این آبشار شما را به سنگ تبدیل می‌کند

۸
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تبدیل شدن آدم‌ها و یا اشیا به سنگ، همیشه از مسائلی بوده که در افسانه‌ها و باورهای مردم در بعضی از فرهنگ ها وجود داشته است.
آبشار شیپتون در انگلستان

جالب است بدانید تبدیل شدن اشیا به سنگ، صرفا یک خرافات نیست و در واقعیت اتفاق می‌افتد. در سال‌های گذشته، میلیون‌ها نفر برای دیدن آبشار عجیبی که اشیا را به سنگ تبدیل می کند، به یورکشایر در انگلستان سفر کرده‌اند. شهرت این آبشار به این دلیل است که هر شی که در زیر آن قرار بگیرد را بعد از مدتی تبدیل به سنگ می‌کند. در اینجا می‌توانید انواع موجودات و اشیا را ببینید که به شکل کاملا سنگی از این آبشار آویزان شده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا با آبشار شیپتون در انگلستان آشنا شوید.

آبشار شیپتون در انگلستان

این آبشار به همراه غار شیپتون مجموعه‌ای توریستی را در یورکشایر شمالی انگلستان تشکیل داده‌اند. باستان‌شناسی که در سال ۱۵۳۸ به این منطقه سفر کرد از تاثیر آب این آبشار در درمان بعضی از بیماری‌ها خبر داد. در آن زمان به دلیل خواص درمانی آب این آبشار بازدید کنندگان زیادی داشت. مردم معتقد بودند با خوردن آب از این آبشار و یا دوش گرفتن در زیر آن، شفا پیدا می‌کنند. اما تحقیقاتی که در اوایل ۱۶۰۰ میلادی روی آب این منطقه انجام شد، نشان داد که این آب حاوی میزان زیادی از مواد معدنی مضر برای بدن انسان است که تحت هیچ شرایطی نباید برای نوشیدن از آن استفاده شود.

راز سنگ شدن اجسام

در سال ۱۶۳۰، قسمتی از باغ که این آبشار در آن قرار داشت به فروش رسید و صاحب جدید آن با توجه به محبوبیت این آبشار تصمیم گرفت آن را به روی عموم باز کند. با وجود قدمت بالای این آبشار، حدود کمتر از ۱۵۰ سال پیش، دانشمندان موفق شدند راز سنگ شدن اجسام در این آبشار را برملا کنند. این موضوع به دلیل میزان بالای مواد معدنی در این آب است که باعث می‌شود اجسام تحت واکنش با این مواد معدنی به سنگ تبدیل شوند.

در حال حاضر بازدید کنندگان می‌توانند اشیای زیادی را در این منظقه ببینند که در اثر واکنش با مواد معدنی موجود در آب این آبشار به سنگ تبدیل شده‌اند. محبوب‌ترین اشیای سنگی این آبشار، عروسک‌های خرسی هستند که به طور معمول فرآیند سنگ شدنشان بین ۵ تا ۷ ماه طول می‌کشد. شما می‌توانید آن‌ها را از فروشگاه‌های این منطقه خریداری کنید.

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند پیاده‌روی در میان ابرها، تجربه‌ای باورنکردنی!

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

سفر به شهر بادگیرها، قنات‌ها و بناهای تاریخی

شهر یزد یکی از زیباترین شهرهای ایران است که مرکز استان یزد می باشد، این شهر در بین رشته کو…