تفریحات رایگان و هیجان‌انگیز در تهران که باید بدانید!

۵
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
با این‌که گشت‌و‌گذار در تهران می‌تواند گران باشد، اما گردشگران می‌توانند از تفریحات و سرگرمی‌های رایگانی نظیر بازدید از پل طبیعت و بام تهران استفاده کنند.
تفریحات رایگان در تهران

تهران را شهر موزه‌ها می‌دانند و به‌حدی جاذبه دارد که می‌تواند برای هر گردشگری جالب و سرگرم‌کننده باشد. بازدید از موزه‌ها، کاخ‌ها و خوردن غذا در رستوران‌ها ممکن است خیلی گران تمام شود؛‌ بااین‌حال جای نگرانی نیست، زیرا تفریحات و سرگرمی‌هایی در این شهر شلوغ وجود دارد که می‌توانید بدون پرداخت پول و به رایگان انجام دهید. با ما در مجله دلتا همراه شوید تا تفریحات رایگان در تهران را به شما معرفی کنیم.

بازدید از خانه هنرمندان

خانه هنرمندان ایران یکی دیگر از دیدنی‌های رایگان تهران به‌حساب می‌آید که حتی اگر علاقه‌ای به هنر ندارید نیز باید آن را در برنامه‌ خود قرار دهید. دانشجویان، گروه‌های هنری و البته گربه‌ها از مشتریان اینجا هستند و حس شگفت‌انگیز هنر معاصر ایران را به بازدیدکنندگان عرضه می‌کند. علاوه بر بازدید از گالری‌ها و نمایشگاه‌های خانه‌ هنرمندان، می‌توانید با هنرمندان جوان تهرانی گپ و گفتی داشته باشید.

تفریحات ارزان در تهران

بازدید از گنجینه‌های معماری

علاقه‌مندان به معماری مطمئناً عاشق شاهکارهای معماری تهران خواهند شد. از باغ ملی شروع کنید که یک بنای تاریخی و دولتی است و در ضلع شمالی خیابان امام خمینی، در ضلع شرقی وزارت امور خارجه و در ضلع غربی موزه‌ پست و تلگراف قرار دارد. در دوران قاجار از این مکان به‌عنوان میدان تیراندازی نظامی استفاده می‌شد و اکنون کاربرد آن به ساختمان‌هایی نظیر وزارت امور خارجه، کتابخانه‌ ملی و تعدادی موزه تغییر کرده است، هرچند سردر باغ ملی با کاشی‌کاری‌های زیبایش همچنان نقطه‌ اوج این سازه به‌حساب می‌آید.

چنان‌چه به‌سمت خیابان ناصر خسرو بروید،‌ به سرای روشن می‌رسید که سبک ایرانی را با اروپایی قرون‌وسطایی در هم آمیخته است و می‌تواند برای افراد عاشق معماری جذاب باشد. از دیگر سازه‌های تاریخی شهر می‌توان به شمس‌العماره اشاره کرد که یکی از بناهای تاریخی تهران، مربوط به دوره‌ قاجار و از شاخص‌ترین بناهای کاخ گلستان است که دارای پنج طبقه و ۳۵ متر ارتفاع است و در زمان ساختش، بلندترین ساختمان آن دوره در تهران بوده‌ است.

تفریحات هیجانی در تهران

تماشای هنرهای خیابانی

واقعاً چه کسی عاشق هنرهای خیابانی نیست؟ نقاشی‌های دیواری و گرافیتی‌های زیادی در گوشه و کنار شهر تهران وجود دارد که بر اساس وقایع روز تغییر می‌کنند. هنگام قدم‌زدن در خیابان ولیعصر و خیابان‌های پشتی میدان تجریش، به دور و اطراف خود خوب که نگاه کنید، تعداد زیادی از این هنرها را خواهید دید. البته این هنرها در برخی از مناطق مرکزی و جنوبی شهر نیز به‌چشم می‌خورند.

تفریح

بازدید از باغ ایرانی

ده ونک، منطقه‌ای آرام در شمال میدان شلوغ ونک است که یکی از قدیمی‌ترین محله‌های شهر تهران به شمار می‌رود و در گذشته باغ‌های بسیار بزرگی داشته است. با این حال زیبایی‌های این محله را می‌توان در کوچه‌های باریکی که برخی از آن‌ها فقط برای عبور یک نفر جا دارند و درهای چوبی آن جستجو کرد. پارک‌های زیادی در تهران وجود دارد؛ اما باغ ایرانی که بر اساس باغ‌های سنتی ایرانی ساخته شده است، بازدیدکننده‌ کمتری دارد. بهار بهترین فصل برای بازدید از این باغ در ده ونک است، زمانی که تعداد زیادی لاله‌ رنگارنگ محوطه‌ آن را می‌پوشاند.

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند دیوانه‌خانه‌ای برای اقامت گردشگران!

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

انسان‌های اولیه در جزیره حیرت انگیز اومو!

قبیله اومو در اتیوپی، باگذشت میلیون‌ها سال هنوز هم به اجداد خود وفادارند و در قرن ۲۱ میلاد…