دانستنی‌های جالب درباره زمان دوش گرفتن!

۱۰
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تعیین زمان دوش گرفتن بیشتر به ترجیحات شخصی افراد باز می‌گردد تا علم. 
دانستنی جالب دوش گرفتن

پژوهشگران اخیرا تلاش کردند به صورت علمی ثابت کنند دوش گرفتن صبحگاهی بهتر است یا شبانه؛ اما نتایج حاصله نشان داد هر دو دارای مزیت‌های خاص خود هستند. با مجله دلتا همراه باشید تا با دانستنی جالب دوش گرفتن آشنا شوید.

هنگامی که موضوع دانستنی جالب دوش گرفتن مطرح می‌شود، احتمالا در یکی از این دو دسته قرار می‌گیرید: آن‌هایی که صبح‌ها دوش می‌گیرند و افرادی که ترجیح می‌دهند این کار را هنگام شب انجام دهند. میان این دو دسته نیز همواره اختلاف نظر وجود داشته و هر کدام روش خود را بهتر می‌دانند.

اگر نیازمند حل کردن یک مشکل هستید، صبح‌ها دوش بگیرید

دوش گرفتن صبحگاهی روشی فوق العاده برای آغاز روز است، به ویژه اگر موضوعی ذهن شما را به خود مشغول کرده و موفق به یافتن راه حلی برای آن نشده اید. دکتر شلی کارسون، پژوهشگر روانشناسی از دانشگاه هاروارد، دوش گرفتن صبحگاهی را به مدیتیشن، یا وضعیتی که ذهن ناخودآگاه شما بیدار و هوشیار است، اما بر مشکل به صورت اساسی تمرکز نکرده تشبیه کرده است.

اگر به سختی به خواب می‌روید، شب‌ها دوش بگیرید

اگر شب‌ها دوش آب گرم بگیرید، دمای داخلی بدن هنگامی که زیر جریان آب هستید، افزایش خواهد یافت و پس از آن پایین می‌آید. این روند کاهش دما هم راستا با تنظیم دمای طبیعی بدن برای به خواب رفتن است و در به خواب رفتن راحت‌تر کمک می‌کند.

کاهش سریع دما پس از دوش آب گرم همانند یک القا کننده خواب طبیعی است. از این رو، روشی خوب برای فریب دادن بدن و شکل‌گیری این تفکر که زمان خواب فرا رسیده است، محسوب می‌شود.

اگر دارای پوستی چرب هستید، شب‌ها دوش بگیرید

تولید چربی پوست حدود ساعت یک بعد از ظهر به اوج خود می‌رسد. در نتیجه، اگر دارای پوستی چرب یا مستعد ابتلا به جوش هستید، دوش گرفتن شبانه روش خوبی برای پاکسازی آن چربی‌ها و همچنین هر گونه آلودگی، آرایش، آلاینده یا گرده است که ممکن است در طول روز روی پوست شما جمع شده باشند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب لبخند زدن چه تاثیری بر مغز دارد؟ را بخوانید.

 

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

می‌دانستید که کلاغ‌ها متجاوزان را مجازات می‌کنند؟

کلاغ یکی از گونه‌های پرندگان است که در سراسر جهان یافت می‌شود و در محیط‌های متنوعی از جمله…