موی لخت می‌خواهید، این کارها را انجام دهید

۷
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
درست است شرایط آب‌وهوایی و ژنتیکی تاثیر زیادی در داشتن موی لخت یا فر دارد. اما برای اینکه موهایی صاف داشته‌باشید، نیاز است از روش‌های طبیعی و بدون ضرر کمک بگیرید.
موی لخت

بعضی افراد موی صاف را دوست دارند و برخی دیگر موی فر. هرچند که این موضوع بستگی زیادی به سلیقۀ افراد دارد اما درهرصورت، باید بپذیریم مدل مو، آن‌هم موی لخت یکی از عوامل مهم جذابیت شما به شمار می‌رود. مجله دلتا راجع به این مطلب با شما سخن گفته است.

درست است که رسیدن به نتیجه دلخواه در استفاده از مواد طبیعی نیاز به صبر و مداومت دارد اما استفاده از مواد شیمیایی برای سرعت بخشیدن به صاف شدن موها، روشی نادرست است و برای سلامت موی شما بسیار گران تمام خواهدشد.

داشتن موی لخت به ساده ترین روش ها

  • موها را با آب سرد بشویید!

برای داشتن موهایی نرم، صاف و جذاب، دقت کنید که حتماً هنگام شستشو از آب سرد استفاده کنید. شستن موها با آب گرم باعث وز شدن آن‌ها می‌شود و هرچقدر هم که دمای آب را بالاتر ببرید، موهای شما آسیب بیشتری می‌بینند.

موی صاف

  • رطوبت مو را بگیرید تا صاف بماند!

پس از هر بار استحمام، موها را به سرعت خشک کنید. چراکه، وجود رطوبت باعث می‌شود تا بافت آن موج‌دار شود و این خبر خوبی برای کسانی که دنبال موی لخت هستند، نیست.

  • جلوی موج‌دار شدن مو را با روسری بگیرید!

زمانی‌که موهای شما خیس است می‌توانید برای جلوگیری از وز شدن مو، روسری ابریشمی یا نخی دور موها بپیچید و به همان شکل بگذارید بماند تا پس از خشک شدن، موج‌دار نشود. این روش در هنگامی که آخر شب‌ها اقدام به شستن مو می‌کنید و امکان استفاده از سشوار را ندارید، بسیار کاربردی است.

موهای لخت

  • داشتن موی لخت با بستن آن‌ها هنگام خواب!

قبل از خواب، موی خود را پشت سر خود ببندید. این مدل بستن مو که اصطلاحاً به آن روش دم‌اسبی نیز می‌گویند، کمک می‌کند تا درهنگام خواب بافت موی شما گره نخورند و در نتیجه از فر وَ وز شدن موها جلوگیری شود.

  • از ماسک موی طبیعی استفاده کنید!

این روش، نه‌تنها جایگزین مناسبی برای استفاده از اتوی مو به‌حساب می‌آید، بلکه در مقام مقایسه، مدت طولانی‌تری هم موی لخت خواهید داشت.

پیشنهاد مطالعه: جالب است به شما بگویم شما چاق نیستید ، اور سایز هستید. مطلبش را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

حتی اگر چاق هستید با این لباس‌ها لاغر به‌نظر می‌رسید

اگر به اضافه وزن یا چاقی مبتلا هستید، باید از لبا‌س‌هایی با طرح‌ها و رنگ‌های مناسب استفاده…