۷ اشتباهی که باعث زشت شدن دکور منزل شما می‌شود!

۱۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
وقتی می‌خواهید وسایل خانه خود را بچینید باید به چیدمنا درست وسایل دقت کنیم. چیدمان وسایل نباید با سلیقه شخصی باشد بلکه باید به صورت استاندارد چیده شود.
اشتباهات رایج در چیدمان منزل

بدون شک خانه مکانی برای آرامش و به اصطلاح استراحت کردن شماست، پس باید برای محل استراحت خود بهترین دکوراسیون و چیدمان را در نظر بگیرید. در مرحله اول ببینید چه نوع چیدمانی را دوست دارید؟ ما با در نظر گرفتن سلیقه شما و ذکر اشتباهات رایج در چیدمان منزل در این زمینه به شما کمک خواهیم کرد. با مجله دلتا همراه باشید.

نصب تابلو در ارتفاع بالا

یکی از اشتباهات رایج در چیدمان منزل که به شدت ناپسند و مخرب است، نصب قاب و تابلوهای تزیینی روی دیوار در ارتفاعی نامناسب و بیش از حد بلند است. توجه داشته باشید زمان نصب تابلو‌ها، مرکز قاب باید ملاک ارتفاع باشد نه لبه پایینی قاب. در واقع تابلو‌ها و قاب‌ها باید به‌گونه‌ای روی دیوار نصب شوند که بدون حرکت گردن افراد و بالا بردن سر به راحتی دیده شوند.

اشتباهات رایج در چیدمان منزل

استفاده نکردن از قالیچه

شکی در این نیست که کفپوش‌هایی مانند پارکت، لمینت، سنگ و سرامیک، زیبا و کاربردی است، اما قالیچه‌ها علاوه بر زیبایی قابل توجهی که به دکوراسیون‌ها می‌افزایند تا حدی جاذب اصوات مزاحم نیز هستند و از این‌رو به فضا، آرامش بیشتری می‌دهند؛ بنابراین توصیه می‌شود در بخش‌های مختلف خانه، حداقل از یک قالیچه استفاده کنید.

اشتباهات رایج در چیدمان منزل

ترس از رنگ

برای افزودن رنگ به دکوراسیون، ابتدا از عناصری همچون کوسن‌های مبل یا کلاهک آباژور استفاده کنید و پس از بررسی دقیق نتیجه کار و رضایت از آن رنگ‌ها، تدریجا افزودن رنگ را به دکوراسیون منزل شما گسترش دهید. به‌طور قطع در دکوراسیون هر محیط برای جذابیت بیشتر باید حداقل ۲۰ درصد از رنگ‌های موجود به اندازه کافی شاد باشد تا احساس سرزندگی در خانه‌تان شکل بگیرد.

افزودن رنگ به دکوراسیون

قالیچه‌هایی با اندازه نامناسب

همان‌طور که گفتیم حذف کلی قالیچه از دکوراسیون یک منزل، یک اشتباه بزرگ دکوراسیونی است، اما از اشتباهات رایج در چیدمان منزل انتخاب و استفاده از قالیچه‌ای با اندازه نامناسب و بسیار کوچک است. برای مثال قالیچه‌ای که زیر میز غذاخوری قرار می‌گیرد باید به اندازه‌ای باشد که وقتی صندلی‌ها عقب کشیده می‌شود، حتما دو پایه جلویی صندلی همچنان روی قالیچه قرار بگیرد و پای افراد زمانی که دور میز نشسته‌اند، روی قالیچه باشد. قالیچه فضای نشیمن نیز باید از همه نظر تا نزدیکی پایه‌های جلویی مبل‌ها، کاناپه‌ها و حداقل زیر پایه جلویی آن‌ها برسد.

قالیچه در دکوراسیون منزل

استفاده نکردن از آینه

آینه به دلیل انعکاس نور و تصویر، وسیله‌ای است که در فضاهای کوچک جادو می‌کند و تاثیر بسیار زیادی بر بزرگنمایی فضا دارد، بنابراین استفاده نکردن از آن در دکوراسیون به خصوص در یک فضای کوچک، مسلما یک اشتباه بزرگ است. همچنین توصیه می‌کنیم آینه را جایی قرار دهید که میزان بیشتری نور برای انعکاس به آن برسد تا تاثیر حضورش را بیشتر احساس کنید.

استفاده کردن از آینه

شلوغی بی‌هدف

بهم ریختگی و شلوغی فضا نه تنها سبب تخریب جلوه دکوراسیون می‌شود بلکه افراد در آن فضا زندگی پر استرس و نا‌آرامی را تجربه می‌کنند. لازم نیست همه وسایلی را که احساس می‌کنید زیبا هستند در دکوراسیون خانه‌تان جا دهید چراکه ممکن است باعث شلوغی بیش از حد شود. به‌طور کلی، هرچه دکوراسیون خانه شما خلوت‌تر باشد، جلوه آن زیبا و آرامش بخش‌تر خواهد بود

توجه نکردن به راحتی وسایل

بعضی افراد در هنگام انتخاب وسایل منزل فقط به زیبایی آن توجه می‌کنند و اصلا به این نکته که وسیله انتخابی آن‌ها شاید زیبا باشد، اما برای استفاده روزمره مناسب نباشد، توجهی ندارند؛ برای مثال در اتاق نشیمن علاوه بر زیبایی مبلمان، باید به راحتی آن‌ها هم دقت داشت؛ زیرا یک مبل سفت هرگز مناسب یک گفت‌و‌گوی طولانی نخواهد بود و باعث احساس ناراحت کننده‌ای در بین اعضای خانواده و مهمان‌ها خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب نکات طلایی برای انتخاب رنگ مبل منزل را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

با این وسایل دور ریز اتاق خواب را تزیین کنید

یکی از بهترین راهکارها جهت افزایش نشاط و دوری از یکنواختی، تغییر دکوراسیون اتاق خواب است. …