با این دمنوش راحت‌تر وزن کم کنید!

۷
8
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چای اولانگ از بهترین دمنوش‌های گیاهی برای کمک به لاغری است. به همین جهت در این مطلب به خواص چای اولانگ، از جمله کمک به لاغری می‌پردازیم.
چای اولانگ

لاغری یکی از بحث‌های داغ روز است و خیلی از افراد با استفاده از راه‌های مختلفی برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند. دمنوش‌های گیاهی نیز دارای فواید فراوان از جمله کمک به کاهش وزن هستند. در ادامه با تاثیر چای اولانگ بر کاهش وزن در مطلبی از مجله دلتا آشنا خواهید شد.

چای اولانگ

این چای یک چای سنتی چینی و از نظر اکسیداسیون و رنگ بین چای سبز و چای سیاه است. این چای دارای طعم میوه‌ای، معطر و منحصر به فرد است. این چای به روند کاهش وزن با افزایش سوخت و ساز کمک می‌کند.

مواد مغذی در چای اولانگ

چای اولانگ مانند چای سیاه و سفید، حاوی انواع ویتامین، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌های مفید است.

دانشمندان بر این باورند که پلی‌فنول موجود در آن، سوخت‌وساز بدن را افزایش و جذب چربی را کاهش می‌دهد. این آنتی‌اکسیدان‌های پلی‌فنولی از سوزاندن چربی‌، برای تولید انرژی استفاده می‌کنند.

چربی‌سوزی با چای اولانگ

چای غلیظ یا رقیق اولانگ، موجب سوزاندن ۲,۹ تا ۳,۴ درصد کالری روز می‌شود. این ویژگی تا حدودی به‌ دلیل کافئین موجود در چای است. درواقع پلی‌فنول‌های این چای نقش مهمی در چربی‌سوزی دارند. محققان برای بررسی و اثبات این موضوع، یک‌ بار اثرات کافئین را بررسی کردند. سپس بار دیگر اثرات کافئین و پلی‌فنول‌ها را در کنار یکدیگر بررسی کردند و متوجه صحت این پدیده شدند.

در این مشاهدات ۲۲ درصد افرادی که در روز چهار فنجان از این چای نوشیدند، بیش از ۳ کیلوگرم وزن کم کردند.

خواص دیگر چای اولانگ

از دیگر فواید این چای گیاهی، بهبود سطح هوشیاری است. مصرف منظم این چای به دلیل داشتن کافئین، عملکرد ذهن را بهبود می‌بخشد. از این رو این چای در طول روز فرد را هوشیار نگه می‌دارد.

پیشنهاد مطالعه: اگر تاکنون موفق به کاهش وزن نشدید، حتما کاهش وزن سریع با ترفندهای طلایی! را مطالعه نمایید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

چرا نباید غذای سرخ شده بخوریم؟

همچنین بخوانید: فرمول ساخت معجون برای پاک‌سازی ریه ۵ ماده‌ غذایی که سوخت‌وساز بدن را کاهش …