کوه اسرارآمیزی که راه می‌رود!

۱۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کوه کینابالو یکی از زیباترین و عجیب‌ترین جاذبه‌ها در ایالت کینابالو مالزی محسوب می‌شود.
کوه کینابالو در کشور مالزی

کوه کینابالو در کشور مالزی قرار داد و در یکی از پارک‌های ملی و برجسته جنوب شرقی قاره آسیا است. این کوه، یکی از کوه‌های مقدس مالزی است و به عنوان یکی از میراث‌های ارزشمند مالزیایی‌ها به خوبی از آن مراقبت می‌گردد. مطمئنا برایتان جالب است که بدانید، این کوه در سال چند سانتی‌متر حرکت می‌کند! برای آشنایی با کوه کینابالو در کشور مالزی با ما در مجله دلتا همراه باشید.

کوه کینابالو مقدس است

مردم مالزی این کوه را محلی مقدس می‌دانند زیرا اعتقاد دارند که روح اجدادشان در این کوه به آرامش و آسایش ابدی می‌رسد. آن‌ها معتقدند که ارواحشان قبل از رفتن به بهشت و جهنم به این کوه می‌روند. آن‌ها به خاطر همین اعتقادات، احترام بسیار زیادی برای این کوه قائل هستند.

کوه کینابالو در مالزی

کوه کینابالو در کشور مالزی

این کوه در پارک جنگلی بسیار زیبای کینابالو واقع شده است. زیبایی این پارک ملی، سالانه گردشگران فراوانی را به اینجا جذب می‌کند. کینابالو یکی از مرتفع‌ترین کوه‌های جزیره بورنئو است. گونه‌های مختلف گیاهی که در این منطقه رشد می‌کنند، از گیاهان نایاب در آسیای جنوب غربی هستند. این کوه و پارک ملی اطراف آن، در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند. از دیگر زیبایی‌های اطراف قله کینابارو می‌توان به آب و هوای بسیار تمیز و استوایی، بادهای موسمی معروف، باغ‌های میوه و شکوفه های بسیار زیبا، مخصوصا در فصل بهار، اشاره کرد.

کوهی که راه می رود

کوه متحرک کینابالو

این کوه در سال، چندین سانتی متر جا به جا می‌شود. همین مسئله نیز باعث شیب گرفتن این منطقه در طول سالیان متعددی شده است. مطالعات زمین شناسی در این منطقه نشان داده است که کوه کینابالو که عنوان بزرگ‌ترین کوه مالزی را هم دارد، در حال حرکت است. همین حرکت باعث شده است که بیشترین شیب‌های مالزی در این ناحیه شکل بگیرد.

به گفته مقامات مالزیایی در حال حاضر بیش از ۳۰۰ شیب خطرناک در طول جاده‌های فدرال مالزی به وجود آمده است که بیشتر آن‌ها در ایلات صباح و ساراواک است که به این کوه نزدیک هستند. این کوه مرموز، برای خیلی از افرادی که دنبال ماجراجویی هستند می‌تواند  جالب و ایده‌آل باشد.

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند سفر به ونیز گمشده ایران، سفری رویایی و پر هیجان!

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

روستایی عجیب با تابوت و جنازه‌های آویزان

این بار می‌خواهیم به جایی برویم که با نام تابوت‌های آویزان شهرت یافته است، مکانی که جسد مر…