طبیعتی بکر و رمزآلود در دل جنگل‌های کلاردشت

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یکی از بکرترین مکان‌های گردشگری که در کلاردشت مازندران وجود دارد مرداب دیوک است که به‌خاطر گونه‌های مختلف درختان و گیاهان و صدای پرندگان و طبیعت روح‌نواز بسیار مورد استقبال گردشگران قرار دارد.
مرداب دیوک

یکی از ناشناخته‌ترین مکان‌ها برای گشت و گذار، مرداب دیوک نام دارد که در منطقه کلاردشت واقع شده است. این مرداب در دل یکی از زیباترین و خاطره‌انگیزترین شهرها به نام مازندران واقع شده است که تمامی عناصر زیبای طبیعت از جمله رودخانه‌ها، کوه‌ها و جنگل‌های انبوه را در خود جای می‌دهد. مرداب دیوک هر ساله مسافران بسیاری را به خود جذب می‌کند. این مرداب بسیار زیبا و اعجاب‌برانگیز است.

با ما در این بخش از مجله دلتا همراه باشید تا درباره این مرداب زیبا بیشتر بدانیم.

مرداب دیوک کجاست؟

یکی از بکرترین مرداب‌ها در دل استان مازندران، مرداب دیوک (داریوک یا داروک) است. برای رسیدن به این مرداب می‌توانید از جاده چالوس به سمت کلاردشت حرکت کنید و خود را به این مرداب زیبا برسانید.

مرداب دیوک مازندران

مرداب دیوک بخشی از طبیعت کلاردشت است که آب روی آن به‌صورت ایستا مانده و گیاهان کوتاه‌قامت از جنس علف بر آن روییده‌اند. این مرداب در منطقه‌ای بسیار نرم واقع شده است که سطح آن را برگ و خزه پوشانده و به دلیل اسرارآمیز بودن، چند سالی است که بر سر زبان‌ها افتاده است.

بهترین زمان سفر به مرداب دیوک

فصل بهار و تابستان برای سفر به این مرداب زیبا مناسب است. در این فصول می‌توانید انواع گونه‌های سرسبز گیاهان و درختان را مشاهده کنید و از آفتاب غیر مستقیم تابستانی نیز لذت ببرید. در فصل پاییز هم این طبیعت به گونه دیگری خود را به شما نشان می‌دهد. ریزش برگ‌های رنگارنگ بر زمین و تغییر رنگ برگ درختان می‌تواند جلوه‌ای منحصربه‌فرد به این فضا ببخشد.

وسایل مورد نیاز برای سفر به مرداب دیوک

صبح زود باید حرکت خود را آغاز کنید تا خود را به این جنگل پهناور برسانید. از کفش، لباس، کوله‌پشتی و تمام لوازم مورد نیاز مناسب برای این سفر استفاده کنید. سعی کنید بار خود را تا آنجایی که می‌توانید سبک کنید زیرا مسیر پیاده‌روی دو تا سه ساعت به طول می‌انجامد.

مرداب دیوک کلاردشت

در کجا اقامت کنیم؟

ماندن در جنگل نیاز به مهارت و دقت بالا دارد. اغلب در زمستان‌ها جای پای گرگ‌ها در این منطقه دیده می‌شود و در فصول دیگر نیز انواع و اقسام حیوانات در کلاردشت وجود دارند. پس با حفظ احتیاط و توجه، به این مرداب سفر کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای خواندن مطالب بیشتر به سفر هیجان‌انگیز به الهه نمک، در دره سکوت هرمز مراجعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

روستایی عجیب با تابوت و جنازه‌های آویزان

این بار می‌خواهیم به جایی برویم که با نام تابوت‌های آویزان شهرت یافته است، مکانی که جسد مر…