رستوران عجیبی که هر لحظه در آن زلزله ۸ ریشتری می‌آید!

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر در حال خوردن ناهار یا شام ناگهان زلزله‌ای ۸ ریشتری بیاید مطمئنا بیشتر ما غذا را فراموش می‌کنیم و پا به فرار می‌گذاریم تا جانمان را نجات دهیم.
کافه دیزستر در اسپانیا

اما در شهر «لورت دی مار» اسپانیا کافه رستورانی به اسم «کافه دیزستر» هست که هر لحظه در آن زلزله می‌آید ولی کسی فرار نمی‌کند و تنها کاری که انجام می‌دهند این است که تعادل خود را حفظ کنند و امیدوار باشند که لیوان آب روی میز نریزد!  با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با کافه دیزستر در اسپانیا آشنا شوید.

کافه دیزستر در اسپانیا

معمولا همه از زلزله می‌ترسند اما در این کافه مردم پول می‌دهند تا در حالی که از طعم غذای خوشمزه لذت می‌برند یک زلزله شبیه‌سازی شده ۸ ریشتری را هم تجربه کنند. این کافه آن‌قدر محبوب و معروف است که باید از قبل میزتان را رزرو کنید. وقتی به این رستوران می‌رسید از بیرون خیلی عادی به نظر می‌رسد و هیچ تابلوی هشداردهنده‌ای درباره اتفاق‌هایی که در داخل آن می‌افتد وجود ندارد. اما همین که وارد رستوران می‌شوید با دیدن دکوراسیون سفینه مانند داخل آن تازه می‌فهمید که با رستورانی متفاوت طرف هستید.

کافه ای که در آن زلزله می ‌آید

آدم فضایی‌ها در کافه دیزستر

آخر هفته‌ها آدم فضایی‌ها در اینجا نمایش‌هایی اجرا می‌کنند که برای بچه‌ها خیلی هیجان‌انگیز و مفرح است اما این رستوران برای آدم بزرگ‌ها سرگرمی دیگری دارد که در زیر زمین اتفاق می‌افتد! اگر عاشق هیجان هستید باید سوار آسانسور شوید و به اعماق زمین بروید و در رستورانی بنشینید که شبیه غار است. در آن‌جا اولین چیز عجیب و غریبی که توجهتان را جلب می‌کند این است که همه کارمندان رستوران کلاه‌های ساختمانی و تجهیزات ایمنی پوشیده‌اند.

منتظر بمانید چون اتفاقات هیجان‌انگیز دیگری در انتظارتان است؛ وقتی غذا برایتان آورده شد می‌بینید که به دلایلی بشقاب غذا خیلی زیادی سنگین است. مطمئنا با دیدن غذاهای خوشمزه رستوران نمی‌توانید منتظر بمانید و به این فکر کنید که کی زلزله شروع می‌شود! البته ممکن است آنقدر هیجان داشته باشید که تا قبل از زلزله غذا از گلویتان پایین نرود اما بهتر است خونسردی خود را حفظ کنید و از غذایتان لذت ببرید.

کافه زلزله در اسپانیا

چه زمانی زلزله می‌آید؟

در این کافه باید همیشه آماده فرار باشید! چون نمی‌دانید این زلزله دقیقا کی اتفاق می‌افتد. در حال خوردن غذا هستید که ناگهان برق‌ها خاموش روشن می‌شود. همه جیغ می‌زنند و میز و صندلی و هر چه که در اتاق است شروع به لرزیدن می‌کند. در این لحظه هیچ کاری از شما بر نمی‌آید جز این‌که منتظر بمانید تا زلزله تمام شود. نگران نباشید چون در این کافه برعکس زلزله‌های واقعی هیچ آسیب جدی به کسی نمی‌رسد. البته یادتان باشد که اگر می‌خواهید به این رستوران بروید هیچ وقت بهترین لباستان را نپوشید. چون ممکن است با شروع زلزله، غذا و نوشیدنی روی لباس‌هایتان بریزد.

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند رویایی‌ترین هتل‌ها برای خوابیدن زیر سقف آسمان

دانلود اپلیکیشن
 • راهنمای سفر به مشهد

  راهنمای کامل سفر به مشهد

  مشهد از مهم‌ترین شهرهای ایران و از پربازدیدترین مقصدها برای سفرهای داخلی‌ست. بی‌جهت نیست ک…
 • بررسی آداب و رسوم محرم

  دیدنی‌ترین مراسم عاشورا در ایران

  عزاداری محرم با فرهنگ و آداب شهرهای مختلف درهم آمیخته شده است. هر یک از مناطق کشورمان هم س…
 • راهنمای سفر به گیلان

  راهنمای سفر به گیلان در تعطیلات

  برنامه سفر به گیلان دارید؟ مسافرانی که قصد سفر و طبیعت‌گردی دارند در ایام تعطیل یا غیر تعط…
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

راهنمای کامل سفر به مشهد

مشهد از مهم‌ترین شهرهای ایران و از پربازدیدترین مقصدها برای سفرهای داخلی‌ست. بی‌جهت نیست ک…