شهر مردمان صد ساله، سفری مهیج و شگفت‌انگیز!

۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
لریک یکی از شهرهای توریستی جمهوری آذربایجان محسوب می‌شود که از طبیعت بکر، آبشارهای بی‌نظیر، جنگل‌های سرسبز، چشمه‌های جوشان و چشم‌اندازهای کوهستانی برخوردار است.
جاهای دیدنی لریک جمهوری آذربایجان

جالب است بدانید که بیشتر مردمانی که در لریک زندگی می‌کنند، به‌دلیل تغذیه سالم و آب و هوایی فوق‌العاده نزدیک به صد سال عمر می‌کنند. رکورد طولانی‌ترین عمر انسان در دو قرن اخیر نیز متعلق به این شهر است. در این مطلب با ما همراه باشید تا با دیدنی‌های جذاب لریک آشنا شوید. سفر به آذربایجان و منطقه لریک می‌تواند گزینه‌ بسیار مناسبی برای تعطیلات خانوادگی باشد. در این مطلب از مجله دلتا با جاهای دیدنی لریک جمهوری آذربایجان بیشتر آشنا شوید.

جنگل های لریک

جنگل‌های لریک دارای سکوت و آرامشی دلنشین است که در هیچ کجای دنیا آن را نمی‌توانید پیدا کنید. در این جنگل‌ها و در امتداد رودخانه زیبا می‌توانید حیواناتی مانند گراز وحشی، انواع روباه، خرگوش، اردک و خروس سیاه را مشاهده کنید. عمق جنگل‌های حفاظت‌شده لریک نیز، زیستگاه گربه‌سانان نادری مانند پلنگ یا گربه وحشی است.

جاذبه گردشگری آذربایجان

ارتفاعات تالش

در ارتفاعات تالش در لریک می‌توانید آسمان را با دست لمس کنید. طبیعت سرسبز و کوهستانی این منطقه در لریک، زبانزد خاص و عام است. آب هوای تمیز و مناظر بی‌نظیری که در ارتفاعات تالش دیده می‌شود، در این تعریف و تمجیدها بی‌تاثیر نیست. آب و هوای این منطقه به آب و هوای ارتفاعات استان گیلان در ایران شباهت دارد.

جای دیدنی لریک

چشمه‌های آب گرم

چشمه‌های آب‌گرم لریک از دیگر جاذبه‌های طبیعی و دیدنی این شهر است. جالب است بدانید که بیشتر از ۳۰ خاصیت درمانی برای آب این چشمه‌های آب‌گرم ذکر شده است.

مجسمه قوچ

مجسمه قوچ، یکی از مجسمه‌های شناخته شده در شهر لریک و از جاهای دیدنی جمهوری آذربایجان است. مجسمه‌هایی نظیر این مجسمه در دیگر نقاط آذربایجان مانند نخجوان و بخش‌هایی از آذربایجان ایران نیز دیده می‌شود.

جای دیدنی لریک

گورستان قرون‌وسطایی

یکی دیگر از دیدنی‌های لریک، گورستانی قرون‌وسطایی است که سنگ‌گورهای عجیب و غریبی دارد. نزدیک به دویست سنگ قبر در این گورستان کوچک وجود دارد. برخی حتی بر این باور هستند که قدمت این گورستان به دوره‌های پیش از اسلام باز می‌گردد.

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند ملاقات با انسان‌های اولیه در این جزیره مرموز!

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

سفر به شهر بادگیرها، قنات‌ها و بناهای تاریخی

شهر یزد یکی از زیباترین شهرهای ایران است که مرکز استان یزد می باشد، این شهر در بین رشته کو…