پل معلق مشگین شهر ، مسیری طولانی و هیجان انگیز

۵
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
طول پل معلق مشگین شهر 365 متر و عرض آن 2 متر است. این پل روی رودخانه «خیاوچایی» و پارک جنگلی قرار گرفته و ۸۰ متر ارتفاع دارد.
پل معلق مشگین شهر

پل معلق مشگین شهر طولانی‎ترین پل معلق خاورمیانه است. مشگین‌شهر یکی از شهرهای بزرگ استان اردبیل است. این پل مخصوص عابران پیاده طراحی شده‎است.

فیلم پل معلق مشگین شهر را دیده‎اید؟ پل معلق مشگین شهر شیشه ای ، زیپ لاین پل معلق مشگین شهر کجاست؟ تاکنون عکس پل معلق مشگین شهر را در شب دیده‎اید؟ ساخت پل معلق مشگین شهر چه سالی است؟ اخبار پل معلق مشگین شهر یا پل معلق خلخال را شنیده‎اید؟ پاسخ همه‎ی پرسش‎های خود را در مجله دلتا ببینید.

به پلی که عرشهٔ آن از کابل‌های معلق آویزان شده‎باشد، «پل معلق» گفته می‎شود. تاریخ این نوع پل‌ها به اوایل قرن ۱۹ میلادی می‎رسد. این پل‌ها از کابل‌های معلق بین برج‎ها و کابل‌های معلق عمودی، که وزن عرشه را تحمل می‌کنند، تشکیل شده‎اند.

پل معلق مشگین شهر

ویژگی های پل معلق مشگین شهر

پل معلق مشگین‌شهر یکی از طولانی‎ترین پل ها در آسیا است. این پل مرتفع‌ترین پل معلق کابلی در خاورمیانه است. سازه این پل توسط کارشناسان و مهندسان داخلی اجرا شده و دانش ساخت آن بومی است.

در اطراف این پل زیبا مجموعه خدماتی وجود دارد. این مجموعه شامل تالارهای پذیرایی، سوییت‌های اقامتی، بازارچه‌های صنایع‌دستی، سایت بالن‌سواری و ورزش‌های هوایی، رستوران گردان، شهربازی و دیگر امکانات مختلف تفریحی و خدماتی است.

این مجموعه گردشگری و زیبا در زمینی به مساحت ۱۳۰ هکتار احداث شده‎است و شامل دو سایت در دو طرف دره است. در یک طرف سایت، محوطه ورودی پل معلق، زیپ لاین، متل، پارکینگ و بازارچه و در طرف دیگر سایت شهربازی و رستوران قرار دارد.

پل شیشه ای معلق

زیپ لاین: افراد از طریق یک قرقره که به یک سیم بکسل متصل می‎شوند و مسافتی را بین دو دره به‎صورت معلق در آسمان طی می‎کنند. زیپ لاین ورزش یا تفریح مناسب و بسیار هیجان انگیزی است. زیپ لاین در مجموعه پل معلق مشگین‌شهر به جذابیت محیط افزوده است.

زیپ لاین پل معلق

مشخصات فنی پل معلق

طول پل ۳۶۵ متر و عرض آن ۲ متر است. نسبت به کف دره ۸۰ متر ارتفاع دارد و روی رودخانه «خیاوچایی» و  پارک جنگلی مشگین‌شهر قرار گرفته‎است. دکل نگهدارنده ی پل، ۲۱ متر ارتفاع دارد.

این پل ۲ متر جابه‌جایی افقی دارد. در نهایت یادآور می شویم که امنیت پل معلق مشگین شهر با استانداردهای جهانی تطبیق دارد.

پل معلق

این پل در مدت ۹ ماه توسط دو مهندس به نام‌های « محمود گنجعلی بیک » و « علی گنجعلی بیک » احداث شده‌است.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری و دکوراسیون و معماری های خاص از مجله دلتا دیدن کنید.

دانلود اپلیکیشن
 • طراحی داخلی مهدکودک

  طراحی داخلی مهدکودک

  معماری محل تحصیل به طور مستقیم با روند رشد خلاقیت در کودکان در ارتباط است. در این بخش از م…
 • خانه چندضلعی

  معماری خاص خانه چندضلعی در ژاپن

  به دلیل افزایش جمعیت در ژاپن نیاز به خانه های کوچک افزایش یافته است. در این بخش از مجله دل…
 • موزه مارپیچی

  موزه مارپیچی در نروژ

  موزه مارپیچی در نروژ، دو حاشیه رودخانه را به بکدیگر متصل می‌کند. در این بخش از مجله دلتا ب…
بیشتر ببینید در معماری های خاص

همچنین بخوانید

علت شل شدن برگ گیاهان آپارتمانی چیست؟

همان‌طور که می‌دانیم امروزه اکثر خانه‌ها به‌صورت آپارتمانی بوده و شرایط کافی برای نگهداری …