روتختی‌های زیبا و جذاب برای دکور اتاق خواب

۲
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
روتختی یکی از ملزومات اتاق خواب است که به تنهایی می‌تواند نقش بسزایی در زیبایی دکور اتاق خواب داشته باشد.
انتخاب روتختی مناسب

یکی از مهم‌ترین وسایلی که در اتاق خواب جای می‌گیرد، تخت خواب شما است. مسلما در چیدمان یک اتاق خواب به انتخاب فرش، پرده و مبلمان توجه زیادی می‌شود، اما اگر دقت در انتخاب روتختی را فراموش کنید، همه چیز بی فایده خواهد بود. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکاتی برای انتخاب روتختی مناسب اتاق خواب می‌پردازیم.

روتختی از جنس پلی استر

روتختی پلی استری گرمای بیشتری در خودش نگه می‌دارد. اگر از آن دسته آدم‌ها هستید که شب سردشان می‌شود، این گزینه خوبی برای شما به‌حساب می‌آید. این دسته از روتختی‌ها را می‌توانید در لباس‌شویی بشویید یا به خشک‌شویی محل بسپارید؛ مگر این‌که تولید‌کننده توصیه ویژه‌ای در این زمینه داشته و روی محصول نوشته باشد. پلی استر در مقایسه با جنس‌های دیگر گران نیست. اگرچه تولید آن برای محیط‌زیست خوشایند نخواهد بود.

روتختی مناسب اتاق خواب

روتختی از جنس پلی کتان

از ترکیب دو جنس پلی استر و کتان، به پلی کتان می‌رسیم. پارچه پلی کتان مقاوم است. مدت طولانی برای شما کار می‌کند. درعین حال نرم و لطیف خواهد بود. پارچه پلی کتان خوبی‌های پلی استر و کتان را با هم دارد. شست‌وشوی روتختی پلی کتان پیچیده نیست و در لباس‌شویی شسته می‌شود.

روتختی مناسب اتاق خواب

روتختی از جنس ساتن

سرویس روتختی ساتن براق و شیک به‌نظر می‌رسد. چروک نمی‌شود و سر و شکل قشنگی دارد. اغلب روتختی‌های ساتن با توردوزی تزیین می‌شوند و زیبایی اتاق خواب را دو چندان می‌کنند. این سبک روتختی برای استفاده روزمره چندان جذاب نیست. به همین دلیل بیشتر به سرویس جهیزیه یا سرویس روتختی عروس معروف بوده و کلاسیک و چشم‌نواز هستند.

روتختی از جنس ساتن

روتختی از جنس ساتن پلی استر

هنگامی‌که دو جنس ساتن و پلی استر با هم ترکیب می‌شوند، پارچه ساتن پلی استر شکل می‌گیرد. این پارچه نرم، براق و بادوام است. به گرانی ساتن نیست و ظاهر شیکی به اتاق می‌دهد. روتختی ساتن پلی استر را می‌توانید در لباس‌شویی بشویید.

روتختی از جنس ساتن پلی استر

روتختی از جنس لینن

لینن بافت طبیعی دارد و موردپسند افرادی‌ است که انتخاب الیاف طبیعی برای‌شان مهم است. لینن به‌ویژه برای فصل گرما انتخاب خیلی خوبی‌ است. اگر شما هم با تغییر فصل، ست کالای خواب را عوض می‌کنید، حتما لینن را برای بهار کنار بگذارید. این پارچه با طراحی اتاق به سبک روستیک هماهنگ است. به این نکته هم دقت کنید که به‌اندازه پارچه نخی، نرم نیست و چروک می‌شود.

روتختی از جنس لینن

روتختی از جنس بامبو

شاید نام بامبو شما را یاد گیاه و درختچه بیندازد، اما پارچه بامبو به‌طور مستقیم از گیاه بامبو تهیه نشده است. این پارچه ضدآلرژی ا‌ست و آنتی باکتری به‌حساب می‌آید. پس نگران حساسیت پوستی و تنفسی نباشید. روتختی و ملافه بامبو نرم و لطیف است و حس دنج و راحتی به شما می‌دهد. دوام خوبی هم دارد. البته قیمت این پارچه‌ها گران است.

روتختی از جنس بامبو

روتختی از جنس ابریشم

ابریشم همیشه پارچه لوکسی به‌شمار می‌رود. خنک است و پوست زیر آن خوب نفس می‌کشد. وزن سبکی دارد و ضدآلرژی ا‌ست. خوبی دیگر روتختی ابریشمی این است که چروک نمی‌شود. اگر دنبال گزینه لوکسی برای اتاق خواب هستید، به ابریشم فکر کنید. البته که گذشته از گران بودن، در اثر نور آفتاب صدمه می‌بیند. الکتریسیته ساکن هم ایجاد می‌کند.

روتختی از جنس ابریشم

روتختی از جنس میکرو فیبر

برای انتخاب روتختی مناسب اتاق خواب به سراغ جنس میکروفیبر بروید. میکروفیبر اغلب بافت متراکمی دارد و دوامش زیاد است. وزن آن سبک است و حس سنگینی نمی‌دهد. میکروفیبرها از پارچه‌های قابل تنفس به‌حساب می‌آیند. میکروفیبر اغلب الکتریسیته ساکن تولید می‌کند، به همین دلیل موی حیوان خانگی یا خود شما به آن می‌چسبد.

روتختی از جنس میکرو فیبر

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۷ راهکار کم‌هزینه در تغییر دکور منزل که نمی‌دانید را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۷ ایده طلایی برای بلندتر نشان دادن سقف خانه

سقف خانه یکی از بخش‌هایی است که در دلگیر و گرفته بودن خانه یا برعکس، بزرگ و دلپذیر بودن خا…