چرا کرونا در مردان بیشتر قربانی می‌گیرد؟

۴
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
آمار مرگ و میر در سایر کشورها بر اثر کرونا نشان دهنده این موضوع است که مردان در برابر کووید ۱۹ ضعیف‌ترند.
چرا کرونا در مردان بیشتر قربانی می گیرد

دکتر صفا با ارائه گزارشی از بستری شدگان کووید ۱۹ در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، اظهار کرد: آمارها نشان می‌دهد، تعداد مبتلایان و مردان بستری در این بیمارستان تقریبا دو برابر خانم‌هاست. در این مطلب از  مجله دلتا به این موضوع می‌پردازیم که چرا کرونا در مردان بیشتر قربانی می گیرد؟ با ما همراه باشید.

چرا کرونا در مردان بیشتر قربانی می گیرد؟

میزان مرگ و میر در اثر ابتلا به کرونا در مردان را دو برابر زنان است. گزارش آمار مرگ و میر در سایر کشورها بر اثر کرونا نیز گواه این موضوع است که مردان در برابر کووید ۱۹ ضعیف‌ترند.

مقاوم‌تر بودن سیستم ایمنی زنان در مقایسه با مردان

یکی از احتمالات مقاوم‌تر بودن سیستم ایمنی زنان در مقایسه با مردان با وجود آنزیم‌های ACE۲ در مردان است. این آنزیم باعث می‌شود فرد مبتلا به کرونا سریع‌تر بافت ریه‌اش آلوده شود.

وجود استروژن در زنان یکی از علل مقاوم‌تر شدن سیستم ایمنی در برابر کرونا است. کروموزوم X اضافه در بدن زنان نیز یکی از علل مقاوم‌تر شدن سیستم ایمنی بدن زنان در مقایسه با مردان است.

مشکلات زمینه‌ای

افزایش مشکلات زمینه‌ای در مردان نظیر فشارخون، بیماری کبد، سل و تمایل بیشتر مردان نسبت به مصرف سیگار را یکی دیگر از علل مرگ و میر بالا در این جنس است.

افزایش شمار بیماران با حال وخیم بر اثر ابتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های نشان می‌دهد که مردان حدود دو برابر بیشتر از خانم‌ها دوره حاد این بیماری را طی می‌کنند.

تحقیقات در مورد میانگین طول زمان بستری در بخش آی سی یو نشان می‌دهد که تقریبا زمان بستری بین زنان و مردان برابر است.

بیشتر بخوانید: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب راهکارهایی ساده برای رفع رسوب کتری و سماور را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۸ تغییر عجیب بدن پس از مرگ

تغییرات بدن پس از مرگ ناشی از توقف فعالیت‌های ارگان‌های حیاتی است و از چند دقیقه بعد از مر…