انتخاب بهترین رنگ برای دکوراسیون خانه

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
هنگامی که به یک فضا وارد می‌شوید اولین چیزی که می‌بینید رنگ‌های موجود در آن فضا است. بنابراین انتخاب رنگ مناسب در طراحی دکوراسیون منزل شما بسیار مهم است.
ترکیب رنگ‌ های مناسب در دکوراسیون

انتخاب رنگ برای دیوار خانه با وجود هزاران طیف رنگی متنوع کار بسیار سختی است، بهترین رنگ برای دیوار خانه های ایرانی کدام است؟در این مطلب از مجله دلتا به بیان ترکیب رنگ‌ های مناسب در دکوراسیون می‌پردازیم.

قانون ۱۰- ۳۰-۶۰ چیست؟

قانون ۱۰- ۳۰-۶۰ یک قانون و روش سنتی چیدمان و دکور است که در خصوص به‌کارگیری مجموعه‌ای از رنگ‌ها برای فضای مورد نظر کمک می‌کند. این قانون می‌گوید ۶۰ درصد فضای اتاق باید دارای رنگ غالب، ۳۰ درصد رنگ فرعی و ۱۰ درصد نهایی باید رنگ شاخص باشد.

ترکیب رنگ‌ های مناسب در دکوراسیون

اصول طراحی دکور بر مبنای قانون ۱۰ -۳۰ -۶۰

منظور از ۶۰ درصد، انتخاب رنگ مربوط به فضای کل اتاق است و چنانچه مایل باشید می‌تواند رنگ زمینه‌ای آن باشد. به‌طوری که وقتی فضای آن اتاق را می‌بینید، بگویید مثلا رنگ این اتاق خاکستری است و در وهله اول آن رنگ را ببینید.

ترکیب رنگ‌ های مناسب در دکوراسیون

عدد بعدی در این قانون ۳۰ درصد است که در واقع رنگ فرعی به‌کاررفته در فضای اتاق است که به نوعی به رنگ اصلی کمک می‌کند اما درنظر داشته باشید رنگی کاملا متفاوت است که بتواند درخصوص ترکیب رنگ‌ های مناسب در دکوراسیون اتاق جذابیت لازم را ایجاد کند.

رنگ زیبای اتاق نشیمن

اما عدد جالبی که در این قانون می‌بینید ۱۰ درصد است که در واقع براساس ظاهری که برای اتاق خود مورد نظر دارید باید این رنگ به مراتب کاملا دقیق‌تر از رنگ‌های قبلی انتخاب شود چرا که بر انتخاب مبنای این ۱۰ درصد رنگ است که فضای اتاق، جان می‌گیرد و یا بالعکس به رنگی عادی و بی‌روح جلوه می‌کند.

آیتم‌ها و جزئیات مشخص در قانون ۱۰-۳۰-۶۰

۶۰ درصد

مواردی که باید در خصوص انتخاب رنگ ۶۰ درصد فضای اتاق در نظر گرفته شوند شامل دیوارها، نقاط کانونی فضا (شاخص)، قالیچه‌ها، کاناپه و قطعات بزرگ پایه و اصلی است.

انتخاب رنگ اتاق

۳۰ درصد

مواردی که باید در خصوص انتخاب رنگ ۳۰ درصد فضای اتاق در نظر گرفته شوند شامل پرده‌ها، رنگ مبلمان، صندلی‌های کناری و قطعات کوچک اصلی است.

۱۰ درصد

مواردی که باید در خصوص انتخاب رنگ ۱۰ درصد فضای اتاق در نظر گرفته شوند شامل طرح پارچه کوسن، وسایل دکوری و اثر هنری است.

طرح پارچه کوسن

پیشنهاد مطالعه: مطلب ایده‌هایی جذاب برای دکوراسیون مدرن آشپزخانه را بخوانید.
دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

گلدان‌های زیبا در منزل درست کنیم

همچنین بخوانید: پاک کردن انواع لکه بر‌ روی فرش برای خانه خود آکواریوم زیبا بسازید وسایلی ک…