پرده رنگ روشن بهتر است یا تیره؟

۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتخاب پرده برای دکوراسیون منزل از سخت‌ترین و البته مهم‌ترین خریدهایی است که قبل از آن حتما به یک راهنما نیاز دارید. برای انتخاب رنگ مناسب پرده تا انتهای مطلب همراه ما باشید.
انتخاب رنگ مناسب برای پرده‌

انتخاب رنگ پرده مناسب می‌تواند ظاهر ساده اتاق شما را به ظاهری فوق العاده و جذاب تغییر دهد. رنگی که انتخاب می‌کنید چه تیره و چه روشن اول از هر چیز باید علایق و سلیقه خودتان را در نظر گرفته و در مرحله بعد مواردی نظیر اندازه اتاق، اندازه پنجره و میزان نور ورودی به داخل اتاق را بررسی کنید. در این مطلب از مجله دلتا نکات انتخاب رنگ مناسب برای پرده‌ و مزایا و معایب آن‌ها خواهیم پرداخت.

پرده‌هایی با رنگ روشن

انتخاب رنگ مناسب برای پرده‌

  • برای انتخاب رنگ مناسب برای پرده‌ پرده‌هایی با رنگ روشن گزینه مناسبی هستند. این پرده‌ها مخصوص نوع سفید و خنثی آن‌ها هیچ وقت قدیمی نمی‌شوند و همواره می‌تواند برای شما جدید و جذاب باشد.
  • استفاده از آن‌ها می‌تواند فضای اتاق خواب را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان دهد.
  • به جهت اینکه این رنگ پرده‌ها بیشتر از پارچه‌های سبک درست شده‌اند، به زیبایی آویزان می‌شوند. این قضیه بخصوص در قسمت پذیرایی می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.
  • پرده‌هایی با رنگ‌های روشن به جهت اینکه گرما را کمتر به خود جذب می‌کنند برای اتاق‌هایی که نور مستقیم به آن‌ها می‌تابد مناسب هستند.

پرده‌هایی با رنگ تیرهانتخاب رنگ مناسب برای پرده‌

  • مدل‌های پرده تیره در فضاهای جادار و با سقف‌های بلند خیلی شیک به‌نظر می‌رسند و به اتاق‌ها ظاهری دنج‌تر می‌دهند.
  • این محصولات گرد و غبار و لکه را واضح نشان نداده به همین دلیل حفظ و نگهداری آسان‌تری دارند و انتخاب خوبی برای اتاق‌های پر رفت و آمد و آشپزخانه است.

یک نکته مهم

خانه‌های شمالی که در طول روز میزان مناسب و حتی زیادی نور خورشید دریافت می‌کنند، می‌توانند از پرده‌های ضخیم‌تر به رنگ‌های سرد مثل سبز و آبی و خاکستری بهره برده و خانه‌هایی که به سمت جنوب، شرق و غرب هستند و نور مستقیم خورشید را دریافت نمی‌کنند، می‌توانند برای پرده‌ها از رنگ‌های گرم مثل زرد، نارنجی و قهوه‌ای استفاده کنند.

انتخاب رنگ پرده

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۵ رازی که اتاق خواب شما را متحول می‌کند! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۶ روشی که سرویس بهداشتی را بزرگ‌تر می‌کند

می‌توانید با چند تکنیک ساده کاری کنید که سرویس بهداشتی کوچک، بزرگ‌تر به‌نظر برسد. این مطلب…