چه پرده‌ای مناسب خانه‌های کوچک است؟

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
به‌طور کلی در منازل کوچک باید تلاش کنیم که از شلوغی‌ها و جزئیات زیاد پرهیز کنیم. با انتخاب پرده مناسب می‌توانید به سمت سادگی و سبک شدن فضا بروید و آن را زیباتر کنید.
انتخاب پرده برای فضاهای کوچک

علاوه بر وسایل و مبلمان، پرده‌ها نیز نقش بسیار زیادی در بهینه سازی و بزرگ نشان داده شدن فضاهای شما دارند. این محصولات شامل انواع مختلفی می‌شوند. در این مطلب از مجله دلتا به بررسی برخی از نکاتی که باید هنگام انتخاب پرده برای فضاهای کوچک در نظر داشته باشید می‌پردازیم.

از پرده‌های پارچه‌ای حجیم استفاده نکنید

همانند مبلمان، استفاده از پرده‌های پارچه‌ای سنگین و حجیم با والان‌های زیاد اصلا مناسب فضای کوچک شما نیست و می‌تواند فضا شما را کوچک‌تر کند، این پرده‌ها بیشتر برای خانه‌هایی بزرگ با سبک‌های کلاسیک در نظر گرفته می‌شود. اگر به دنبال سبک مدرن هستید می‌توانید از پرده‌های ساده‌تری استفاده کنید. پس بهتر است از پارچه‌های ساده با رنگ روشن و ترجیحا جنس حریر استفاده کنید.

انتخاب پرده برای فضاهای کوچک

استفاده از پرده‌های کرکره‌ای

برای انتخاب پرده برای فضاهای کوچک می‌توانید به سراغ پرده‌های کرکره‌ای بروید. ممکن است ابتدا بگویید که پرده‌های کرکره قدیمی شده‌اند اما ما به جرات به شما می‌گوییم سخت در اشتباه هستید. پرده‌های کرکره‌ای در دو نوع فلزی و چوبی علاوه بر این که مناسب سبک‌های مدرن هستند با حداقل فضایی که می‌گیرند به راحتی می‌توانند در تزئین خانه‌های کوچک به ما کمک کنند.

استفاده از پرده‌های کرکره‌ای

پرده‌های شید و زبرا

گزینه دیگری که به شما پیشنهاد می‌کنیم پرده‌های شید رول و پرده‌های زبرا است. این محصولات نیز علاوه بر اینکه فضای کوچکی میگیرند به جهت رولی بودن می توانند در داخل قاب خود جمع شوند و شما هر موقع بخواهید دیگر اثری از پرده‌ها روی پنجره شما نخواهد بود. تفاوت این دو نیز به این گونه است که شید رول‌ها بر خلاف پرده‌های زبرا امکان سایه روشن شدن ندارند.

استفاده از پرده‌های کرکره‌ای

پرده‌های پلیسه پشت دری

نوع دیگری از پرده‌های پرطرفدار برای فضاهای کوچک پرده‌های پلیسه است. این پرده‌ها که به‌طور کامل داخل قاب پنجره قرار می‌گیرد و کمترین میزان اشغال فضا را داشته و می‌تواند به راحتی با پنجره شما نیز باز و بسته شود.

پرده‌های پلیسه پشت دری

پیشنهاد مطالعه: مطلب همه چیز در مورد دکوراسیون دیوار پذیرایی را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

با فرش‌های کهنه و قدیمی چه کنیم

فرش یکی از عناصر اصلی در دکوراسیون محسوب می‌شود که بخصوص برای ما ایرانیان اهمیت بسیار زیاد…