ازدواج عجیب در این قبیله شما را شوکه می‌کند

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
 وقتی درباره قبیله‌ها و آداب خاص زندگی آن‌ها می‌شنوید، ذهن‌تان به‌سوی آفریقا می‌رود، اما برخلاف تصورتان، امروز می‌خواهیم شما را با مردمانی آشنا کنیم که از آفریقا فاصله بسیار دارند و در نزدیکی کشور مدرن استرالیا زندگی می کنند.

قبیله هولی ویگمن چیزی حدود ۴۰ هزار نفر جمعیت دارد. این قبیله هیچ ارتباطی با دنیای خارج ندارد و کاملا دور افتاده است. با مجله دلتا همراه باشید.

مردمان هولی پاپوآ گینه نو

یکی از بزرگ‌ترین قبیله‌ها و گروه فرهنگی در پاپوآ گینه نو، هولی‌ها هستند. از آنجایی که رسم‌ها و زندگی این قبیله برای مردمان شهرنشین بسیار جالب و جذاب به‌نظر می‌رسد، سالانه گردشگران و مسافران زیادی با تورهای گردشی پاپوآ گینه نو برای دیدن این قبیله عجیب به آن منطقه می‌روند.

جالب این‌که بدانید تا سال ۱۹۳۴ میلادی هیچ فرد اروپایی از وجود هولی‌ها خبر نداشت، اما در این سال، تعدادی از اهالی اروپا که به طمع یافتن طلا به پاپوآ گینه نو سفر کرده بودند، توسط اهالی این سرزمین کشته شدند و همین موضوع باعث شد تا نام هولی‌ها و کشور پاپوآ گینه نو در اروپا بر سر زبان‌ها بیفتد.

قبیله هولی ویگمن

آشنایی با روش زندگی مردمان هولی

هولی‌ها به نظام خانواده بسیار پایبندند. مردهای این قبیله تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیرند تا خانواده خود را از همه لحاظ تامین کنند. آن‌ها در زمین‌های کشاورزی سخت کار می‌کنند و به پرورش گیاهان می‌پردازند.

پسرهای قبیله از کودکی با امور مردانه و اهمیت نقش خود در خانواده آشنا می‌شوند. آن‌ها باید از ۳ سالگی تحت آموزش قرار بگیرند و فنون رزمی و نگهبانی را بیاموزند.
همه هولی‌ها زیر نظر یک رهبر اصلی زندگی می‌کنند و این رهبر بنا بر شجاعت، مهارت در جنگ و داشتن مال و اموال بیشتر انتخاب می‌شود.

چهره و لباس‌های مردمان هولی بسیار خاص و هنرمندانه است. زنان و مردان این قبیله، زمان زیادی را صرف زیبا کردن اعضای بدن خود می‌کنند و تصور ویژه‌ای نسبت به هنر و زیبایی دارند. اگر جشن خاصی پیش‌رو باشد همه اعضای قبیله موظف هستند که سراسر بدن خود را نقطه‌گذاری و رنگ کنند.

ازدواج در میان قبیله هولی ویگمن

در قبیله هولی، زن‌ها در خانه‌هایی جدا از مردها زندگی می‌کنند زیرا معتقدند که در رگ‌های بانوان، خونی آلوده جریان دارد، خونی که می‌تواند برای مردها مرگ‌آور باشد. به‌همین دلیل زن‌ها را نوعی تهدید بیولوژیکی برای خود می‌پندارند و علاقه‌ای برای زندگی کردن با آن‌ها ندارند.

قبیله هولی ویگمن

پیشنهاد مطالعه: مطلب انسان هنگام مرگ چه چیزی می‌بیند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

دزدیدن اطلاعات از طریق گوشی، هکرها ۴ کشور را پشت سر گذاشتند!

بدافزار جدیدی می‌تواند به طور خودکار اطلاعات شما را سرقت کند. در این مطلب به بررسی بدافزار…