لک صورت، دشمن زیبایی شما

۱۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
لک‌های صورت یکی از کابوس‌هایی است که هرکسی می‌تواند با آن مواجه شود. زیرا وجود آن‌ها جذابیت و زیبایی شما را تحت شعاع قرار خواهد داد.
لک صورت

ایجاد لک صورت یکی از چیزهایی است که جذابیت را زیر سوال می‌برد. بنابراین یافتن سریع‌ترین راه برای ازبین‌بردن آن‌ها ضروری است. در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم تا سریع‌‎ترین راه از بین بردن لک‌های پوستی را به شما معرفی کنیم تا در زیبایی شما سهیم باشیم.

دلایل به‌وجود آمدن لک صورت

قبل از آنکه دنبال درمان لک باشیم، بهتر است دلایل این اتفاق را برای پیشگیری بدانیم. مثلا:

  • تغذیه نامناسب
  • خواب ناکافی
  • کم‌آبی بدن
  • استرس و فشارهای روحی و روانی
  • ژنتیک
  • تغییرات هورمونی
  • قرارگرفتن مقابل تابش مستقیم نور خورشید
  • عفونت

آِا خواب کافی در پیشگیری از لک تاثیرگذار است؟ بله! خواب کافی و بین ۶ تا ۸ ساعت در شب کمک زیادی به سالم ماندن و جوانی پوست شما می‌کند.

درمان لک صورت به راحتی!

آب کافی بنوشید

با نوشیدن آب کافی به اکسیژنه کردن خون خود کمک کنید. نرسیدن آب کافی به بدن فقط احساس تشنگی را در شما فعال نمی‌کند، بلکه سبب آسیب دیدن پوست و ایجاد لک صورت می‌شود.

لک صورت

رژیم غذایی سالم داشته باشید

حتما در روز یک وعده غذایی پر از سبزیجات تازه یا بخارپز میل کنید. سبزیجات از به‌وجودآمدن لک‌های صورت جلوگیری می‌کند. همچنین از مصرف زیاد مواد غذایی قندی، ازجمله شیرینی‌ها و غذاهای فرآوری‌شده پرهیز کنید. اگر به این‌دست از مطالب علاقه دارید، مطلب این روغن‌ها ناخن‌های شما را درمان می‌کنند! را بخوانید.

آلوئه‌ورا برای ازبین‌بردن لک‌های صورت

آلوئه‌ورا برای پوست بسیار مفید و مناسب است. برای از بین رفتن سریع‌تر لک‌های صورت، می‌توانید هر شب قبل از خواب، ژل آلوئه‌ورا به پوست خود بمالید تا از تاثیر آن شگفت‌زده شوید.

لک صورت

ماسک سفیده تخم‌مرغ

ماسک صورت سفیده تخم‌مرغ به‌دلیل داشتن پروتئین، موجب پاک شدن و لایه‌برداری پوست می‌شود و در کمترین زمان لک‌های صورت شما را از بین خواهد برد. این ماسک برای ازبین‌بردن لک صورت در دوران بارداری بسیار مفید است.

چای سبز و لک صورت

چای سبز ماده موثری در مبارزه با درماتیت یا التهاب پوستی است. برای ازبین‌بردن لک‌های پوستی می‌توانید چای سبز را با کمک پنبه به ‌صورت خود بمالید و پس از نیم ساعت صورت خود را بشویید. روزی دو بار این حرکت را تکرار کنید.

لک صورت

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب هنگام شستن صورت این کارها را انجام ندهید! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

کرم مرطوب‌کننده را در خانه بسازید

کرم مرطوب‌کننده یکی از مهم‌ترین کرم‌های مراقبت از پوست است. منتها متأسفانه کرم‌های مرطوب‌ک…