اشتباهاتی در چیدمان آشپزخانه که نباید انجام دهید!

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشپزخانه از جمله نقاط مهم در خانه است که نسبت به سایر اتاق‌های موجود در فضای زندگی ما، فعالیت‌های بیشتری در آن صورت می‌گیرد.
اشتباهات در طراحی آشپزخانه

قلب بسیاری از خانه‌های ما در آشپزخانه می‌تپد و دقیقا به همین دلیل است که هنگام طراحی آشپزخانه باید موارد و نکات بسیاری را مورد توجه قرار داد تا به فضایی مناسب با ارزش و اهمیت آن دست پیدا کرد. شاید بیشتر شما بدانید که چه کارهایی را باید در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه انجام دهید و ما هم بارها در مورد آن‌ها صحبت کرده‌ایم، ولی آیا می‌دانید چه اشتباهاتی را نباید در آشپزخانه انجام دهید؟ با مجله دلتا همراه باشید تا با اشتباهات در طراحی دکوراسیون آشپزخانه آشنا شوید.

از بین بردن مثلث سه‌گانه آشپزخانه

اولین نکته‌ای که در طراحی یک آشپزخانه باید در نظر داشته باشید این است که گاز، یخچال و سینک ظرفشویی باید با یکدیگر یه مثلث را تشکیل داده و هر چه را که در این مثلث مانع از حرکت راحت شما می‌شود را از میان بردارید.

عدم استفاده کارآمد از فضای ذخیره سازی کابینت‌های آشپزخانه

آشپزخانه‌ها به‌طور کلی فضایی برای نگهداری از مواد خوراکی و خرده ریزهای متعدد به‌شمار می‌روند. البته لوازم موجود در آشپزخانه تنها به این موارد محدود نمی‌شوند؛ بسیاری از ظرف و ظروف و لوازم کوچک برقی آشپزخانه نیز از جمله مواردی هستند که باید پشت درب‌های بسته کابینت‌ها نگهداری شوند. اگر آشپزخانه شما فضای کوچکی دارد می‌توانید برای لوازمی که استفاده زیادی ندارند از کابینت‌های بزرگ و سراسری استفاده کنید که تا سقف ادامه پیدا می‌کنند.

اشتباهات در طراحی آشپزخانه

روشنایی نامناسب آشپزخانه

روشنایی آشپزخانه از جمله نکات بسیار مهم در طراحی این مکان است که باید در راس موارد دیگر قرار بگیرد. زیرا در این مکان مسئله روشنایی، تنها با فضا و یا زیبایی مکان مرتبط نیست، بلکه در عین حال با امنیت شما نیز ارتباط مستقیم دارد. در آشپزخانه‌ای که با لوازم تیز و برنده بسیاری مانند چاقو مشغول به‌کار می‌شوید، امنیت حرف اول را می‌زند. علاوه بر روشنایی سقفی، یعنی روشنایی کلی آشپزخانه، برای این که به شکلی بهینه فضای کار خود را روشن‌تر کنید، حتما از چراغ‌های کمکی و سیستم روشنایی اضافه نیز کمک بگیرید.

قفسه‌های باز و شلف‌ها

استفاده از شلف‌ها و قفسه‌های باز روشی بسیار کارآمد در طراحی آشپزخانه به‌شمار می‌رود که امروزه طرفداران بسیاری داشته و در طراحی‌های مدرن بسیار از آن‌ها استفاده می‌شود. اما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که به‌کار بردن این قفسه‌های باز در آشپزخانه‌های کوچک باعث می‌شود تا فضا بسیار شلوغ و نامرتب به‌نظر برسد که این خود از اشتباهات در طراحی دکوراسیون آشپزخانه است.

به همین دلیل اگر می‌خواهید از این روش در آشپزخانه کوچک خود استفاده کنید باید همیشه آن‌ها را مرتب نگه داشته، اشیاء مشابه را در کنار یکدیگر به نمایش گذاشته و یا سبدها و جعبه‌های متنوع را به‌کار ببرید تا به ظاهری منظم و دور از هرج و مرج دست پیدا کنید. لوازم آشپزخانه و ظروفی را که به ندرت از آن‌ها استفاده می‌کنید را می‌توانید در این قفسه‌ها نگهداری کرده و از بهم ریختن آن‌ها جلوگیری کنید.

اشتباهات در طراحی آشپزخانه

پیشنهاد مطالعه: مطلب رایج‌ترین اشتباهات در چیدمان پذیرایی کدام است؟ را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۸ ایده جالب برای دکوراسیون تراس منزل

تراس فضایی بیرون از خانه و یک مکان ایده‌آل برای استراحت و سرگرمی است و دکوراسیون تراس منزل…