حتما خشک کنید. شما شگفت‌زده خواهید شد از اینکه این راه‌حل طبیعی چقدر می‌تواند قدرتمند و فوق‌العاده باشد.

سرکه سفید

اگر روی سینک شما لکه و رسوب وجود دارد، یک پارچه تمیز را در سرکه سفید بخیسانید، روی سینک بکشید تا کاملا تمیز شود و لکه‌ها از بین بروند. همچنین می‌توانید نمک و جوش شیرین را با مقداری آب ترکیب کنید و سینک را با این ترکیب شست‌وشو دهید، تا لکه‌ها از بین بروند.

پیشنهاد مطالعهدرباره سکسکه چه می‌دانید؟ را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چرا برنج ژاپنی‌ها را چاق نمی‌کند!

این یک سوال بسیار رایج است. اگر کربوهیدرات عاملی برای چاقی می‌شود، پس چرا ژاپنی ها چاق نمی…