ویژگی‌های یک جفت کفش پاییزی

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پاییز فصل آغاز سرماست و امن و گرم بودن پاها یک شرط لازم. با این مطلب همراه شوید تا همه استانداردهای لازم برای کفش‌های پاییزی را بشناسید.
استایل پاییزی

با سردتر شدن هوا در این فصل لازم است در انتخاب کفش پاییزی توجه بیشتری داشته باشیم. این مطلب در مجله دلتا را بخوانید تا نکات لازم یک کفش مناسب را در فصل پاییز بدانید.

 راحتی و سبکی

کفش قلب دوم انسان است. پس باید کفش اصول و استانداردهایی که متخصصان تاکید دارند، داشته باشد. اگر کفش گرم و شیک و زیبایی انتخاب کنید. کفش شما باید راحت و سبک بوده و کمترین فشار را به ناحیه پا و کمر افراد وارد کند.

اصل مهم؛ جنس و رنگ

کفش شما باید رنگ و جنس مناسبی داشته باشد. جنس و رنگ کفش در گرم نگه داشتن آن اهمیت زیادی دارد. کفش‌های با رنگ تیره مثل  رنگ‌های تیره مثل مشکی، قهوه‌ای، زرشکی و سرمه‌ای و جنس مناسب سبب جذب نور و گرم نگه داشتن پا شده و از جذب رطوبت و سرما در روزهای برفی و بارانی جلوگیری می‌کند. بهترین جنس کفش مناسب برای پاییز، جنس چرمی با رنگ تیره است که پا را گرم نگه می‌دارد. کفش‌های نبوک و مخمل اصلا گزینه‌های خوبی برای روزهای خیس از بارش باران و برف نیستند.

جلو بسته و انعطاف پذیر

با شروع پاییز، کفش های روباز و صندل به پا نکنید و به جای آن‌ از بوت، اسنیکرز و کفش‌های سربسته استفاده نمایید. کفش‌های بسته و بوت برای فصل پاییز انتخاب عاقلانه‌تری هستند. قسمت جلویی کفش باید انعطاف‌پذیر باشد تا در آن احساس راحتی کنید.

ترفندهای آرایشی با فرمژه که قطعا نمی‌دانید

زیره مناسب و عاج‌دار

در فصل پاییز بارندگی زیاد است و قرار است شما روی زمین خیس و برف و یخی قدم بردارید. کفشی را انتخاب کنید که زیره عاج‌دار و شیاردار داشته باشد تا روی زمین لیز نخورید. انتخاب کفش‌هایی با زیره را فراموش نکنید، این‌طوری هم به راحتی قدم برمی‌دارید. نیم‌بوت‌های عاج‌دار بهترین گزینه برای کفش‌ پاییزی هستند.

کفش پاییزی بند دار

کفش‌های بنددار بخرید. شاید پوشیدن و بستن و باز کردن این کفش‌ها سخت باشد. مزیت این کفش‌ها این است که می‌توان سایز کفش را تنظیم کرد. کفش‌های دور دوز گزینه‌های بهتری نسبت به کفش‌های چسبی هستند.

کفش با کفی طبی

نوع کف پای خود را بشناسید. اگر کف پای صاف یا بیش از اندازه گود دارید، استفاده از کفی‌های طبی را فراموش نکنید. افرادی که دارای سابقه آسیب به مفصل پا هستند، باید از کفی‌های طبی استفاده کنند.

توصیه‌هایی برای خرید کفش

اگر می‌خواهید کفش مناسب بخرید بعدازظهر به خرید بروید. پای افراد صبح‌ها حدود نیم‌سایز کوچک‌تر از بعدازظهرهاست. بعدازظهر پاها متورم‌تر شده و سایزشان بزرگ‌تر می شود. هنگام انتخاب کفش‌، دقت کنید که کفش شما سایز مناسب داشته باشد. هنگام خرید کفش به نمره‌های درج‌شده روی آن اتکا نکنید و حتما کفش را پا کنید. باید بدانید اندازه پای افراد با افزایش سن‌، تغییر وزن و حتی بارداری تغییر می‌کند. در هنگام خرید، هر دو لنگه کفش را بپوشید. برای داشتن یک کفش پاییزی مناسب توجه به این نکات ضروری است.

جنس کفش

پیشنهاد مطالعه: برای خواندن مطالب بیشتر مد و زیبایی به مدل اکسسوری مو که ظاهر شما را دگرگون می‌کنند مراجعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

تقویت مو با این ماسک‌های بی‌نظیر و خانگی

به یاد داشته باشید که حنا خواص بی‌نظیری برای پوست و مو دارد که شما می‌توانید به راحتی با ا…