۵ اشتباه رایج که اکثر خانم‌ها در انتخاب لباس انجام می‌دهند!

۹
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
خوب لباس پوشیدن و انتخاب لباس‌های مناسب باعث می‌شود در وهله اول به خودتان احترام بگذارید و دیگران هم خودبه‌خود احترام بیشتری برای شما قائل شوند.
روش انتخاب لباس مناسب

در این مطلب در مجله دلتا همراه ما باشید تا با بررسی چند اشتباه رایج در روش انتخاب لباس مناسب آشنا شوید.

روش انتخاب لباس مناسب خانگی

لباس‌های خانگی خود را طبقه بندی کنید

یکی از اشتباهاتی که بیشتر خانم‌ها در استفاده از لباس‌های خانگی مرتکب می‌شوند این است که لباس‌های راحتی خود را طبقه بندی نمی‌کنند. یعنی مشخص نیست کدام لباس برای خواب است و کدام برای استفاده روزمره. سعی کنید حتما لباس خواب خود را از سایر لباس‌های راحتی جدا کنید و صبح به محض بیدار شدن لباس خوابتان را عوض کنید. استفاده طولانی مدت از لباس خواب باعث می‌شود که در طول روز احساس خمودگی و کسلی داشته باشید و از آن حس و حال خواب خارج نشوید.

به کیفیت و جنس لباس خانگی توجه کنید

اولین کارکرد لباس راحتی منزل این است که به شما احساس راحتی و آرامش بدهد. لباس‌های خارج از خانه معمولا بیشتر برای این است که زیباتر و شیک‌تر بنظر برسید ولی برای انتخاب لباس راحتی منزل حتما راحتی و کیفیت لباس را در درجه اول قرار دهید.

سعی کنید لباس راحتی پنبه‌ای انتخاب کنید. استفاده از لباس‌های راحتی الیاف طبیعی بسیار توصیه شده است چون مواد طبیعی قابلیت تنفس پوستی بهتری رافراهم می کنند و در صورت عرق کردن بو نمی گیرند و چون از مواد طبیعی هستند برای سلامتی مضر نیستند.

لباس خانگی کهنه نپوشید

یکی دیگر از اشتباهاتی که معمولا خانم‌ها انجام می‌دهند است است که به خودشان توجه کافی نمی‌کنند و فقط وقتی در حضور دیگران باشند ظاهر آراسته ای دارند. کمد لباس‌هایتان را وارسی کنید و لباس‌های کهنه و رنگ و رو رفته خود را دور بیندازید. البته بهتر است یک دست لباس نه چندان نو برای مواقعی که مثلا کار خانه تکانی انجام می‌دهید و یا با مواد سفید کننده کار می‌کنید و یا هر کاری که انجام آن ممکن است به لباس‌تان آسیب برسید ، کنار بگذارید.

روش انتخاب لباس

لباس راحتی مناسب اندازه خودتان انتخاب کنید

لباس خانگی اگر چه راحت است ولی چون مدت طولانی به تن شما می‌ماند باید بیشتر به سایز و اندازه آن دقت داشته باشید. معمولا لباس‌های راحتی شامل تیشرت یا بلوز آستین بلند و شلوار راحتی هستند و لباس‌هایی که تنگ و جذب و چسبان باشند در این دسته قرار نمی گیرند.

لباس راحتی متنوع بپوشید

برای تنوع هم که شده سعی کنید برای خرید لباس خانگی از طرح‌های متنوع و حتی طرح‌هایی که شاید هیچوقت انتخاب شما نبوده‌اند استفاده کنید. مثلا طرح‌های عروسکی انتخاب کنید. یا از رنگ‌های کاملا شاد و پر زرق و برق استفاده کنید.

خوبی خرید لباس راحتی متنوع در این است که چون در محیط خانه از آن استفاده می‌کنید خیلی درگیر نظر دیگران نیستید و دست شما برای خرید باز است و می‌توانید همه مدل‌های مورد علاقه خودتان را امتحان کنید و ریسک بیشتری داشته باشید.

لباس های راحتی را جداگانه و با مواد شوینده ملایم بشویید.

یکی از اشتباهاتی که خانم‌ها در شستشوی لباس‌های راحتی انجام می‌دهند این است که لباس‌های خانگی را با لباس‌های بیرون یک جا در ماشین لباسشویی می‌ریزند. این کار درست نیست. لباس‌های راحتی خانه به دلیل این‌که به‌طور مستقیم با پوست بدن در ارتباط هستند باید به‌طور جداگانه شسته شوند و با لباس‌هایی که با محیط بیرون و آلودگی‌های بیرون از خانه تماس داشته‌اند یک‌جا قرار نگیرند.

برای شست و‌شوی لباس راحتی بزرگسالان استفاده از شوینده‌های مایع بهتر از شویده‌های جامد است چرا که آسیب کمتری به پارچه وارد می‌کنند.

اشتباه در انتخاب لباس

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب مد و زیبایی مطلب لباس مشکی شما هم بور می‌شود؟! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دسته بندی نشده

همچنین بخوانید

هرگز در اولین قرار عاشقانه این‌گونه لباس نپوشید

آقایان و خانم‌ها هر دو برای اولین قرار سعی در بیشترین تاثیرگذاری دارند. زیرا طبق گفته‌ روا…