هنگام خواب، فاصله‌ موبایل با خود را جدی بگیرید

۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
متخصصان تاکید می‌کنند که تلفن هوشمند در هنگام خواب شب باید حداقل یک متر از سر دور باشد.
تلفن های همراه

آنتون یاستربوف مدیر آزمایشگاه “زیست محیطی فضای زندگی” می‌گوید که بسیاری از افراد تلفن های همراه خود را در شب رها نمی‌کنند و آن‌ها را نزدیک بالشت خود قرار می‌دهند. با مجله دلتا همراه باشید.

به گفته آنتون یاستربوف، هنگام ظهور تلفن‌های همراه ، برخی از پزشکان نگرانی خود را در مورد اشعه‌های ساطع شده از آن‌ها ابراز کردند، زیرا ممکن است باعث سرطان شوند اما بعد‌ها این ترس‌ها تایید نشد. دستگاه‌های مدرن نباید چنین ترس‌هایی را ایجاد کنند زیرا تحت آزمایشات زیادی قرار می‌گیرد که تایید می‌کند برای سلامتی انسان خطرناک نیستند. با این حال، تاثیر تلفن‌های هوشمند بر اندام‌ها و بافت‌های داخلی بدن به اندازه کافی مطالعه نشده است.

 فاصله‌ تلفن های همراه در هنگام خواب

یاستربوف می‌گوید: “به عنوان یک قاعده کلی، شما نباید نزدیک تلفن همراه خود بخوابید و آن را زیر بالشت یا روی تخت قرار ندهید. ترجیحا آن را نزدیک سر قرار ندهید و فاصله بین آن‌ها و انسان نباید کمتر از یک متر یا حداقل نیم متر باشد. ”

این مدیر آزمایشگاهی تاکید کرد: این فاصله باید در مناطق روستایی بیشتر باشد، زیرا انتشار تابش هنگام دور شدن از ایستگاه پایه افزایش می‌یابد.

آنتون می‌گوید: “هنگامی که ایستگاه پایه بسیار دور است، تلفن‌های همراه انرژی بیشتری مصرف می‌کنند تا بتوانند با ایستگاه تماس بگیرند، که این خود باعث افزایش تابش می‌شود؛ بنابراین هنگام خواب باید دور از بدن قرار گیرد.

او در ادامه افزود: افرادی که از دستگاه‌های ضربان ساز استفاده می‌کنند باید تلفن همراه را از خود دور نگه دارند تا باعث ایجاد تداخل الکترومغناطیسی نشوند.

این متخصص به همه افرادی که زیاد از تلفن هوشمند استفاده می‌کنند توصیه می‌کند از هدفون‌های بی سیم برای کاهش تابش اشعه‌های مضر استفاده کنند.

تلفن های همراه

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی در مجله دلتا مطلب چرا صبح‌ها سخت از خواب بیدار می‌شوید؟ را نیز بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

آیا مریخ دارای ساکنین باستانی بوده است؟

تصاویر نشان می‌دهند چگونه آب، میلیارد‌ها سال پیش به طرز چشم‌گیری به شکل‌گیری سیاره سرخ کمک…