بایدها و نبایدها در ست کردن پرده و مبلمان

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
ست کردن مبلمان و پرده تنها به این معنی نیست که آن‌ها را دقیقا به یک رنگ انتخاب کنیم. پرده و مبلمان می‌توانند در یک طیف رنگی بوده یا مکمل یکدیگر باشند.
ست کردن رنگ مبل و پرده

اگر می خواهید خانه‌ای منظم داشته باشید که همه اجزا به‌طور مناسبی با یکدیگر در ارتباط باشند، باید طرز درست ترکیب کردن رنگ‌ها با یکدیگر را جدی بگیرید. در صورتی که در خانه شما رنگ‌ها به خوبی با یکدیگر ترکیب نشوند، باعث ایجاد بی‌نظمی در خانه می‌شوند. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکاتی برای ست کردن رنگ مبل و پرده پرداخته می‌شود.

آیا باید پرده و مبلمان منزل هماهنگ شوند؟

رنگ پرده را با مبلمان خانه ست کنید تا چیدمانی منظم به خانه خود ببخشید. اگر علاوه بر رنگ، جنس و بافت پرده‌ها را مانند مبلمان انتخاب کنید نتیجه بسیار جذاب‌تر خواهد شد. به عنوان مثال اگر مبلمان شما از جنس مخمل است سعی کنید قسمتی از پرده‌ها را از جنس مخمل تهیه کنید.

ست کردن رنگ مبل و پرده

روش های ست کردن مبلمان با پرده

سبک دکوراسیون خانه

برای خرید پرده ابتدا باید سبک دکوراسیون خانه را در نظر بگیرید. اگر از مبلمان سلطنتی استفاده می‌کنید بهتر است از پرده‌های سلطنتی و پر زرق و برق نیز استفاده کنید و از والان‌های طرح‌دار نیز برای آن‌ها اسنفاده کنید. اگر دکوراسیون خانه شما مدرن است پرده را نیز باید مدرن انتخاب کنید تا به درستی با مبلمان شما ترکیب شود.

ست کردن رنگ مبل و پرده

ست کردن پرده طرح‌دار با مبل ساده

استفاده درست از پرده‌های گل‌دار در خانه، نشاط ایجاد می‌کند و حس طراوت و تازگی به فرد می‌بخشد. در صورتی که از پرده‌های گل‌دار استفاده می‌کنید بهتر است مبلمان شما ساده بوده و طرحی نداشته باشند.

پرده طرح‌دار با مبل ساده

به‌طور مثال اگر مبلمان شما به رنگ آبی هستند، پرده‌هایی را انتخاب کنید که گل‌های آبی دارند یا پس زمینه‌ای آبی با گل‌های رنگارنگ دارند. اگر مبلمان شما به رنگ خنثی هستند شرایط فرق می‌کند. برای مبلمان طوسی بهتر است پرده‌هایی را انتخاب کنید که کمی رنگ در آن‌ها باشد.

ست کردن پرده با مبل طرح‌دار

یکی از روش‌های ست کردن رنگ مبل و پرده این است که برای مبلمان طرح‌دار باید از پرده‌های ساده استفاده کنید تا فضا بیش از حد شلوغ نشود. برای رنگ پرده، می‌توانید از بین رنگ گل‌های مبل خود انتخاب کنید. اگر مبلمان شما دارای گل‌های سبز و قرمز است، پرده را به رنگ سبز تهیه کنید زیرا رنگ قرمز نیز باعث می‌شود، فضا شلوغ شود.

پرده با مبل طرح‌دار

اگر به پرده‌های ساده علاقه‌ای ندارید، می‌توانید یک پرده کناره گل‌دار نیز در کنار پرده‌های ساده خود بیاویزید اما بیشتر از وسایل طرح‌دار استفاده نکنید. اگر کاغذ دیواری های شما طرح‌دار هستند، پرده کناره گل‌دار را به طور کل فراموش کنید و فقط به دنبال پرده‌های ساده بروید.

ست کردن پرده با مبلمان خنثی

بسیاری از خانه‌های ایرانی مبلمانی به رنگ‌های کرم، طوسی و خاکستری دارند. اگر شما نیز از این دسته افراد هستید، پرده‌ها را باید طوری انتخاب کنید که خانه را سرد و بی‌روح نکرده و به فضا گرما ببخشند.

ست کردن پرده با مبلمان خنثی

برای مبلمان خنثی نیازی نیست که پرده‌ها در همان رنگ یا طیف رنگی باشند. می‌توانید از طیف رنگ‌های مختلف استفاده کنید. همچنین با استفاده از پرده‌های جیغ تضادی ایجاد کنید که تمامی توجه را به خود جلب کند یا از رنگ‌های کمرنگ استفاده کنید تا یک هارمونی آرامش‌بخش در خانه ایجاد کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب ناگفته‌های طلایی از چیدمان فرش که باید بدانید! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۶ روشی که سرویس بهداشتی را بزرگ‌تر می‌کند

می‌توانید با چند تکنیک ساده کاری کنید که سرویس بهداشتی کوچک، بزرگ‌تر به‌نظر برسد. این مطلب…