شرایط دریافت وام یک میلیاردی خرید مسکن

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سقف وام مسکن جوانان افزایش یافته و به یک میلیارد تومان رسیده است.
شرایط دریافت وام مسکن جوانان

اگر شما همین امروز برای فرزند خود حساب پس‌انداز مسکن جوانان باز کنید، سال۱۴۱۵ می‌توانید یک میلیارد تومان وام خرید مسکن بگیرید. در این مطلب از مجله دلتا به این موضوع شرایط دریافت وام مسکن جوانان میپردازیم.

شرایط دریافت وام مسکن جوانان چیست؟

وام مسکن جوانان وامی است که مدت انتظار دریافت آن بین پنج تا ۱۵ سال است. یعنی متقاضیان در یک دوره ۱۵ ساله می‌توانند از این وام استفاده کنند.

بر این اساس افراد متقاضی باید در بانک مسکن حساب وام مسکن جوانان افتتاح کنند و ماهانه حداقل مبلغ ۲۰۰ هزار تومان در این حساب سپرده‌گذاری کنند. حداق زمان دریافت وام، پنج سال بعد از افتتاح حساب و واریز سپرده ماهانه است.

با پنج سال سپرده‌گذاری، مبلغ وام مسکن جوانان در تهران ۴۰۰ میلیون تومان، کلانشهرها ۳۵۰ میلیون و سایر شهرها ۳۰۰ میلیون تومان می‌شود.

اما اگر افراد ۱۵ سال کامل ماهانه این حساب را شارژ کنند، سقف وام هم افزایش پیدا می‌کنند. به این شکل که افراد در تهران می‌توانند یک میلیارد تومان تسهیلات خرید مسکن بگیرند. مبغ این وام در کلانشهرها ۸۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۷۰۰ میلیون تومان است.

جزئیات دریافت وام مسکن جوانان

براساس اطلاعات سایت رسمی بانک مسکن، مدت انتظار دریافت وام مسکن جوانان بین ۵ تا ۱۵ سال است.

نرخ سود تسهیلات این وام بین شش تا ۹ درصد است. که این میزان بسته به حداکثر زمان بازپرداخت وام است. اگر افراد وام مسکن خود را پنج ساله تسویه کنند تنها شش درصد سود می‌دهند اما اگر مدت بازپرداخت بالای پنج سال باشد، نرخ سود تسهیلات ۹ درصد است. حداکثر زمان بازپرداخت وام مسکن جوانان ۲۰ سال است.

دریافت وام

چه کسانی می‌توانند وام مسکن جوانان را بگیرند؟

هر شخصی که به سن هیجده سال تمام رسیده یا حکم رشد او از سوی دادگاه صادر شده باشد می‌تواند به نام خود یا کسانی که تحت ولایت و قیومیت او باشند حساب پس‌انداز مسکن جوانان افتتاح کند.

متقاضیان افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوانان باید ماهانه مبلغی را به این حساب واریز کنند. این مبلغ برای سال ۱۴۰۰ حداقل ۲۰۰ هزار تومان عنوان شده است.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات حقوقی بیشتر مطلب جرم بازی در سایت شرط‌بندی چیست؟ را مطالعه کنید.

۴ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۶ دی ۱۴۰۰ در ۲:۴۱ ب٫ظ

 2. ناشناس

  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ در ۱۱:۲۹ ق٫ظ

 3. حمید

  ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ در ۳:۴۷ ب٫ظ

  سلام.پدر مادر برای فرزندان ۵ ساله خود می‌توانند همین اقدامات رو انجام بدن؟یا باید بچه هاشون به سن ۱۸ برسن؟

  پاسخ

  • ریحانه شیشه گر

   ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ در ۴:۵۵ ب٫ظ

   سلام، هر شخصی که به سن هیجده سال تمام رسیده و یا حکم رشد او از سوی دادگاه صادر شده باشد می‌تواند به نام خود یا کسانی که تحت ولایت و قیومیت او باشند حساب پس‌انداز مسکن جوانان افتتاح کند.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

چه زمانی داشتن وکیل برای طلاق توافقی الزامی است؟

یکی از سؤالاتی که از ما پرسیده می‌شود آن است که داشتن وکیل برای طلاق توافقی الزامی است یا …