هر آنچه که باید درباره فرش آشپزخانه بدانید!

۵
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر خانه به‌طور یقین آشپزخانه محسوب می‌شود. از این رو یک فرش مناسب برای آشپزخانه تاثیر فوق العاده در زیبایی فضای خانه خواهد داشت.
استفاده از فرش در آشپزخانه

آیا انداختن فرش در آشپزخانه مهم است یا خیر؟ فرش فضای آشپزخانه را بسیار دنج و دلنشین می‌کند. در این مطلب از مجله دلتا می‌خواهیم به صورتی کاملا منطقی مزایا و معایب استفاده از فرش در آشپزخانه را بررسی کنیم.

مزایای استفاده از فرش

  • فرش‌ها نرم و گرم بوده و احساس محافظت و ایمن بودن به فضا می‌دهند. در هوای سرد به پاهای شما گرما می‌بخشد و در هنگام افتادن ظروف در بیشتر مواقع از آن‌ها مواظبت می‌کنند.
  • انداختن فرش در آشپزخانه به فضا حالتی پذیرا و خوشایند می‌بخشد.
  • همچنین این روزها که آشپزخانه یکی از مکان‌های مهم برای ارتباط میان اعضای خانواده است فضایی دنج و دوست داشتنی برای دورهمی‌ها ایجاد می‌کند و این یک امتیاز مثبت است.

معایب استفاده از فرش

استفاده از فرش در آشپزخانه

  • پاک کردن و تمیز کردن فرش‌ها بسیار سخت‌تر از تمیز کردن کاشی‌ها و سیمان‌ها است.
  • بافت فرش‌ها دارای تراکم است و سریع چرب، فرسوده و پاره می‌شود. پس فرش‌ها ظاهری تازه و تمیز به آشپزخانه نمی‌دهند.

معرفی انواع فرش آشپزخانه

بعد از بررسی معایب و مزایای استفاده از فرش در آشپزخانه می‌خواهیم به انواع الگوها و نقش و نگارهای مختلف فرش‌ها که می‌توان در آشپزخانه آن‌ها را مورد استفاده قرار داد بپردازیم.

استفاده از فرش در آشپزخانه

فرش با نقش مشبک

این فرش یکی از موارد پرطرفدار است. نقش آن ساده و درجه یک است و هیچ‌گاه کسل کننده نیست بلکه یک الگوی شیک و همه کاره است.

فرش با نقش مشبک

فرش قرمز بخارا

آشپزخانه‌ها فاقد رنگ هستند. کفپوش‌ها و کابینت‌ها اغلب همه سفید هستند و یک فرش رنگی با نقش خاص می‌تواند خودش را در فضا به خوبی نشان دهد. فرش قرمز بخارا یکی از گزینه‌های عالی برای آشپزخانه‌های تک‌رنگ است. الگوهای سنتی روی آن، ظاهر تمیز و شادابی آن بسیار مناسب فضای آشپزخانه‌های مدرن است.

فرش قرمز بخارا 

فرش با نقش استارلایت

در آشپزخانه‌های مدرن فرش می‌تواند نقطه اتصال میان اجزای مختلف باشد و ظاهری گرم و جذاب ایجاد کند. برای آشپزخانه‌هایی با کابینت‌های سفید در کنار قطعاتی به رنگ چوب می‌توان از فرش با نقش استارلایت استفاده کرد. مدلی که در عین سادگی طراوت و زیبایی خاصی به فضا می‌دهد.

فرش با نقش استارلایت

فرش‌های گرد

براساس نوع چیدمان آشپزخانه‌تان و ابعاد آن ممکن است که یک فرش باریک و بلند، یک مربع یا یک فرش گرد تهیه کنید. فرش‌های گرد اما حس خوب صمیمیت برای جمع‌های خانوادگی به همراه دارد.

فرش‌های گرد

فرش با الگوها و نقش و نگارهای گل گلی

این فرش را می‌توان برای فضاهای مختلفی از جمله آشپزخانه‌ها به‌کار برد. این فرش‌ها به خصوص در فضاهای ساده و با رنگ‌های خنثی گزینه‌های بسیار خوبی هستند.

فرش با الگوهای گل گلی

فرش بریگلا

این فرش نسخه‌ای چند رنگ با سایه‌های قرمز و نارنجی است. رنگ‌ها در پس زمینه بژ به شکل جسورانه در کنار هم قرار می‌گیرند. طرح‌های انتزاعی این فرش کمک می‌کند تا بتوانید از آن در انواع فضاها و دکورهای مختلف استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب هرگز این ۷ اشتباه را در چیدمان نشیمن انجام ندهید! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۶ روشی که سرویس بهداشتی را بزرگ‌تر می‌کند

می‌توانید با چند تکنیک ساده کاری کنید که فضای سرویس بهداشتی کوچک شما بزرگ‌تر به‌نظر برسد. …