۷ باور غلط در مورد بدن انسان

۸
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کارهایی که بدن ما انجام می‌دهد، اسراری با خود دارد و تمایل ما به باز کردن قفل این اسرار باعث باور کردن بعضی اطلاعات نادرست شده است.
باور های نادرست در مورد بدن

امروزه اطلاعات زیادی در اطراف ما وجود دارد که غالبا نمی‌توانیم باورهای اشتباه را از واقعیت تشخیص دهیم و گاهی اعتقادات غلط نه تنها عجیب نیست، بلکه حتی مضر است. مجله دلتا در این مطلب به باور های نادرست در مورد بدن می‌پردازد و حقایق آن را توضیح می‌دهد. با ما همراه باشید.

۱. مطالعه در تاریکی چشم‌ها را ضعیف می‌کند

بینایی با گذشت زمان برای اکثر افراد کاهش می‌یابد و سابقه خانوادگی عامل مهمی در تعیین آن است. اگرچه خواندن در نور کم باعث کاهش بینایی نمی‌شود، اما مطالعه در تاریکی تنها چشم‌ها را خسته می‌کند. خستگی ناشی از مطالعه در تاریکی با استراحت برطرف می‌شود.

۲. تمام عضلات ساخته شده با ورزش پس از قطع آن به چربی تبدیل می‌شوند

ترکیبات چربی و عضله با هم متفاوتند و به هم تبدیل نمی‌شوند بلکه تحرک و رژیم غذایی شما مشخص می‌کند که کجا ماهیچه و کجا چربی بیشتر در آن تجمع یابد.

۳. بیشتر گرمای بدن از طریق دست و پا از بدن خارج می‌شود

میزان گرمای از دست رفته ما بستگی به این دارد که سطح پوست ما چقدر در معرض سرما قرار گیرد اما بیشتر گرمای بدن از طریق سر خارج می‌شود و بهتر است در هوای سرد به جای دستکش از کلاه استفاده کنید و سرتان را بپوشانید تا گرم‌ بمانید.

۴. انسان تنها ۵ حس دارد

انسان حداقل ۲۱ حس دارد (حتی در برخی منابع به ۳۳ حس اشاره شده است) برای مثال :

حس تعادل
حس حرکت
احساس درد
حس زمان (تصور زمانی)
حس دما (مفهوم حرارتی)
حس خارش
حس تشنگی
و…

۵. انسان تنها از ۱۰% مغز خود استفاده می‌کند

انسان در بیشتر مواقع از ۱۰۰% مغز خود استفاده می‌کند. اسکن‌های تصویربرداری از مغز به وضوح نشان می‌دهد که تقریبا تمام مناطق از مغز حتی در حین انجام کارهای نسبتا معمول مانند صحبت کردن، راه رفتن و گوش دادن به موسیقی فعال هستند پس استفاده ۱۰ ٪ از مغز جزو باور های نادرست در مورد بدن انسان است .

۶. آدامس هضم نمی‌شود

درست است که هضم آدامس دشوار است اما اگر آدامس می‌بلعید، مطمئن باشید که هضم آن هفت سال طول نمی‌کشد و آدامس حداکثر بعد از ۱ هفته از سیستم گوارش شما خارج و دفع می‌شود اما هنوز هم، بلعیدن مقدار زیادی آدامس توصیه نمی‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که مقادیر زیادی آدامس می‌تواند منجر به انسداد روده خصوصا در کودکان شود.

باور های نادرست در مورد بدن

۷. عرق کردن باعث دفع سموم بدن می‌شود

عرق کردن باعث خنکی بدن می‌شود و از گرم شدن زیاد بدن جلوگیری می‌کند. عرق می‌تواند آزار دهنده باشد، اما در واقع باعث سلامتی می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب شوکه‌کننده‌ترین مراسم خواستگاری جهان! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۸ تغییری که فقط آدم‌های خاص تجربه می‌کنند!

تصور نکنید هر جای عالم هستی که پا بگذارید، بدن شما به شکل فعلی خواهد بود. در این مطلب هشت …