مردمی که مثل ماهی در آب زندگی می‌کنند

۸
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
افراد قبیله باجائو هزاران سال است که در آب‌های جنوب شرقی آسیا سرگردان‌اند، افرادی که در قایق زندگی می‌کنند و مدت‌هاست که برای ماهی گیری به اعماق آب می‌روند.
زندگی در آب

مردم قبیله باجائو کولی‌هایی هستند که در جزیره “برونئو” و آب‌های مرجانی آنجا زندگی می‌کنند. با مجله دلتا همراه ما باشید تا با نحوه زندگی در آب قبیله باجائو آشنا شوید.

زندگی در آب

کودکان این قبیله، شنا در آب‌ها را نوعی تفریح و سرگرمی می‌دانند و تحمل لحظه‌ای خروج از آب را ندارند و دچار سرگیجه و سردرد می‌شوند.

شهرت این منطقه علی‌رغم سادگی‌اش مدیون شیوه خاص زندگی مردم و کلبه‌های کوچک آنان است.

روایت‌های گوناگونی درباره مردم این قبیله

روایت‌های گوناگونی درباره مردم این قبیله وجود دارد، برخی معتقدند؛ آنان پیش از این در خشکی سکونت داشتند اما با گم شدن دختر پادشاه، آن‌ها مجبور به جست و جو در دریا شدند و از آنجایی که موفق به پیداکردن دخترک نشدند در دریا اقامت گزیدند. در بیشتر روایات به قدرت بدنی مردان “باجائو” اشاره شده و اینکه آنان تمام روزهای سال را در دریا به صید ماهی می‌گذرانند.

توانایی عجیب مردمان این قبیله

این مردمان توانایی عجیب و منحصر به‌فردی دارند که آن‌ها را از دیگر مردمان دنیا متمایز کرده است: آن‌ها می‌توانند برای ماهی‌گیری مدت‌ها زیر آب بمانند بدون اینکه احساس خفگی کنند. این در حالی‌است که آدم‌های عادی بدون کپسول اکسیژن بیشتر از چند دقیقه در زیر آب دوام نمی‌آورند.

شگفتی‌هایی از نوع عجایب طبیعی

طبق مطالعاتی اخیرا، افرادی که در قبیله باجائو زندگی می‌کنند نسبت به قبایلی که در خشکی هستند ۵۰ درصد طحال بزرگ‌تری دارند. این ویژگی‌ نقش مهمی را در نگه داشتن تنفس آن‌ها در زیر آب بازی می‌کند. این خصوصیت نقشی کلیدی در «واکنش شیرجه» دارد، منظورمان از «واکنش شیرجه» یک جور عکس‌العمل غیر ارادی است که این توانایی را در پستانداران ایجاد می‌کند تا در زیر آب تنفس خود را بهینه کنند.

قبیله باجائو

بیشتر بخوانید: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب چهار مزیت باورنکردنی چرت روزانه که باید بدانید را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

با این بیماری‌های عجیب تبدیل به قهرمان می‌شوید!

در جهان بیماری‌هایی وجود دارند که در نگاه اول به شخص قدرت‌هایی فرا‌‌انسانی می‌بخشند و خیلی…