۷ اشتباه بزرگ در تزیین منزل که نمی‌دانید

۷
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
وسایل تزیینی در زیبایی دکوراسیون منزل نقش مهمی را دارند. گاهی اوقات یک انتخاب‌های اشتباه باعث می‌شوند که چیدمان خانه زشت به نظر برسد. برای جلوگیری از این اشتباهات این مطلب را تا انتها بخوانید.
اشتباهات در تزیین منزل

بسیاری از مردم استفاده از تزیینات در فضای داخلی را امری پر هزینه می‌دانند. اما باید بگوییم برای داشتن یک منزل شیک نیاز به صرف هزینهٰ‌های بالا ندارید، فقط کافی است هفت اشتباه عمده در تزیینات داخلی را بشناسید و آن‌ها را به‌کار نگیرید. پس با این مطلب از مجله دلتا همراه باشید تا با اشتباهات در تزیین منزل آشنا شویم.

انتخاب رنگ در مرحله اول تزیین منزل

درست است که انتخاب رنگ یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید با کمک آن جزییات طراحی خود را ساده‌تر انتخاب کنید اما به این معنا نیست که لزوما انتخاب رنگ اولویت طراحی و تزیین منزل شما باشد. گاهی بهتر است شما پس از انتخاب طرح و پارچه مبلی خود به سراغ انتخاب یک رنگ هماهنگ با آن بروید.اشتباهات در تزیین منزل

خرید مبلمان بدون اندازه‌گیری در تزیین منزل

از بزرگ‌ترین اشتباهات در تزیین منزل خرید مبلمان بزرگ‌تر یا کوچک‌تر فضای خانه است. پس برای داشتن یک دکوراسیون منحصربه‌فرد بهتر است پیش از خرید اندازه‌ و ابعاد فضا را بدانید تا مبلمان مناسب فضای خود را به راحتی انتخاب کنید. مبل‌ها باید در فضای شما تناسب داشته باشند.

اشتباهات در تزیین منزل

خرید جزییات تزیینی منزل در یک مغازه

شاید خرید کلی از یک مغازه در وهله اول خوشایند به‌نظر برسد اما باید بگوییم که این موضوع تا حد زیادی اشتباه است چرا که جلوه بصری فضای شما را محدود می‌کند. سعی کنید مغازه‌ها و فروشگاه‌های مختلف را برای یافتن وسیله ایده‌آل خود جست‌وجو کنید. مسلما تزیین منزل باید با دقت و بررسی اکسسوری‌ها و وسایل متنوع انجام شود.

جزییات تزیینی منزل

خرید مجموعه‌ای کامل از لوازم در تزیین منزل

وقتی شما یک مجموعه کامل طراحی شده را خریداری می‌کنید در واقع راه‌حل چندانی برای ایجاد تغییرات دکوراسیونی، تزیین منزل یا حتی جابه‌جایی وسایل ندارید.

بنابراین به اجبار دکوراسیونی کسل کننده را برای خود تدارک می‌بینید که قدرت تغییر آن را نخواهید داشت یا تغییر آن امر پر هزینه‌ای برای شما خواهد شد. پس بهتر است جزییات متفاوت را خودتان تهیه کنید و چیدمان منحصربه‌فردی برای آن در نظر بگیرید.

لوازم در تزیین منزل

هرگز تزیینات منزل را برجسته نکنید

استفاده بیش از اندازه از رنگ‌ها و عناصر برجسته پس از مدتی برای شما خسته کننده خواهد شد و جایگزینی یک وسیله برجسته دیگر برای آن نمی‌تواند شما را مانند قبل خوشحال کند. پس بهتر است در انتخاب جزییات تزیین منزل خود تعادل را رعایت کنید با این کار می‌توانید برای مدت بیشتری از آن‌ها لذت ببرید، بدون آنکه از آن‌ها خسته شوید.

زیبایی اتاق نشیمن

تزیینات منزل را برجسته کنید

 بهتر است با برجسته کردن برخی از تزیینات یک نقطه کانونی در فضای خود ایجاد کنید. این نقطه کانونی با کمک یک تابلو نقاشی جسورانه، یا کوسن های خوش رنگ و… می‌تواند در فضای شما ایجاد شود و از آن لذت ببرید.

در تزیین منزل از گذشته رها شوید

از گذشته رها شوید و جزییات جدید را تجربه کنید. استفاده از یک سبک دکوراسیون برای مدت‌های طولانی می‌تواند کسالت آور باشد. بهتر است بعد از مدتی ظاهر دکوراسیون خود را تغییر دهید و چهره منحصربه‌فردی به آن ببخشید لوازم قدیمی را با لوازم نو تعویض کنید و طرح و نقش جذاب‌تری به فضای داخلی شما ببخشید.

تزیینات نشیمن زیبا

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۷ نکته برای افزایش روشنایی خانه شما را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۶ روشی که سرویس بهداشتی را بزرگ‌تر می‌کند

می‌توانید با چند تکنیک ساده کاری کنید که فضای سرویس بهداشتی کوچک شما بزرگ‌تر به‌نظر برسد. …