چگونه از رنگ‌های روشن در دکور خانه استفاده کنیم؟

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
دکوراسیون خانه با رنگ‌های روشن سرشار از انرژی است و هر بیننده‌ای در نگاه اول عاشق آن خواهد شد. باید صادقانه بگوییم که تزئین یک اتاق به رنگ سفید بسیار سخت و دشوار است. 
رنگ روشن در دکوراسیون داخلی

استفاده از طیف رنگ روشن در دکوراسیون داخلی طرفداران زیادی دارد. استفاده از رنگ‌های روشن نه تنها باعث ایجاد فضایی آرامش‌بخش می‌شود، بلکه می‌توانند در جهت عمق بخشی به فضای مورد نظر نیز به شما کمک کنند. همراه مجله دلتا باشید.

استفاده از رنگ‌های خنثی

استفاده از طیف روشن رنگ‌های خنثی باعث ایجاد نمای بسیار زیبایی می‌شود. از مزیت‌های استفاده از این رنگ‌ها می‌توان به تطبیق‌پذیری آن‌ها با سایر رنگ‌ها اشاره کرد.

رنگ روشن در دکوراسیون داخلی

اگر از این رنگ‌ها در طراحی خانه استفاده کردید به یاد داشته باشید که در کنار آن از الگوهای مختلف استفاده کنید. استفاده از الگوها باعث عمق‌بخشی به فضای اتاق شده و همچنین از ایجاد یکنواختی جلوگیری به‌عمل می‌آورد.

استفاده از نور طبیعی

اگر در فضای اتاق مورد نظر پنجره‌ای وجود دارد و نور به اندازه کافی به داخل اتاق می‌تابد، بهتر است از پرده‌های تیره و سنگین استفاده نکنید و اجازه دهید نور به داخل اتاق وارد شود. انجام این کار و در کنار آن استفاه از رنگ‌های روشن باعث می‌شود فضای اتاق بزرگ‌تر از آن‌چه که هست نمایش داده شود.

رنگ روشن در دکوراسیون داخلی

استفاده از لوستر با رنگ تیره

اگر در طراحی فضای مورد نظر از طیف رنگ‌های روشن استفاده کرده‌اید، پیشنهاد ما استفاده از یک لوستر تیره رنگ است. استفاده از لوستر تیره رنگ باعث ایجاد کنتراست در فضای مورد نظر شده و همین امر به ایجاد تعادل در فضا کمک می‌کند. استفاده از این روش در طراحی اتاق‌های نشیمن کاربرد بیشتری داشته و نمای متفاوتی ایجاد می‌کند.

استفاده از لوستر با رنگ تیره

استفاده از رنگ خاکستری

استفاده از رنگ خاکستری روشن به‌عنوان یکی از رنگ‌های خنثی تاثیر مثبتی در زیبایی طراحی داخلی داشته و امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. برای استفاده از رنگ روشن در دکوراسیون داخلی طیف‌های مختلف رنگ خاکستری در کنار یکدیگر گزینه‌ای مناسب برای انتخاب است.

استفاده از رنگ خاکستری

استفاده از المان‌های چوبی مانند کفپوش چوبی در کنار رنگ خاکستری نمای بسیار زیبا و متفاوتی ایجاد می‌کند. استفاده از این ترکیب در آشپزخانه نتیجه بسیار خوبی در پی خواهد داشت.

استفاده از رنگ بژ

استفاده از انواع طیف‌های مختلف رنگ بژ نمای بسیار زیبایی ایجاد می‌کند. نکته مهم در استفاده از این رنگ، به‌کارگیری الگوهای مختلف است. استفاده از طیف‌های مختلف رنگ بژ در کنار یکدیگر و در کنار آن استفاده از المان‌های چوبی مانند کفپوش یا مبلمان چوبی نمایی زیبا و چشم‌گیر ایجاد می‌کند.

استفاده از رنگ بژ

اجرای تم ساحلی

استفاده از رنگ آبی پاستیلی می‌تواند گزینه خوبی برای این انتخاب باشد. استفاده از این رنگ و تم باعث ایجاد فضایی دلنشین و زیبا می‌شود. در کنار این رنگ و برای جلوگیری از یکنواختی می‌توانید از رنگ شن و ماسه‌ای استفاده کنید. این دو رنگ در کنار یکدیگر نمای زیبایی ایجاد خواهند کرد.

اجرای تم ساحلی

استفاده از رنگ‌های پاستیلی

رنگ‌های پاستیلی از جمله رنگ‌های روشن و زیبایی هستند که استفاده از آن‌ها فضای متفاوتی ایجاد می‌کند. استفاده از المان‌های تزئینی متالیک در کنار این رنگ‌ها باعث ایجاد نمای بسیار زیبایی می‌شود.

استفاده از رنگ‌های پاستیلی

از رنگ‌های پاستیلی می‌توان در تمامی بخش‌های خانه استفاده کرد. اما به یاد داشته باشید که از این رنگ‌ها بیشتر در طراحی‌های مدرن استفاده می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب دکوراسیون آشپزخانه قدیمی خود را به روز کنید! را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

تنها با یک وسیله به آشپزخانه خود نظم دهید!

یکی از کاربردی‌ترین و تاثیرگذارترین عناصر برای حفظ آشپزخانه شما از آشفتگی، ترولی است. در ا…