چه آرایشی مناسب چشمان شماست؟!

۱۸
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
چشم‌ها نقش مهمی در زیبایی صورت دارند. یک آرایش چشم مناسب و ملایم کمک می‌کند تا صورت بشاش و پرانرژی شود.
آرایش مناسب انواع چشم

آرایش چشم تاثیر بسزایی در زیبایی صورت دارد و باید با ظرافت و دقت صورت گیرد. ابتدا مدل چشم خود را بررسی کنید تا بتوانید آرایش مناسبی برای مدل چشم و پلک‌ خود را داشته باشید. در این مطلب از مجله دلتا آرایش مناسب انواع چشم را بررسی کرده‌ایم.

آرایش چشم پلک افتاده یا کوتاه

برای آرایش مناسب انواع چشم پیش از آرایش، حتما از پرایمر چشم استفاده کنید. پرایمر باعث می‌شود که آرایش مدت بیشتری ثابت باقی بماند. درصورتی‌که پوست چرب دارید، می‌توانید پس از پرایمر، از پودر بیک استفاده کنید تا چربی پوست باعث از بین رفتن آرایش نشود.

افرادی که پلک کوتاه یا افتاده دارند، بهتر است از سایه چشم تیره استفاده نکنند. رنگ مناسب این مدل چشم، سایه روشن مانند سفید یا کرم است. مقداری سایه چشم کرم پشت پلک‌های خود بزنید. سپس مقداری سایه چشم سفید زیر ابرو بزنید تا فاصله بین چشم تا ابرو بیشتر شود. همانطور که می‌دانید ابرو تاثیر زیادی در آرایش چشم دارد، در این راستا می‌توانید مطلب ابروهایی که شما را زشت و پیر می‌کنند! را بخوانید.

آرایش مناسب انواع چشم

آرایش مناسب چشم ریز یا بادامی

ابتدا مقداری پرایمر چشم روی پلک‌های خود بزنید تا آرایش زمان بیشتری ثابت بماند و پاک نشود. سپس پشت پلک‌ خود را سایه روشن مانند کرم یا نخودی بزنید. سعی کنید سایه را بالاتر از خط پلک بزنید تا پلک شما، اندازه چشم‌ها را محدود نکند.

مقداری سایه چشم قهوه‌ای روشن و لایت را انتخاب کنید و از گوشه چشم به بیرون بکشید. سپس با یک براش گرد، سایه را به داخل چشم محو کنید. سایه چشم قهوه‌ای کم‌رنگ باید کمی بالاتر از سایه کرم کشیده شود. مقداری سایه چشم سفید را با نوک انگشتان خود بردارید و به گوشه چشم نزدیک بینی بزنید تا چشم‌ها زیباتر شوند. هرگز از مداد یا خط چشم داخل چشم‌های خود استفاده نکنند.

آرایش مناسب انواع چشم

آرایش مناسب چشم درشت یا گرد

برای آرایش مناسب انواع چشم پیش از آرایش، حتما از پرایمر چشم استفاده کنید. پرایمر را می‌توانید با نوک انگشت یا یک براش تخت به پشت پلک تا زیر ابروها بزنید. درصورتی‌که می‌خواهید یک آرایش لایت داشته باشید، سایه چشم کرم را به نوک انگشت یا براش گرد بزنید و بی‌آنکه به بالا یا گوشه پلک کشیده شود، آن را به صورت ساده پشت چشم‌ها بکشید.

درصورتی‌که می‌خواهید آرایش بیشتری داشته باشید، رنگ سایه چشم سماقی یا برنزی نیز انتخاب مناسبی خواهد بود. پس از آنکه سایه کرم را روی پلک‌ خود زدید، سایه سماقی یا برنزی را از گوشه چشم به صورت خط چشم بکشید و با یک براش گرد آن را به داخل چشم به صورت عدد ۸ کج محو کنید.

آرایش مناسب چشم درشت یا گرد

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب چگونه لب‌های برجسته و زیبایی داشته باشیم؟! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

برای زیبا‌تر شدن ناخن پا چه‌کار کنیم؟

همچنین بخوانید: چند ترفند جالب برای طراحی روی ناخن طراحی روی ناخن در منزل طراحی زیبا روی ن…