نکاتی که هنگام چیدمان اتاق خواب باید بدانید!

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هنگام طراحی اتاق خواب باید به این توجه کنید که چگونه حس آرامش و امنیت را ایجاد کنید، تاثیرگذارترین نکته انتخاب رنگ دیوارها و وسایل اتاق خواب است.
نکات مهم در چیدمان اتاق خواب

اتاق خواب یکی از اتاق‌های مهم هر خانه است، چرا که ما عمدتا خستگی‌های خود را به این اتاق آورده و از آن انتظار آرامش بخش بودن، راحت بودن و امن بودن داریم. بعضی افراد حتی در این اتاق به مطالعه و یا حتی کار کردن هم می‌پردازند. در این مطلب از مجله دلتا ما قصد داریم به بیان نکات مهم در چیدمان اتاق خواب می‌پردازیم.

توجه به تخت خواب و تشک

برای تخت خواب، جنس چوب و برای تشک، تشک‌های طبی پیشنهاد می‌شود. این تشک‌ها مانع از کمر درد در حین خواب می‌شوند.

نکات مهم در چیدمان اتاق خواب

ملحفه، محافظ تشک و پتوی مناسب

محافظ باید قابل شست و شو باشد. ملحفه جنس نخی و کتانی داشته باشد و برای اتاق‌های کوچک ترجیحا طرحی ساده داشته باشد و پتو هم که باید متناسب با سرمایی بودن یا گرمایی بودن شما ضخامت‌ش تعیین شود.

فرش یا قالیچه

بهتر است وقتی پایتان را از روی تخت بر روی زمین می‌گذارید، یک پوشش گرم و نرم مناسب زیر پای‌ شما قرار بگیرد تا زمینی سرد.

نکات مهم در چیدمان اتاق خواب

لوازم جانبی

بد نیست که کنار تخت‌تان چراغ خواب یا آباژوری داشته باشید. این وسایل هم چراغی دم دست‌تان قرار می‌دهند و هم اگر می‌خواهید شب را به مطالعه بگذرانید خیلی توی چشم نمی‌زنند. می‌توانید برای احساس راحتی هر چه بیشتر از کوسن‌ها یا بالش‌ها بر روی تخت‌تان استفاده کرده و یا فضا را با شمع‌های معطر مطبوع‌تر کنید.

پرده مناسب اتاق خواب

انتخاب پرده برای اتاق خواب هم از اهمیت بالایی برخوردار است. بهتر است در این مورد پرده‌ای ضخیم‌تر انتخاب کنید تا از ورود گرما و سرما جلوگیری کرده و در طی روز آفتاب مزاحم خواب خوش‌تان نشود. به رنگ پرده هم باید توجه داشت. رنگ‌های تیره و یکدست مثل آبی نفتی، شکلاتی و بنفش بیشتر پیشنهاد می‌شوند.

پرده مناسب اتاق خواب

انتخاب رنگ مناسب

از نکات مهم در چیدمان اتاق خواب انتخاب رنگ مناسب است. رنگ اتاق باید با حس و حال فردی که از آن اتاق انتخاب می‌کند هم خوانی داشته و مورد علاقه‌اش باشد. مثلا برای دیوار‌ها آبی روشن آرامش بخش و آبی تیره خوابی عمیق را به ارمغان می‌آورد. اگر از اتاق به عنوان اتاق کار هم استفاده می‌شود می‌توانید سبز و آجری هم در آن بگنجانید.

برای ملحفه و رو‌تختی رنگ‌های روشن مناسب‌تر است، اما خیلی همه چیز را سفید نکنید چون حس کرختی می‌دهد. رنگ زرد هم چون رنگی درخشنده و نماد انرژی است، خیلی برای اتاق خواب توصیه نمی‌شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب با این پرده‌ها دکور خانه خود را شیک و خاص کنید! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

با این وسایل دور ریز اتاق خواب را تزیین کنید

یکی از بهترین راهکارها جهت افزایش نشاط و دوری از یکنواختی، تغییر دکوراسیون اتاق خواب است. …