۱۰ راهکار مفید برای بازسازی میزهای قدیمی

۰
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
با کسب دانش و اطلاعات مورد نیاز می‎توانید از دور ریز وسایل قدیمی تان جلوگیری کنید.
بازسازی میزهای قدیمی

اگر از رنگ یا طرح میزهای قدیمی خود خسته شده اید می توانید به جای دور انداختن آنها با استفاده از رنگ آمیزی های جدید و متناسب با دکوراسیون خانه‎ی خود مجدداً از آنها استفاده کنید. در گزارش امروز قصد داریم تا با ارائه ۱۰ راهکار مناسب و اصولی شما را با چگونگی بازسازی میزهای قدیمی آشنا کنیم. شما می توانید با انتخاب یکی از راه های ارائه شده، به بازسازی وسایل خود اقدام کنید.

۱.رنگ آمیزی برای بازسازی میزهای قدیمی

همانطور که در تصویر سمت چپ مشاهده می‎کنید هیچکس حاضر به استفاده از این وسیله در خانه خود به شکلی که می‎بینید نیست. در این شرایط استفاده از رنگ آمیزی و دکوپاژهای خلاقانه می‎تواند جایگزین مناسبی به جای دور ریز اشیا قدیمی تان باشد و شکل مدرنی را به دکوراسیون خانه هدیه دهد.

بازسازی میزهای قدیمی

۲. تزیین کنید

میزها را براساس رنگ متناسب با دکوراسیون خانه تان رنگ آمیزی و در تزیین آنها از مهره های رنگی استفاده کنید.

۳. موزاییک های رنگی

می توانید با استفاده از سرامیک های رنگی و چسباندن قطعات مختلف آن در کنار هم، جلوه زیبایی به میز قدیمی خود ببخشید. اما در ابتدا برای هماهنگی رنگی بیشتر باید میز را براساس رنگ دکوراسیون تان رنگ آمیزی کنید.

میز

۴.تزیین با عکس ها

یک ایده خلاقانه‎ی دیگر برای نو کردن میزهای قدیمی استفاده از عکس هاست. شما می توانید عکسهای مورد علاقه تان را به شکل هنرمندانه ای روی سطح میز بچسبانید. اما اگر می خواهید این ایده جدید چشم شما را آزار ندهد، می توانید در ابتدا میزتان را با رنگ مشکی رنگ آمیزی کرده و بعد کار کولاژ عکس ها را شروع کنید.

همچنین اگر ترجیح شما بر داشتن میز با رنگ‎های شاد است می توانید میزتان را با رنگ سفید رنگ آمیزی و عکس هایتان را هم رنگی چاپ کنید، سپس با استفاده از لاک الکل می توانید دوام و استحکام بیشتری به سطح میز خود بدهید و ماندگاری آن را بالاتر ببرید.

تبدیل میز قدیمی به میز جدید

۵.سطح میز و پایه های آن را با رنگ های متفاوت رنگ آمیزی کنید

 ایجاد تفاوت رنگی در سطح و پایه های میز با توجه به نوع دکوراسیون می تواند فضای متفاوت‎تری را ایجاد کند. بطور مثال می توانید از رنگ قهوه ای روشن برای روی میز و از رنگ سبزآبی برای رنگ کردن پایه های آن استفاده کرده و با تبدیل میز قدیمی به میز جدید دوباره از آن استفاده کنید.

۶.رنگ آمیزی رنگارنگ

بجای اینکه وسایل چوبی خود را با یک رنگ خاص رنگ آمیزی کنید بهتر است که از رنگ‎های متعدد و شاد برای این کار استفاده کنید. مثلا می‎توانید از رنگ‎هایی مثل زرد، نارنجی، قرمز و… که همگی جزو رنگ های گرم هستند، استفاده کنید.

رنگ کردن وسایل قدیمی

۷.استفاده از کاغذ دیواری های اضافی موجود در خانه

اگر در خانه‎تان کاغذ دیواری اضافی دارید می‎توانید برای پوشاندن سطح میز از آن استفاده کنید. حتی می توانید برای ایجاد زیبایی و جذابیت بیشتر، اطراف این سطوح را با وسایل دکوراتیو ریز یا مهره های رنگی تزیین کنید.

۸.از شیوه های قدیمی سازی ( پتینه کاری چوب) استفاده کنید

همانطور که می دانید هنر پتینه کاری در سال‎های اخیر محبوبیت بسیاری را در میان شاخه های هنری دیگر پیدا کرده است. اگر شما هم به این شیوه علاقه‎مند هستید می توانید با صرف کمترین هزینه میزتان را به این شکل تغییر دهید.

رنگ میز

۹.استفاده از تکنیک شیشه کاری

بعد از رنگ آمیزی می‎توانید از تکنیک شیشه کاری یعنی چسباندن تکه های شیشه ای در کنار هم استفاده کنید. بهترین رنگ برای سطحی که شیشه ها می توانند روی آن نصب شوند رنگ سفید است. سپس می توانید شیشه های رنگی را با توجه به تصویری که می بینید کنار هم بچسبانید.

میز قدیمی

۱۰.تعمیر میز قهوه خوری

در وهله اول باید کل سطح چوب را با سمباده ریز تمیز کنید تا تمام سطوح ناهموار و پوسیدگی‎های آن از بین برود. سپس این سطح را به رنگ قهوه ای یا هر رنگ دیگری که دوست دارید و پایه های آن را با رنگ روشن رنگ آمیزی کنید.

میز قهوه خوری

شما هم بهترین روش برای نو کردن وسیله های کهنه و بازسازی میزهای قدیمی خانه تان را پیدا کرده و قبل از دور انداختن آنها یکبار دیگر به تعمیر آنها فکر کنید.

برای دیدن مطالب بیشتر در مورد معماری های خاص ، دکوراسیون داخلی و محوطه سازی از مجله دلتا دیدن کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این وسایل خانه شما سنتی و جذاب می‌کنند

از طریق اجرای دکوراسیون سنتی منزل در خانه خود می‌توانید فضای خانه را بسیار دلنشین و راحت ج…