کدام زنان در طرح جدید مسکن صاحبخانه می‌شوند؟

۵
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در طرح جدید دولت و مجلس برای بازار مسکن، چند گروه از زنان نیز با داشتن شرایطی می‌توانند در سامانه ثمن وزارت راه ثبت‌نام کنند.
زنان در طرح جدید مسکن

چند روزی می‌شود که ثبت‌نام طرح جدید مسکن آغاز شده و متقاضیان با مراجعه به سامانه ثمن به آدرس https://saman.mrud.ir می‌توانند در این طرح جدید مسکن درخواست خود را ثبت کنند. در این نوشتار از مجله دلتا به موضوع زنان در طرح جدید مسکن می‌پردازیم.

زنان خود سرپرست

اولین گروه زنان خودسرپرست خانوار هستند. زنان خودسرپرست خانوار چه کسانی هستند؟

براساس فصلنامه مطالعات فرهنگی زنان و خانواده، زنان خود سرپرست شامل زنانی که همسرشان فوت شده، زنانی که از همسر خود جدا شده‌اند. (اعم از زنانی که پس از طلاق به تنهایی زندگی می‌کنند یا به خانه پدری بازگشته ولی خود امرار معاش می‌کنند.)

همسران مردان معتاد، همسران مردان زندانی، همسران مردان بیکار، همسران مردان مهاجر، همسران مردانی که در نظام وظیفه مشغول خدمت هستند زنان خودسرپرست (زنان سالمند تنها)، دختران خودسرپرست (دختران بی‌سرپرستی که هرگز ازدواج نکرده‌اند) همسران مردان از کار افتاده و سالمند می‌شوند.

زنان مجرد

زنان مجرد خود سرپرستی که ۳۵ سال به بالا باشند می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند.

همان‌طور که در تعریف زنان خودسرپرست آمده، زنان مجردی که هرگز ازدواج نکرده‌اند نیز می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند. اما برای دو گروه بالا حداقل سن ۳۵ سال شرط شده است.

طرح جدید مسکن

زنان متاهل

طبق اطلاعیه‌ وزارت راه، متقاضیان زن متأهل می‌توانند با ارائه تعهدنامه محضری از طرف همسر، مبنی بر پذیرش شرایط واگذای به همسر و به شرط تکمیل اطلاعات فرم ج به نام متقاضی و همسرشان با احراز سایر شرایط قانونی مندرج در شیوه‌نامه مزبور از مزایا و امکانات این برنامه برخوردار شوند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات حقوقی بیشتر مواردی که زن می‌تواند بدون اجازه شوهر از کشور خارج شود مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

آیا به دلیل افسردگی می‌توان طلاق گرفت؟

آیا مرد می‌تواند به دلیل افسردگی همسرش از او طلاق بگیرد؟ آیا زن می‌تواند به دلیل افسردگی ا…