اتفاقات شوکه کننده‌ای که بعد از مرگ در بدن رخ می‌دهد!

۱۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بعد از اینکه انسان توانایی نفس کشیدن را از دست می‌دهد، جسم او در شرایط متفاوتی قرار می‌گیرد.
اتفاقات عجیب بعد از مرگ

ممکن است بعد از مرگ مقداری هوا در بدن انسان بماند که باعث لرزش تارهای صوتی می‌شود و صدایی شبیه به ناله را در فرد ایجاد می کند. نباید بترسید، جنازه حرف نمی زند. این فقط صدای خارج شدن گازهای محبوس در بدنش است. با مجله دلتا همراه باشید تا اتفاقات عجیب بعد از مرگ را بخوانید.

محو شدن چروک‌ها

ظاهرا مرگ شبیه به یک بوتاکس قوی عمل می‌کند. همه ماهیچه‌ها تنش و فشار را از دست می‌دهند و چروک‌های پوستی از هم باز می‌شوند.

خارج شدن گاز از معده

بعد از مرگ باکتری‌ها در بدن شروع به تجزیه می‌کنند و بدن گازی را در هوا آزاد می‌کند که از دهان هم خارج می‌شود.

خالی شدن روده و مثانه

فکر کردن به این قضیه اصلا خوشایند نیست اما این اتفاق می‌افتد. ماهیچه‌ها بعد از مرگ در بدن ریلکس می‌کنند و در نتیجه ادرار و مدفوع باقی‌مانده در بدن خارج می‌شود.

زنده ماندن بعضی از اعضای بدن

اگرچه که بعضی از اعضای بدن بعد از مرگ سریع منقضی می‌شوند اما بعضی دیگر تا چند ساعت بعد از مرگ زنده می‌مانند. چشم، قلب، استخوان، و پوست تا ۱۵ ساعت بعد از مرگ قابل اهدا است، زیرا هنوز زنده است.

خورده شدن بدن

کم کم که سلول‌ها شکسته می‌شوند، از طریق آنزیم ها و باکتری‌ها گوارش و خورده می‌شوند و بستگی به علت مرگ، سرعتش متفاوت است. زمانی که بدن مسموم می‌شود، عفونت باکتریایی در آن سیستم بدن را بهم می‌ریزد و باکتری‌ها در بدن پخش می‌شوند. افرادی هم که بر اثر اوردوز داروهایی مثل کوکائین می‌میرند، معمولا این خوردن شدن بدن از داخل را دارند.

تبدیل شدن به صابون

شاید عجیب باشد اما حقیقت دارد. بدن بعد از قرار گرفتن در محیط مرطوب و سرد، اغلب تحت فرایند شیمیایی تجزیه می‌شود و چربی‌ها تبدیل به چیزی شبیه به صابون می‌شوند.

رنگ گرفتن چشم

بسیاری از افراد با چشم باز می‌میرند و سفیدی چشم‌هایشان شروع به خشک شدن و تبدیل شدن به رنگ آبی یا خاکستری پیدا می‌کند و این فرایند بعد از اکثر مرگ‌ها طبیعی است.

تجزیه شدن بدن بعد از چند ماه

اگر دما ۵۰ درجه فارنهایت باشد، حدودا چهار ماه طول می‌کشد تا بافت نرم تجزیه گردد اما اگر دما بالاتر باشد، این فرایند سریع‌تر اتفاق می‌افتد. اما در کل به زودی و در عرض چند ماه فقط اسکلت، غضروف و کمی پوست خشک شده از فرد باقی می‌ماند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب آسیب کرونا به مغز! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

ترسناک‌ترین راه برای ورود پسران به دنیای مردانگی!

در این مطلب قصد داریم سنت‌های عجیب در نقاط مختلف دنیا را به شما معرفی کنیم که در طی آن‌ها …