حیوانات این دریاچه اسرارآمیز به یکباره سنگ می‌شوند

۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در شمال تانزانیا دریاچه مخوف و ترسناکی وجود دارد که حیوانات مختلف از جمله پرنده‌ها را به سنگ تبدیل می‌کند.
0hvd حیوانات این دریاچه اسرارآمیز به یکباره سنگ می‌شوند

دریاچه ناترون، دریاچه‌ای نمکی – قلیایی است که در شمال تانزانیا قرار گرفته است. اتفاقاتی در این دریاچه رخ‌ داده است که ذهن هر کسی را درگیر می‌کند. این دریاچه سرخ رنگ، قاتل حیوانات است. بومیان این دریاچه را نفرین شده و اسرارآمیز می‌دانند و به‌هیچ وجه حاضر نیستند در آن شنا کنند. اگر به ماجراجویی در دریاچه ناترون در تانزانیا علاقه دارید، با ما در مجله دلتا همراه باشید.

دریاچه ناترون در تانزانیا

دریاچه ناترون یک دریاچه نمکی و قلیایی است که در شمال تانزانیا واقع است. موقعیت خاص این دریاچه به‌گونه‌ای است که آب وارد دریاچه می‌شود ولی از آن خارج نمی‌‎شود. در نتیجه آب موجود در دریاچه تنها از طریق بخار می‌تواند خارج شود. در طول سال‌ها به مرور، آب دریاچه بخار شده و غلظت بالایی از نمک و دیگر مواد معدنی برجای مانده است.

دریاچه ای که حیوانات را تبدیل به سنگ می کند

حیواناتی که سنگ شدند

در ساحل این دریاچه با پرندگان بی‌شماری مواجه می‌شوید که به سنگ تبدیل شده‌اند و در وضعیت‌های مختلف خشک شده‌اند! تصویر جسد پرندگان که کاملا خشک و فسیلی شده‌اند، جنبه بسیار ترسناکی به این دریاچه می دهد.

موجودات کمی توان زندگی در چنین آبی را دارند. در دریاچه ناترون تنها چند گونه ماهی، چند نوع جلبک و گروهی از فلامینگوها زندگی می‌کنند که از همین جلبک‌ها تغذیه می‌کنند.

ناترون

سقوط عجیب پرندگان در دریاچه

اتفاق عجیبی که در دریاچه نمک ناترون می‌افتد سقوط پرندگان مهاجر به داخل آب است! نظریه‌های مختلفی در مورد این اتفاق وجود دارد که می‌گوید غلظت بالای مواد شیمیایی باعث می‌شوند سطح آب به شدت صیقلی شود و مثل یک در شیشه‌ای عمل می‌کنند. پرندگانی که بالای سطح آب پرواز می‌کنند تصور می‌کنند همچنان در حال پرواز در آسمان هستند و متوجه نمی‌شوند که دارند به سطح آب خیلی نزدیک می‌شوند. در نتیجه ناگهان داخل آب سقوط می‌کنند! البته این موضوع به پرندگان محدود نمی‌شود و چند وقت پیش یک هلیکوپتر هم دچار این توهم و سراب شد و داخل آب سقوط کرد. جالب است بدانید که لاشه هلیکوپتر به سرعت در آب‌شور و معدنی دریاچه پوسیده شد.

bb حیوانات این دریاچه اسرارآمیز به یکباره سنگ می‌شوند

دلیل تبدیل شدن پرندگان و حیوانات به سنگ چیست؟

بومیان آفریقا این دریاچه را نفرین‌شده و اسرارآمیز می‌دانند و به‌هیچ‌ وجه حاضر نیستند در آن شنا کنند. اکثر اوقات سال، دمای آب دریاچه بین ۴۰ تا ۶۰ درجه سانتی‌گراد است. همچنین آب ناترون مواد معدنی گوناگونی در خود دارد که وجود این عوامل در کنار هم باعث شدند تا این منطقه محیط مناسبی برای زیست حیوانات نباشد.

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند بازدید از آبشار عجیبی که از آن خون می‌چکد

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

در این قبیله از هم‌نوعان خود سوپ درست می‌کنند!

در دل جنگل‌های آمازون، جایی میان مرز ونزوئلا و برزیل، یکی از کهن‌ترین قبیله‌های دنیا، قبیل…